Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most akkor ronda vagyok, vagy...

Most akkor ronda vagyok, vagy nem?

Figyelt kérdés

Párom 1-2 barátja mindig azzal jön neki, hogy nem értik miért nem a legjobb barátnőmmel jött össze, jaj neki biztos amúgy bejön meg hogy csak azért van velem hogy közelebb kerüljön hozzá stb stb. Volt aki meg is jegyezte, hogy nem vagyok egy szépseg.

Sok bajom van az önértékelésemmel, de ilyeneket nagyon még sose kaptam, hogy csúnya lennék, sok srácnak bejöttem rengetegen írogattak nekem. Most így emiatt eléggé elment az önbizalmam, eddis se volt valami sok, de kifejezetten csúnyának magamat sose láttam.

Rendes gyomorgörcsöm van ha azzal az pár haverjával kell lennem, a másik felének semmi baja velem, sőt kifejezetten szeretnek.

Nem tudom ezt hova tenni, de tényleg szörnyen esik.


máj. 12. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Most 1 vagy 2 barátról van szó? Furcsa, hogy a negatív vélemény jobban ragad, mint a pozitív.


Mindegy, itt a legégetőbb probléma, hogy a párod miért is nem teszi helyre őket, miért erőlteti azt, hogy együtt töltsetek időt, amikor ennyire primitívek. Mindezt úgy, hogy közben szorgalmasan megosztja a barátai degradáló véleményét rólad.

máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából egy barátja van aki azt mondja hogy csak azért van velem hogy a legjobb barátnőmhöz közelebb kerüljön, meg nem érti miért van velem együtt stb. Egy másik barátja csak állítja hogy neki bejön a legjobb barátnőm de az alapjárat normális velem.

Mindig ki áll mellettem a párom, bár azt én se értettem soha hogy ezeket miert kell nekem elmondani, én barátaim is degradálták már le, barátnőm szülei is, mégse mondtam el neki mert tudtam hogy szarul esne.

máj. 12. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sok az idióta.
máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebből látszik, hogy éretlenek, ám te magad is.


Azt tudd:

Nem volt, nincs és nem is lesz olyan ember, aki mindenkinek megfelel.


Mindegy, hogy külső, belső tulajdonság stb.


Ahány ember annyi ízlés.


Egyszerű pl


Szereted a mogyis csokit, de az epreset nem.

Másoknak viszont az a favotit.

De a tény nem változik: csoki az csoki.


Ha te nem jössz be nekik, attól te még ember vagy és bánhatnak veled emberként.

Másnak viszont te vagy a favorit. Ez van.


El kell fogadni ezeket és nem magadra venni. Az, hogy ők hogyan viselkednek, az pedig róluk mond el sokat.

Embertelenek, nem tisztelnek se téged, se a barátodat és a döntéseteket.


Az ilyen embereket barátként nem tudnék kezelni. Ugyanis én tiszteletben tartom más ízlését, döntését, de az enyémet embertelenül leszólják...

Ez nem egy adok-kapok barátság.


Fogadd el hogy ilyen faék agyúak és inkább szánakozz feléjük, mintsem te érezd magad rosszúl, mert mersz valakit szeretni, aki viszonozza azt.


Ez a ti dolgotok és döntésetek.


Abban pedig nincsen semmi rossz, hogy megbeszéli veled ezeket a dolgokat a párod.


Azért párkapcsolat, mert bíztok egymásban, támaszkodtok egymásra és megbeszélitek a dolgokat. Ez teljesen alap.


Azért osztja meg veled, mert lehet őt is bántja mindez, előtted pedig nem titkolózik, elmomd mindent. Nem azért, hogy bántson, hanem azért, mert párként tekint rád s jogod van tudni dolgokat.


A világ pedig nem csak rózsaszín vattacukor.


A "jaj nem momdom el, mert..." embereket nem kedvelem. Gyávaságra vall. Olyan jellemre, akinek kényelmesebb homokba dugni a fejét.


Az ilyen emberek nehezen haladnak az életben vagy akár alul is maradhatnak.


Értékeld a párodat s azt is, hogy kiáll melletted és ezzel önmaga és döntése mellett is!


Ezt vésd a fejedbe!


Az önbizalomhiányodat pedig kezeltesd. Ha nem megy egyedül, akkor fordulj szakemberhez.


Kezdjed el igenis elfogadni a világot minden jóval, rosszal és alakítsd úgy, hogy számodra előnyös legyen!


Pl elfogadod, hogy az említett ember ízlésének nem felelsz meg.

Kérdés: te neki akarsz tetszeni? Vele akarsz összejönni?


Dehogy!

máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bazaltkaroly ***** válasza:

Van egy mondás: "Beauty is in the eye of the beholder"

Magyarul valahogy így szól: "A szépség a szemlélő szemében lakozik."

Tehát mindenkinek más a szép. Valakinek a szőke lányok jönnek be, valakinek a barna. Valakinek a sminkezett, valakinek a természetes külső. Valakinek a vékony, valakinek a formás. És még sorolhatnám.


Ne érdekeljen, hogy a többi kretén mit mond, ha a párod szerint szép vagy, és így szeret, akkor az a legfontosabb. Ilyenek, hogy "csak azért jön veled össze, hogy a másikhoz közelebb kerüljön", csak a filmekben van.

Ne rágódj ezen, és ne kelts magadban aggodalmat ezek miatt. Lehet csak irigyek rád. Főleg ha ez előtt annyian udvaroltak neked, akkor annak kell hogy legyen alapjának lennie.

máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!☺️
máj. 13. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!