Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak hülyítenek a -Sok a...

Csak hülyítenek a -Sok a nyitott ember-szöveggel?

Figyelt kérdés

Minden minimum második ember vallja magáról hogy ő milyen nyitott.Ehhez képest még az ablakaikat is berácsozzák:P

Nyitott ember tudtommal az,aki képes akármit tüzetesebben megismerni,nem mond ítéletet semmiről anélkül hogy nincs vajmi fogalma róla,és nem ódzkodik az ismeretlen dolgoktól.

Ennek ellenkezőjét tapasztalni nem nehéz dolog.

Vélemény?


2010. okt. 23. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

véleményem az hogy az ablak berácsozása nem ide tartozik:)))

de egyébként igazad van. sokan állítják hogy ők mennyire előítélettől mentesek, nyitottak minden újra, közbe meglátnak bármit ami egy picit is eltérőbb a megszokottól és máris megy a morgolódás. Én nem tudom hogy nyitott vagyok-e, de igyekszem. Talán rám az a jobbk ifejezés hogy én sem vagyok nyitottabb az új dolgokra mint más, csak nekem nehezebb olyat mutatni ami megbotránkoztat.

Az ítéletmondás más. Nekem mindenről meg van a véleményem. Arról is amihez nem értek. De nem hangoztatom, ha nem kérdezik...ha kérdezik elmondom hogy ehez nem értek ,de szerintem... és azthiszem elég meggyőzhető vagyok, szeretek vitatkozni emberekkel (békésen). Szeretem meghallgatni az álláspontjukat, és általában teljesen diplomatikusan azt mondom hogy igen, ebben és ebben igazad van, de ebben és ebben nekem van... hiszen alap tételem hogy nincs fekete és fehér, így mindenki véleményében és midnenkiben meglátom a rosszat és a jót is egyaránt.

2010. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"nem ódzkodik az ismeretlen dolgoktól"

Azért nem árt ha az ember óvatos az ismeretlen dolgokkal kapcsolatban. Naivság, ha minden új dologhoz jóhiszeműen pozitívan állunk. Idegen embert sem hagy egyedül az ember a lakásában pl.

2010. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismeretlen vegyianyagot sem kezd az ember normál esetben szagolgatni, belenyúlni, meggyújtani, azért, hogy jobban megismerje.:D Csúnyán pórul járhat.:D Azért a nyitottságot nem kell a vakmerőséggel keverni. Az ablakrácsozás meg ebben a világban lassan több, mint előnyös lesz, sajnos.:(
2010. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sztem is ritka a tényleg nyitott ember, legtöbben azért mondják magukról mert jó tulajdonságnak számít.
2010. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az összes zárt, nincsen nyitott.
2010. okt. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!