Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyfolytában mások véleményén...

Egyfolytában mások véleményén rágódom, szinte már üldözési mániám van etéren. Hogy változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Szóval: Mint a kérdésben is írtam folyton mások véleményén rágódom. Ha valaki rámnéz, mondjuk kicsit hosszabban, vagy látom, hogy végigmér, mindig azon gondolkozom, hogy mit gondolhat, mit néz ennyire, mi a rossz rajtam. Az utcán is, ha megyek nézem a szembejövöket, és megállapítom, hogy én mennyire csúnya, izléstelen, nem divatos vagyok egyesekhez képest. Az osztályban is ha valaki néz, de nem szól semmit, egyből rossz érzésem van, mert nem tudom, hogy mi olyan nézni való rajtam, mi az ami annyira csúnya, hogy nézni kéne, feltünően. ha valaki mondjuk egy új cucomra azt mondja, hogy jól néz ki, jól áll, bár én nem venném fel, mert ez nem az én stílusom, vagy hasonló,akkor is nem a dicséretet hallom meg, hanem, hogy ő ezt nem venné fel, és ezen rágódom, hogy miért, pedig jól néz ki, ő sem tökéletes, stb,stb,.... Ez már nagyon idegesít, azt tudom,hogy nem kéne mások véleményére (ennyire) adnom -persez van amit meg kell fontolni, de ez már durva, ahogy én folyton ezzel emésztem magam. Ha vásárolok, akkor is százszor átgondolom, hogy másoknak is tetszene ez a ruha, megdicsérnék?.... Tudom, hogy ez így nem jó, de nem tudok változtatni, már próbáltam, de mindig "visszaesem". Valakinek valami jó módszere,tanácsa?

Ui: elég nagy önbizalomhiánnyal küzködöm, de-ha ez jött volna le- nem vagyok olyan tipikus "tömeglány", mindig márkás.. Ja és a kérdésben az üldözési mánia kifejezés, nyílván túlzás, de ez illik rá.

Bocsi hogy hosszú lett!

14/l


2010. okt. 26. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
7 évvégéig nekem is ez volt :/ de aztán egyre népszerűbb lettem, mert eldöntöttem hogy mostantól megváltozok (nem divatmajommá. saját stílussal) és mióta egyre tbb barátom lett, egyre több barátnőm ez fokozatosan eltűnt, bár 1 kicsit még mindig megvan. :) 15f
2010. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

lehet h az öltözködési stilusoddal vonod magadra a figyelmet.. szerintem ha mész vásárolni vigyél magaddal egy olyan lányt aki segít neked stilusosan felöltözni..

és tanácsot ad h mi áll jól és mi nem.

egy nap menj el sulib a ugy h suliba h korábban felkelsz és megcsinálod a hajad frankóra és csinin felöltözöl.

majd meglátod mennyi bókot kapsz:)

2010. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes tinikorban. Én is ilyen voltam annak idején. Majd kialakul az önbizalmad. Tudom közhelynek tűnik, de bízz magadban! Te is vagy olyan értékes csajszi minden téren mint bármelyik más lány. Ne hasonlítsd magadat másokhoz, mert azzal mindig csak veszíthetsz. Te egyedi vagy és megismételhetetlen ahogyan mindannyian. Ha valakinek nem tetszel úgy, ahogy vagy, az annak az illetőnek a baja, és nem a tiéd. Ha mindenkinek mindenhol meg akarsz felelni, akkor előbb-utóbb az lesz majd, hogy a végén senkinek sem felelsz majd meg, és magadnak sem. Mindenképpen olyan cuccokat hordj, amiket szeretsz viselni, és amik illenek is hozzád, a személyiségedhez, az alakodhoz stb. Ha valaki azért kritizálna, mert önmagadat adod, akkor annak az illetőnek még kevesebb önbizalma van mint Neked, és ezt éppen azzal leplezi , hogy másokat kritizál.
2010. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Látom,h nem csak én vagyok ilyen, utolsó---> igazad van
2010. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!