Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Örök vesztes vagyok?

ÖRÖK VESZTES kérdése:

Örök vesztes vagyok?

Figyelt kérdés

35 évesen is a szüleimnél lakok, segítem őket anyagilag, pszichiátriára járok, erre az évre még le vagyok mentálisan százalékolva. Eddigi életem során egyetlen nővel volt egy 7 hónapos kapcsolatnak nevezhető valamim, vele csókolóztam először harmincévesen, a szex is vele lett volna először, ha a mentális gondjaimra szedett gyógyszerek nem okoznak nálam merevedési zavart. Azóta se volt senkim, ahogy korábban előtte. Ronda vagyok, visszahúzódó. 1-2 éve itthon végzek rendszeresen súlyzós edzéseket, hátha talán valamivel kisportoltabb lehetnék, hogy tetszek egy nőnek.

De nem, rájöttem, hogy ez nem lehetséges. Kétszer kíséreltem meg öngyilkosságot, gyógyszerrel, sajnos nem sikerültek. Mostanra pedig nem merek más módszert megpróbálni. Eddig sikerült 107 napot dohányzás mentesen töltenem. Még ha vissza is fogok tudni menni dolgozni, akkor sem fogok párt találni, hiszen nem érek semmit, örök vesztesnek születtem.

A pszichés gondjaimat érzem a legfőbb gátló tényezőnek, hogy egyetlen nő is foglalkozzon velem, hiszen mindenkinek egy tökéletes ember kell, aki gondoktól mentes, jóképű, van saját lakása/háza, van autója stb. Hiszen egyértelmű, hogy senki sem akar gondot a nyakába. Senki.

Igazából a pszichés dolgaim annyiból állnak, hogy pánikrohamaim szoktak lenni, szorongás, alvással való problémák, illetve depresszió bizonyos fokozatai.

Végül, egyszerűen utálom magam, bár sosem születtem volna meg, bár sikerültek volna az öngyilkossági kísérleteim.



febr. 17. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Broder. Mehetunk bele, hogy ki az orok vesztes, de van nalad aki rosszabb, meg nalam is. Nekem csajom se volt, fel sem all a daeko, nem is akarok kapcsolatot mert dependes szemelyiseg zavar van, 5x ongyilkossag, na mindegy ne menjunk bele nem rolam szol a dolog. A mai vilagban kib*szott nehez akar 35 evesen is talpra allni segitseg nelkul, hogy legyen sajat lakasod, ugy plane, hogy mentalis beteg vagy. Ez nem fair. Csak masok ezt nem ertik meg, nem latjak, meg lesz*rjak es unjak hallgatni. En nem unom hallgatni, olvasni, mert en is benne vagyok es kivancsi vagyok.


igazak amiket leirtal, bevallom. Ki az a hulye no, aki ossze akar jonni egy mentalis beteggel, nincs penze, sajat lakasa, biztonsagos megelhetese, ezzel magammal szemben is tisztaban vagyok. Hogy szulne igy gyereket? Hova? Minek? Kinek?


Szard le a noket. ne ez hajtson mert latom ez nagyon foglalkoztat.

febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd most a párkapcsolatot.. Amúgy is túlértékelik.. Hozd rendbe magad mentálisan, a lelki egészség a legfontosabb.
febr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Párkapcsolat ilyen állapotban inkább csak hátráltatna, mintsem a fejlődésedet vinné előre.


A lelki állapot mindenre és mindenkire kihat.


Pl ezesetben önmagadat osrotozod, megfelelni akarsz a világnak, holott első sorban magadnak és azoknak kellene, akik számítanak.


Pesszimista vagy a depresszió és önbizalomhiány miatt és már előre elkönyvelsz mindent pl, hogy párt találj.


Menni fog, de mindenek előtt el kell ismerni, fogadni: magadat kell rendbe tenni.


Ugyanis nem vonzó a depi és társai.


Mindenki a boldogságot keresi s nem az ellenkezőjét.


Ahogy te is keresnéd a boldogságodat párkapcsolat terén, ám amíg egymagadban sem vagy boldog addig nehezen fog menni.


A világ adok-kapok elven működik.


Egy kedves, mosolygós, téged lelkesen támogató nő mindezt megadja, te vajon tudnád ezeket viszonozni?


