Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ebben a zavaros...

Mit tegyek ebben a zavaros helyzetben (hosszúra sikeredett)?

Figyelt kérdés

Szia mint láthatod elég hosszúra sikeredett de ha van időd őrülnék ha végig olvasnád:)


Általános iskolába egy vidéki kis iskolába jártam mivel akkor nem volt semmilyen érdemleges ötletem (azon kívül hogy pilóta,paleontológus,világjáró vagy búvár és a hasonló gyermekkori álmok)és rálátásom sem hogy mit szeretnék csinálni a jövőben mint a legtöbb gyereknek.Az akkori tudásommal próbáltam középiskolát választani.Egy átlagos kisvárosi középiskolát választottam ahol az alap dolgok mellet még a vendéglátással kapcsolatok dolgokat is (sajnos) tanultuk.Gondoltam hogy majd a középiskola 4-5 évében csak találok valamit amit örömmel tudnék csinálni és akkor arra haladok tovább.Végül eltelt az érettségiig tartó négy év de még mindig sehol sem álltam. Pedig elég sok ötletet végig "jártam" de végül nem találtam valódi megoldásra.Részben azért sem mivel ezen évek alatt mind a testi mind a lelki egészségem eléggé leromlott és családi problémák is adódtak ezért és a saját hibáim okán.Bár olyant találtam ami egyáltalán nem nekem való ironikus módon ez pedig a vendéglátás és az ehhez hasonló munkák.Pont amit 4 évig tanultunk.Végül is sikeresen leérettségiztem egy átlagos szinten.Bár már pár héttel az értségi után bántam hogy nem tanultam jobban mert akkor mehettem volna felső oktatásba.Mostanra viszont rájöttem hogy ezt a "nem tanultam ezért nem lehet"dolgot csak kifogásnak használtam a fő probléma ellen.Hiszen azért nem tanultam mert nem volt mért "küzdenem" nem volt célom vele. Sajnos én olyan ember vagyok hogy ha személy szerint nem látom valaminek értelmét nincs célom vele akkor nem tudok odaadással lenni iránta.Érettségi után eléggé kétségbe voltam esve hiszen lényegében nem volt semmim egy átlagos érettségi és egy mellé kapott vendéglátós szakma amiben pedig semmikép nem szeretnék és nem is igazán tudok dolgozni. Így álltam az"élet" kapujában és mennem kellet valamerre.


Végül pedig a bizonytalanságtól félve a már megtapasztalt rosszat választottam így vissza mentem még egy egyéves ráépülő képzésre abba az iskolába aminek az elhagyását anno annyira vártam.Végül elvégeztem ezt az évet is eközben tovább keresgéltem és ezúttal sem találtam járható utat.Aztán megint azon a helyen voltam ahol az érettségi után most szülői nyomásra újfent beiratkoztam egy 2 éves informatikus okj ra ezt kezdtem most szeptemberben.Viszont nem tetszik mert ugyan viszonylag sokat használok számítógépet de ezt az irányvonalat nem tudom megszeretni és nem is szeretném.Hiszen ez olyan szürke száraz és unalmas nem tudok benne semmi jót találni(szoftver fejlesztés ).Eléggé el is keserít hogy az elkövetkező 2 év megint csak arról fog szólni hogy várom hogy elteljen az idő hétről hétre hiszen ez volt az egyik olyan dolog amit az elmúlt őt évben leginkább gyűlöltem.Mivel így csak elpazarlom az időmet.Az időt és lehetőségeket amit sosem kapok vissza.És még ha végére is érnék ennek a 2 évnek akkor sem lennék sehol hiszen mint írtam nem szeretnék ebben dolgozni.Ezért ha úgy vesszük ez teljes pazarlás Persze bármikor abbahagyhatom és akkor nem kell kivárnom a 2 évet.De akkor hová menjek hiszen pont azért kerültem ebbe a helyzetbe mert nem tudtam merre menjek.Az utóbbi években ez a hánykolódásban eléggé leépültem régen sok minden érdekelt és nagyon sok minden volt amit meg is akartam tenni de mostanra már eléggé megkomorodtam ettől a körforgástól.Viszont még nem mondtam le magamról ezért is írom ezt a kérdést is.


A mai világban ritka dolog ez de olyan dologgal szeretném megkeresni a pénzt amiből élhetnék amit örömmel csinálnék ami önmagában is boldoggá,elégedetté tenne.Bár ha úgy nézzük ez az út sokkal nehezebb hiszen erre nincsenek sablonos megoldások és az emberek többsége is inkább azt a nézőpontot vallja hogy a munkát nem szeretni kell hanem megcsinálni és hasonlok bizonyára érted hogy mire gondolok.De még is én ezt választottam ez ami reményt ad hogy ha rátalálok amit örömmel tudnék csinálni és pénzt teremteni belőle akkor valóban boldog életem lenne.Nem azért mert nem kellene "dolgoznom" hanem mert mindig azt csinálhatom amit szeretek.


Persze nem várom el hogy bárki is helyettem döntsön annak nem is lenne semmi értelme .De bízom benne hogy találok a válaszokban olyant ami segítségemre lesz abban hogy hogyan is kellene döntenem.


