Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy változhattam meg ennyire?...

Hogy változhattam meg ennyire? Egészséges önbizalom és barátkozós személyiség, majd félénk, bizonytalan, aki utálja magát.

Figyelt kérdés

Tiniként voltam utoljára önbizalomhiányos, akkor azt hittem, hogy olyan ocsmány vagyok, hogy bottal sem érne hozzám senki, meg hogy semmi szerethető nincs bennem. Aztán ahogy nőttem fel, ez megváltozott. Nagyon szerettem emberek között lenni, akkor töltődtem fel, ha társaságban voltam, szépnek gondoltam magam, tettem is érte, fogytam, csinosan öltözködtem, tetszettem magamnak. Értelmes hobbijaim voltak.


Ne ez teljesen megváltozott negatív irányba. Meghíztam, ami miatt sokat bántottak, főleg családban. A hízás akkor kezdődött, amikor az utolsó barátommal, aki közel lakott megszakadt a kapcsolat, a többiekkel már rég nem beszélek, így semmi programom nem volt, ebben benne volt egy kis covid is, hogy tényleg sehova nem lehetett menni. Elszoktam az emberektől, és befelé fordultam, egy idő után nem is vágytam társaságra. Amiket eddig szerettem csinálni, ma már csak nyűg. Nincs semmi hobbim. Már fogytam valamennyit, de még nem eleget. A munkahelyemet nem szeretem. Párkapcsolatban vagyok 2 éve, sajnos vele se szoktam nagyon elmenni ide-oda, szexelni sem, mert munka után csak vacsorázni van kedvem és utána fekve telefont nyomkodni. Ő mindig elmondja, hogy szép vagyok, de én nagyon nem érzem magam annak. Már nem szoktam csinosan öltözni és sminkelni, mert nem látom értelmét, mert túlsúlyos vagyok. Amikor új voltam a munkahelyemen, akkor be kellett mutatkoznom pár mondatban a többieknek, és rohadtul izgultam, halkan beszéltem, nem is értették, mit hebegek habogok. Utána még egy ideig rendesen izgultam a meetingektől, nehogy valamiért meg kelljen szólalnom. A belső hangom mindennap elmondja többször, hogy undrító a testem, hogy soha semmi sem sikerül, hogy nem szeret senki. Teljesen elveszítettem önmagamat.


Miért fejlődtem vajon ennyire vissza? Hogy tudnék változtatni rajta?


jan. 3. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén nem azzal a szándékkal írom ezt neked, hogy megbántsalak, de ha ennyire rossz a helyzeted, akkor sose volt egészséges önbizalmad, láthatóan ingatag lábakon állt, ha ilyen könnyen visszafejlődtél. Nem vagyok egy pszichológus, de azok alapján amiket leírtál, hogy amiket eddig szerettél, az már csak nyűg, meg hogy folyton lehordod magad szerintem depressziós vagy, legalábbis ezek tipikus jelei annak
jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

"A belső hangom mindennap elmondja többször, hogy undrító a testem, hogy soha semmi sem sikerül, hogy nem szeret senki."

Csak te változtathatsz, és minden nap jobb lesz.

Nem undorító a tested, a párod szépnek talál. És szeret, különben nem lenne veled.

Ha magadnak nem tetszel, fogyni kell, bármit, bármennyit ehetsz, de csak napi 3 étkezés, és csak víz. Egy csepp alkohol sem. Heti egy kg lemegy.

"Már nem szoktam csinosan öltözni és sminkelni, mert nem látom értelmét, mert túlsúlyos vagyok." - Van értelme. Öltözz csinosan, és sminkelj. Jobban fogod magad érezni.

Utálod a munkádat. Ideje másikat keresni.

Szóval van egy pár tennivalód, de jó eredménye lesz, ha hozzáfogsz!

jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobb a helyzet most, kérdező?
márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!