Mi kell az orvosihoz?

Figyelt kérdés
9.-be járok, de elég valószínű, hogy a későbbiekben az egészségügyi vonalat fogom választani. Tudom, hogy ez még változhat, de szeretnék pár infót, hogy mi kell ahhoz, hogy bejuss egy orvosi egyetemre, később pedig jól megálld a helyed a munkában. Nem CSAK a tanulmányi szempont érdekelne, hanem pszichés adottságok, lelki erősség.

dec. 2. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden tágyból legalább jó eredmények, a biológia és kémia emelt érettségit általában beszámítják. Emberileg a saját dolgod eldönteni, hogy képes vagy-e ellátni bármilyen beteget, vagy sérültet. Ha nem vagy rosszul a vér látványától, illetve nem képzeled magad a beteg helyzetébe, akkor hajrá, jó tanulást! Nem lesz egyszerű, a szorgalom és a kitartás nem elég, ehhez elhivatottság kell.
dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Bátran hívj fel sulikat, az érdeklődőket szeretettel várják s informálják.


Pár hívás alatt megtudhatod mindenre egyenesen a választ vagy csekkold a felvételt adott oldalukon.


Tudni kell megfelelő helyen megfelelő személyt kérdezni!


Tanuld meg, mert kelleni fog az életben.


Ahogy mentősként se az arra járókelő lesokkolt embert fogod bepánikolva kérdezgetni: mit is kell most csinálnom a balesetet szenvedővel...


Na, remélem érted.

dec. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak szorgalom és ész kell az orvosihoz, hanem olyan kitatás és elhivatottság is, amely nincs meg minden emberben.
dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendezett, támogató háttér sokkal erőssebben jelen van, mint bármelyik másik szaknál, akikkel laktam együtt, azok közül. (BME VIK, ELTE IK, TTK ..sokFÉLE
dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Nekem tönkretette az életem.
dec. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
51%

- RENGETEG tanulásra fordított idő.

- AKARJ gyógyítani (vagy kutatni...).

- Önbizalom (kevés embernek megy, de vizsgákat dönthet el).

- Legyél képes sokkal kisebb tudású emberrel is számára érthetően kommunikálni.

- Sok esetben behódolásra (vagy hódoltatásra) való hajlam/képesség.

- Ne legyen bajod a halottakkal, betegekkel, idősekkel, kötekedőkkel.

- Tudatosság (aludj eleget, foglalkozz mással is, stb.).

dec. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!