Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szüleim nem engednek el OKJ...

Szüleim nem engednek el OKJ ra erdésznek. Hogy beszéljek velük?

Figyelt kérdés

Most vagyok 2. os szakközépbe ugye erdésznek akaarok menni MOST. Nem szeretek tanulni... Az osztály az viszont jo :) sok a haver.. De én már eldönöttem hogy erdész szeretnék lenni 8 ált. kell hozzá(ami megvan ugye) De anyumék azt mondják hogy lehetek erdész de érettségi az legyen.


Na már most szerintem érettségizni se fogok tudni..


Hogy beszéljek velük? Nagyon szeretek kinnt lenni az erdőbe állatokat fényképezni etetni stb stb


2010. okt. 25. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj át olyan szakközépbe, ahol érettségit is szerzel és erdészetet tanulsz (Sopron).


Amúgy az érettségi legyen meg, én sem szerettem tanulni, mégis meglett az érettségim.


Ajánlom ezt az oldalt:


[link]

2010. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg ezt:


[link]

2010. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hallgass a szüleidre! Az érettségire manapság szükség van, alapnak számít a legtöbb helyen. Hidd el, tapasztalatból írom. Ha most úgy is érzed, hogy neked nagyon nehezen megy, akkor is csináld végig, még ha nagyobb erőfeszítésedbe kerül is, mert később - ha magad is megtapasztalod a hiányát - már nehezebb lesz. Nem írtad milyen szakközépbe jársz, de ha nem erdészetibe, akkor legfeljebb jelentkezz át, mint ahogy itt már tanácsolták. Az erdész szakma nagyon szép, én is el tudnám képzelni benne magam, hogy a természetben, friss levegőn, élvezettel végezzem a munkám. Sajnos én már lekéstem róla. Az érettségire azért is szükséged van, mert talán később úgy gondolod, hogy ebben a szakmában is érdemes tovább lépned, de az is lehet, hogy valami okból egészen más területre kell lépned és ahhoz pedig szintén alap, hogy az érettségid meglegyen.
2010. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!