Az ember okkal magányos. Magányos, mert olyan tettei, szavai, hangulata, instabil állapota stb gondjai vanak, amik nem alkalmasak emberi kapcsolatokra. Mindegy, hogy haveri, baráti, stb. kapcsolatról is legyen szó.


Tudatosan fel kell fognod, hogy tényleg akarnod kell a változást, önmagad fejlődését.


Eleged van ebből a jelen állapotodból?

Igen.


Boldogabb akarsz lenni már?

Jó lenne.


Valakivel megosztanád a boldogságodat?

Persze.


Kezdjük apró dolgokkal:

Pl nem szólod le önmagad.


Ez csak egy állapot és nem lehetetlen kilépni belőle.

Nem azt mondom pikk-pakk eltűnik... Nem, dolgoznod kell rajta. Épp úgy, mint bármi s bárki máson.


Másik, hogy ne mondogasd magadnak, hogy nem lesz senkid.


Pont azért nem lesz, mert így állsz a dolgokhoz.


A megjelenés és kisugárzás nem csak a külső adottságainktól függ!!!


Hiába néz ki valaki jól, ha ránézel és ordít róla az, hogy lelki bajai vannak, önbizalom hiánytól széteső mozdulatai, görnyedt hát stb. Az arcán pedig az élet-fájdalom.


Hiába az izmos test, hiába a divatos megjelenés, ha a lelke üvölt belülről kifele nonverbálisan, vokálisan és még a szavai is lehangolóak.


Azt se feledd:

Minden embernek más-más jelenti a szépet. Mindenkinek van saját ízlése.


Nem volt, nincs és nem is lesz olyan ember, se állat, se tárgy se semmi, aki/ami megfelelne mindenkinek!


Gondolj bele, hogy csak a koponyánk 22 db csontból áll és mind egyedi, nemhogy mindaz a sok dolog, ami ráépül.

Csodálatos szerintem önmagában ez is.


Az más kérdés, hogy kihozzuk magunkból a jobbat.


Na meg ugye kinek mi a "jobb/szebb".


Pl öcsém szép eredményt ért el edzésben. Majd csinált egy előtte utána képet.


Előtte aputestes volt, jelenleg pedig lapos has formásabb kar, láb stb szóval nem egy tömb a karja.


A húgomnak és anyánknak az aputestes kinézete jobban tetszett, nekem viszont a jelenlegi.


Ezért is mondom, hogy nagyon egyén specifikus.


Vagy pl jómagam a szőrtelen, kevésbbé szőrös pasikat szeretem, de pl volt barátnőm megveszett a dús szőrzetű pasikért.

Az olyanokért, akik mellkasa full szőrös meg minden mása is.


Volt kollegám a nagy orrú nőket szereti, párjának is nagy van. A nő viszont sokáig nagyon utálta, de párja hatására elfogadta magán.


Tudnék mesélni sok hasonló példát.


Nekem pl a szálkásabb, vékonyabb pasik jönnek be.

Imádom a vékonyabb kecsesebb nyakat, erősebb ádámcsutkával.

Egy kis formásító edzés lágyan domború izmokkal, amik éppenhogy látszanak.


Nekem taszító a túledzett test, egybenyak, nagy csukjaizom stb.


Minden embernek megvan a maga ízlése férfiban és nőben is, hogy kiket tart szebbenk vagy sem.

S itt jön képbe az, hogy vajon mi magunk adottságai bele esnek-e ebbe a saját ízlés világunkba?


Ha igen, akkor könnyebb az önelfogadás, ha nem, akkor nehezebb.


S ugye ugyanez vonatkozik a másik emberek szemszögeire is.


Az emberek pedig találkoznak egymással és megtetszenek egymásnak, akkor szembesül az ember azzal: tetszem neked? Dehisz én utálom ezt és ezt magamon blablabla.


De a másik félnek meg pont az fog tetszeni vagy nem érdekli pl anyajegy van az arcodon, amit utálsz. Stb.


A fent tények tudatosítása után már kell, hogy legyen egy egészségesebb énkép vagy minimális elindulási pont, hogy felfogja az ember:

Túlgondolják a dolgokat és bestresszelnek.


A dohányzás letétele is egy nehéz dolog, ám hasznos több szemszögből is.