Mivel már így is elég hosszú olvasmányt írtam hozzá teszek még pár sort.Hogy a panaszkodásom mellet kicsit írjak arról is milyen ember vagyok.Hátha eszedbe jut olyasmi ami nekem való lenne. :)


Introvertált vagyok ezért az extrovertált dolgok nemigazán nekem valók de nem is bánom szeretem ezt magamban.

nagyon szeretem a történeteké bármilyen formában (könyv,film ,sorozat ,anime...)régen rajzolni is sokat rajzoltam.Szeretek fantáziálni elmerülni a gondolataimban. Sokat is gondolkodok sok mindenről:)Iskolában a történelem és a biológia volt amire azt mondhatom hogy tetszett és jó is voltam belőlük meg az irodalom de az csak a történetek miatt.Iskola mellet tanulok angolul is amire mondhatom hogy tetszik.Régebben sokat maketteztem ezért az ilyen sok időt és kézügyességet igénylő ősszerakós dolgok nem állnak távol tőlem.Vidéken élek ezért a természet és maguk az állatok mind a haszon és a vadon élők is eléggé közel állnak hozzá.

Ugyan nem sokszor van rá lehetőségen de szeretek utazni részben ezért is tanulok angolul.Próbálok egészségesen élni.Sok ismeret terjesztő tartalmat nézek,olvasok.Próbálok megmaradni önmagamnak:).Viszont az egyik jó vagy rossz tulajdonságom ahogy írtam is hogy ha én saját magam nem érdeklődők valami iránt vagy tényleg úgy gondolom hogy helyes/nem helyes.Akkor ezt sem más sem én magam sem tudom megváltoztatni magamban.


Végül pedig az a kevés "tevékenység" aminél tényleg úgy gondolom hogy jó lenne.


1.

Valami olyan ami rajzolással,alkotással foglalkozik.Ezért egy ideig gondolkodtam a grafikus pályán.De biztos vagyok benne hogy ha rendelésre időre kellene készítenem valamit akkor hamar megutálnám.Viszont erre kevés esély van de pl online képregény rajzolás persze angol nyelven is egy olyan dolog lenne amit szívesen csinálnék.


2.

Aztán gondoltam arra hogy hogy videók készítésébe kezdek.Tudom mostanában ez elég nagy "divat" és már az óvodások is szinte ezt csinálják valamilyen platformon.Viszont én már az előtt is ezen gondolkodtam amikor ez a magyarok számára még nagyon gyerek cipőben járt.Úgy hogy nem tipikus kevés munkával sztár akarok lenni gyerekes fellángolásnak nevezném.Éppen ellenkezőleg.Megtervezni utánajárni és elkészíteni a videókat. Fejleszteni a csatornát létrehozni hozzá egy közösséget...rengeteg ötletem van ehhez úgy gondolom ebben megtudnám találni azt ami ahhoz kell hogy elégedettséggel tudjam csinálni.


3.Van egy eléggé életképes vállkokózás ötletem amit 1-2 éven belül meg is tudnék valósítani és vagy tovább próbálom vinni a szüleim vállalkozását.


4.Várok ég egy évet mialatt beszélgetői szintre fejlesztem az angol és német tudásom aztán útra kelek a nagyvilágba aztán majd az út mentén talán rátalálok a céljaimra.


De csak ez a 4 és mint láthatod ezek sem szokványosak és elég bizonytalanok.


Szóval van valami ötleted? :)


2018. nov. 26. 18:49
 1/1 anonim válasza:

A tanulás remek dolog, de ha csak úgy vaktában lövöldözöl és gyűjtöd a papírokat, majd egyik szakmában sem helyezkedsz el, akkor kvázi csak az éveidet pazarlod. Jelen helyzetedben jegelném az iskolákat, kipróbálnék pár olyan munkahelyet, ami nagyjából érdekel, majd ha megtaláltam azt a pályát visszaülnék a padba azon a szakon, feljebb tornásznám magam a ranglétrán.


De mi az a pálya, ugye? Az 1.) jól hangik, noha komolyabb egzisztenciát csak képzéssel fogsz kinyerni belőle, vagy vállalkozást indítasz, ami vagy bejön, vagy belebuksz. Kezdeném mellékesként, hobbi szinten, aztán meglátod mit tudsz kikeverni belőle.

2.) Videózással szinte garantálom, hogy nem mész sokra. Hobbiként jó, adományokat be tudsz gyűjteni itt-ott, teljes állásban felejtős.

3.) A szüleid vállalkozása jó ötlet... ha érdekel. Ők valószínűleg nem is rúgnak ki, biztos állás. Esetleg érdemes lehet olyan irányban elmenned oktatás szintjén is. Plusz azért is érdemes ápolni, mert... hát... csúnya lesz, de megöröklöd.

4.) Ha külföldre dolgozni mész, oké. Ha csak utazgatni a nagyvilágban, azzal szerintem sokat nem fogsz elérni, meg anyagilag is hamar elapadhatsz, ha nem tolnak hátulról.


Ezek mellett beleugorhatsz még sok mindenbe, ami nem követel képzettséget, legfeljebb váltasz próbaidő alatt. Én is egy véletlen folytán találtam meg a hivatásom, most meg el sem tudnám képzelni másként.

2018. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!