Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem lenne veszítenivalód,...

Ha nem lenne veszítenivalód, képes lennél megtenni olyan dolgokat, amit jelenleg biztosan nem?

Figyelt kérdés

Hozok pár példát, mire gondoltam.

1, a többségnek van bejelentett állása, a nevén ingatlan vagy egyéb tulajdon, amire tudnak terhelni.

Adósok börtöne itthon nincsen, így nagyon sok lehetőség van rá, hogy mást megkárosítva jussunk pénzhez, amit semmilyen bíróság vagy behajtó cég nem tud behajtani, és kp-ból boldogan elél egy csaló akár luxusszinten is, ha gyerekre vagy a párjára irat mindent.


2- ha teljesen nincstelen leszel, nincsen családod, barátaid és utcára kerülsz télen. Éhesen a mínuszban nem az első dolgod lenne lopni, akár ételt akár pénzt? Ha el is kapnak, és esetleg börtönbüntetést kapsz, lesz ételed és tető a fejed felett.


3-ha halálos beteg lennél, és szervátültetésre várnál sos, fiatalon, gazdagságban, de szinte semmi esély rá, mert nincs donor, fizetnél esetleg magánorvosnak, és emberrablóknak, hogy megoldják maszekban? Az se baj, ha valaki ártatlanul meghal miattad, de te legalább élhetsz tovább?


4, az egész életed sikerre alapozod, folyamatos lemondás a szórakozás és barátkozás nagy részéről, hogy a fontos dolgokra tudj koncentrálni, kitűnő tanulmányok, több nyelvtudás, és orvosi egyetem után is 5-10 év, mire szakorvossá válsz.

Megtalálod a családod is, neveled a gyerekeid, építed a vagyont, végre elkezdenéd élvezni az életet, de egy otthoni lakástűzben rajtad kívül minden és mindenki oda.

A tudásod maradt, de semmi több, és 45-50 körül vagy, egyedül, hontalan.

Hogyan találod meg ezután az élet értelmét?


5- ugyan az a sztori, mint a 4-ben, addig, hogy megvan az orvosi diploma, és sebészi szakvizsga, de egy balesetben elveszíted a kezeid, így képtelen vagy dolgozni. 30+ osan mindent meg kell tanulnod szájjal, lábbal. Megbosszulnád, aki a balesetet okozta neked?


6-fiatalon jól érzed magad, de mellette építed is a jövőd. Rengeteg munka és pénz van az életedben, és a szüleid is a lelküket beletették, hogy el tudd érni a célod. Majd egy buliban összeszedsz egy csajt, akiről kiderült az átmulatott éjszaka után, hogy megfertőzött aidssel, és ő tudott róla, és szándékosan tette, csak pont te voltál a szerencsétlen áldozat. Egy 10 perces élmény miatt 5-10 éved maradt hátra maximum.


7- a sztori hasonló, mint a 6#pontban, de 20 évesen kiderül, hogy súlyos rákod van, statisztikailag minimális gyógyulási eséllyel.


Rengeteg igazságtalanság van az életben, a példákat a végtelenségig tudnám sorolni. Hiába a célok, törvények, szeretet, bármi megváltoztathat mindent egy pillanat alatt.

Mit tudnak tenni azok azok, akikkel bármi hasonló történik?

Mostanában rengeteget gondolkozom ezeken, nem tudom miért. Mindig is az a típus voltam és vagyok a mai napig, aki törekszik, maximalista és a pohár félig tele, de rengeteg igazságtalanság ért az utóbbi években. Kialakult egy enyhébb depresszió, amit még jól kezelek, de demotivált lettem, közben a céljaim nem tudom elengedni, de egyre kevesebbet teszek értük.

Ehhez képest még mindig nagyon jó és könnyű életem van nagyon sok más emberhez képest, de sokakhoz képest pedig szörnyű és igazságtalan. Viszonyítás kérdése minden.


Ha valaki lekerül mélyre, hogyan kell felállni onnan? Ha túl magasak a kitűzött célok, amik a legfontosabbak, de az idő múlásával elérhetetlenné válik, hogyan tegyük túl magunkat rajta?


jan. 5. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

"de az idő múlásával elérhetetlenné válik, hogyan tegyük túl magunkat rajta"


Szerinted aki már felállt, gondolkodik ilyen agymenésen? Ha gondolkodna, sosem állt volna fel. Míg az egyik embernek a vagyon, addig a másiknak más az érték. Amig a vagyonos ember elképzelhetetlennek tartja, hogy a vagyonkájától megváljon,a környezete ripityomra szakadva, addig a másik teljesen más értékrendet követ, tartalmat, értelmet él, és nem azt számolja mi van a bankba, meg milyen X ingatlan van a nevén,meg hogy tudja lehuzni más embereket, meg annak a hozamából éldegél, hanem maradandót alkot. Olyat aminek értelme van egy emberi életbe. A vagyonnak nincs.


Hiszen nincstelenként meztelenül jött mindenki, és meztelenként nincstelenként megy is mindenki.


Akkor szerinted melyiknek volt az élete tartalmasabb?

jan. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
1+ A gonosz, rosszindulatú, kisstílű embereket mindig is megvetettem és meg is fogom. Hála Istennek volt/van/lesz aratás, és ki ki eszi cselekedete méltó gyümölcsét. Ki keserűt, ki édeset.
jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

1+ Még egy megjegyzés: Vannak emberek akik bármihez nyúlnak gyümölcsözni kezd, bárhol, bármikor, bárkivel is vannak, bármilyen közegben és vannak emberek akik másokon élősködnek, elvesznek, használnak és rombolnak, hogy eltudjanak venni, és bárhol megjelennek nyomukba a halál, a bánat, a becstelenség, és a mocskosság, és igyekszenek az ilyen embernek még a nevét is kitörölni, hogy ne is emlékezzenek rá.


Akkor van még kérdés?

jan. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
*bármilyen közegben, az útjukon más emberek hatványozottan gyümölcsöznek, emelkednek, sikeresek lesznek
jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Vagy megteremtette a szerencsétlenségének az okát, csak már nem emlékszik rá hogy mikor, hogyan. Nem minden arany ami fénylik. És a szörnyű tragédiák mögött is ott vannak az igazságok, amelyeket nem látunk vagy eltusoltak.
jan. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért foglalkozol vele mert voltál vagy lehetsz ilyen helyzetben.
jan. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Súlyos etikai kérdés ez, és nyilván sok más kérdést is felvethet, illetve szerintem ez szubjektív életfelfogás kérdése is, illetve nagyban függ a személyiségtől. Vergődhetnék én is egy híd alatt bemindenezve az alapján, ahány igazságtalanság ért az életben, mégsem teszek így, hanem a saját erőbmől egzisztenciát teremtettem magamnak teljesen legálisan, mivel tudom, hogy az élet igazságtalan. Gondoskodok is róla, hogy ezt senki ne vehesse el tőlem csak úgy. Ha pedig a halállal kell szembesülnöm, úgy ám attól nem félek, és mások kárára végképp nem szeretnék pár évig még túlélni.
jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!