Kitartást és szurkolok, hogy végleg sikerüljön leszoknod. ☺️

Ügyes vagy!


Mint említettem a jelen az csak a jelen, előtted az élet.

Karriert 1-2év alatt is be lehet lendíteni, főleg ha lélekben sikerül egy egészségesebb szinte felfejlődnöd.


Azzal sincs baj, ha szüleiddel élsz.

Tudod miért?


Mert legalább elmondhatod, hogy a tieid élnek.


Az én ismeretségemben több személy már tizen-, huszonévesen elvesztette legalább egyiküket.


A másik alap tény pedig az, hogy manapság egyedül kb luxus élni. Rengeteg pénzbe kerül.


S minek fizessen az ember 100ezreket a semmire?


Meg ugye nem csak szülőkkel lehet lakni. Lehet haverokkal vagy akár egy új lakótárssal is.


Jómagam is felmenőmnél lakom jelenleg.

Így én is többet tudok félrerakni, meg ő is.


Mindennek megvan a maga előnye, hátránya. Ne szégyelld!


Több youtuber is vállalja s mondja, hogy biza egyedül nem igen éri meg s elmebeteg árak vannak jelenleg.


Ez köztudott.


Sok embert ismerek, de egyetlen egy él egyedül. Mindenki más a szüleivel, nagyszüleivel, párjával, lakótárssal, barátokkal laknak.


A visszahúzódó jellemmel sincsen semmi gond, csak helyén kell kezelni. Adott helyzetekben ott lenni, ki-ki bújni, amikor kell/szükséges.


Jómagam kifejezetten introvertált vagyok. 1-3fős társaságokat preferálom. Az időm 90%-át szeretem egymagamban tölteni, alkotni, ügyködni a csendben.


Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem tudok kommunikálni, helytállni stb.


Vannak, akik a kisugárzásom, beszédem miatt nagyot tévedve extronak hisznek. Holott nagyon nem.


Gyorsan lemerülök energia szinten. Az más kérdés, hogy hogyan kezelem az adott helyzeteket s nem látszik.


Megtanultam a "hátrányos" oldalamat helyén kezelni.


Sok mindenre igaz ez.


Az se szégyen ha szakihoz jár valaki, mert az azt jelenti, hogy akarja a jobbat.


Szóval ne add fel!


Annyit tanácsolnék, hogy merj álmodni s légy nyitottabb fejben.


Vegyél magadhoz egy füzetet és írj le mindent ami kipattan fejedből.


Az adott pontok/mondatokat ovasd vissza s gondolkodj el rajtuk.


Pozití, semleges vagy negatív ez?


Ha pozitív merülj el benne és fejtsd ki részleteiben.


Ha semleges, de érdemes foglalkozni vele akkor miért is ne. Vagy akár előnyödre fordíthatod stb


Ha negatív, érdemes elgondolkodni pl hogyan küzdjed le, mit kellene tenni, vagy hogyan fordíthatod előnyödre?


Amolyan "megoldások/opciók" rovatot írnál az adott dolgok alá pluszba.


S ne akarj mindent egyszerre!

Mindennel fokozatosan haladj, legyen szó bármiről.


Sorba: önmagad rendbetétele, onnan karrier is könnyebb lesz, karrier és jómagad pedig kelleni fog a pl említett házhoz. Mindeközben pedig nem tudhatod mikor jön képbe egy olyan ember, akit magad mellett tudhatsz s elmondhatod róla: ő a párom.


Tudatosítsd mimdezt magadban és merj rendet tenni.

Több féle magány létezik.

A tied pedig az "ideje összeszedni magamat" típusú.


S hiszek abban, hogy menni fog. Önmagában a dohányzásról való leszokás is mutatja, hogy van ott akaraterő, csak hinned kell jobban önmagadban s akarni a dolgokat.


Kettesnek pedig igaza van:

A lelki egészség nagyon fontos. Az élet minden területén.


Remélem írtam számodra hasznos részleteket és előnyödre tudod majd használni őket.

Erőt, egészséget és kitartást! ^^

febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
fu 11:53 broder te konyvet keszulsz irni?
febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Segítséget se kapni, se adni nem lehet 2 mondatban.


Ha nem érdekel ignoráld.


Amúgy, ez szóban alig 5 perc lenne. Nem olyan sok az.

febr. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!