Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy azt az...

Miért van az, hogy azt az időszakot/évszakot kedveljük az évben, amikor születtünk?

Figyelt kérdés

Szinte minden ismerősömre igaz ez; Én például őszi szülött vagyok, és imádom az olyan napokat mint a mai, gyönyörű őszi nap. Van olyan aki téli szülött, ki nem állhatja a nyarat, és fordítva.

Ez miért van?

Nem hiszem hogy újszülöttként meg tudnánk különböztetni ezeket az időszakokat, születésünk után.


2010. okt. 21. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én k*rvára nem azt kedvelem, mert nem tok sehova sem menni a hótol.
2010. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, kivétel akad bőven, csak ez elég gyakori. Gondoltam megkérdezem. ;)
2010. okt. 21. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Decemberi vagyok és a nyarat szeretem..


Szerintem az emberek többsége a nyári hónapokat szereti.

És a születéseknek is van egy évi eloszlása, amiből az tűnik ki, hogy a születések száma magasabb a nyári,őszi hónapokban. Ebből az következik, hogyha megkérdezel embereket, hogy szeretik-e azt az évszakot amelyikben születtek, a válasz a többségnél az lesz hogy igen.



Kérdezz meg 10 decemberi, 10 januári és 10 februári születésű embert, hogy mi erről a véleménye.

Szerintem az évszakot kedvelők aránya 50% alatt lesz! Ami azt jelenti, hogy többen lesznek azok, akik nem szeretik és megdől az elméleted.

2010. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
decemberben születtem és imádom a decembert =) szeretem a telet meg a nyarat is. a másik kettő évszak is jöhet, lényeg h süssön a nap. tőlem lehet -20fok is, birom a hideget, csak süssön a nap =D
2010. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is decemberi vagyok és utálom a telet! Jó lenne ha mindig nyár lenne.
2010. okt. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Persze, kivétel akad bőven, csak ez elég gyakori."

:) Szerintem ha mindenkit megkérdeznénk (ami persze lehetetlen), akkor kb. azonos számot kapnánk mindkét halmazhoz. Tehát, hogy kb. ugyanannyi ember lenne aki megerősítené az állításodat, de ugyanennyien meg is cáfolnák azt.


Talán magyarázható azzal, hogy akár tudat alatt, de az a kedvenc évszakunk, amikor születtünk mert szeretjük a születésnapunkat. Ez jelen lehet akkor is, ha valaki állítja, utálja a születésnapját.


Én minden évszakot szeretek. A nyarat azért, mert kellemes meleg van és akkor kicsit gondtalanabb az élet (nem kell fűteni, nem kell rengeteg ruhát felvenni, kint lehet maradni este is stb.). A tavaszt (vagy az már nyár eleje) azért, mert finom virágillat van amikor kezdenek kinyílni a virágok. A telet azért, mert olyan letisztult és egyszerű minden, mégis megannyi rejtély vesz minket körbe :DDD Pl. a különböző alakú hópelyhek. Az ősz pedig színes és ilyenkor, amikor jó idő van a nyári napokat idézi, viszont picit hideg van és én szeretem, ha kicsit átfúj a szél.

Szóval én gyakorlatilag mind a 4 évszakba szerelmes vagyok. :) De most eszembe jutott valami! Lehet, hogy most bebizonyítom az igazad: én olyan időpontban születtem, hogy az van amikor még meleg, mint nyáron. Máskor viszont már hűvös, szeles őszi idő, de volt már rá példa, hogy aznap kis havazás is volt!

:)))

2010. okt. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!