Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek másoknak megfelelni?

Figyelt kérdés

Kit érdekel, más mit gondol?! Ha nekem valami ruha tetszik, felveszem! Ha nekem úgy tetszik a hajam, hogy kétoldalt összefogom két lófarokba, 20 éves létemre, akkor úgy rakom össze!

Ha én meg vagyok magammal elégedve, nem fogok képet mutogatni, hogy "Szerintetek jól nézek ki?" vagy valami hasonlót! Ennyire kell az embereknek a virtuális önbizalomsimogatás?! Én MAGAMNAK akarok megfelelni, nem MÁSOKNAK!!!


2010. nov. 1. 15:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Kis sz@ros vagyok - gondolod. De azért én erre ezt mondom:


Ha nem törődsz más véleményével - nem fognak szeretni. Ha nem fognak szeretni - egyesül maradsz. Ha egyedül maradsz - nem lesznek barátaid, ami önmagában nem is olyan rossz, de azért kellennek (pl: depresszión túlntenni magad)!

Szóval szerintem azért kell megfelelni másoknak, mert elpártolnak tőled. A mai világba mindenkinek/mindenkiért kell nyalni! :/


12/L

2010. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

*egyedül

*azért kéne megfelelni másoknak, mert különben elpártolnak tőled


Bocsánat, úgy látszik írni nem tudok! :@ :/

2010. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nekem azért bőven vannak haverjaim, jófej ismerőseim, sőt, vannak igazi barátaim is! Van párom lassan már két éve.

És nagyjából 5-6 éve teszek magasról arra, más mit gondol rólam, szóval ez hülyeség.

Beképzelt lennék? Engem szeretnek, és ezt biztosan tudom.

2010. nov. 1. 16:12
 4/18 A kérdező kommentje:
NYALNI?! Meg egy lóf*szt! Soha és senkinek!!!
2010. nov. 1. 16:13
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell "nyalnom" azért, hogy szeressenek, bocs... Engem önmagamért szeretnek, és másokat pont ezért szeretek én is! Önmagukért! Nem azért, mert megpróbál valaki más lenni! A nyalizósokat, aki érdekből akar tőlem valamit, azt elküldöm a Szaharára...
2010. nov. 1. 16:14
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azért különválasztanám a külsőségeket és a belső dolgokban való megfelelést. A küslővel kapcsolatban teljesen egyetértek Veled, tojok rá, hogy mások pl. nem tartják trendinek az öltözékemet. Sőt, az utóbbi időben kifejezetten taszít a tömeg-divat, vagyis másokon nem zavar, de én nem szeretnék beállni a sorba. Ha valaki csak a külsőm alapján ítél meg, vagy ez alapján barátkozik/nem barátkozik velem, azt megette a fene.

Más dolgokban viszont a normalitás határain belül igyekszem megfelelni a szüleim, a párom elvárásainak, persze nem szolgai módon, de azt gondolom, ez oda-vissza működő dolog. A barátaimmal meg azért tarta a barátság már évek óta, mert hasonló az értékrendünk, gondolkodásunk, tudunk alkalmazkodni egymáshoz.


26/N

2010. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ki akar?
2010. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Mindenben egyetértek veled. Számtalan kérdés ruhaneműkről is, hogy megvegyem? Neked tetszik? Mindenki öltözzön úgy, ahogy jól érzi magát, ami esetleg a belső tulajdonságait tükrözi, mert az első benyomás is sokat számít, ha ismeretlen emberrel találkozom. Azon kívül, hogy tiszta, ápolt, a jó megjelenés nálam nem abból áll, hogy milyen márkájú cucc van rajta, mennyire követi a trendet.

Kedves 1. válaszoló! Nem a korod a gond, hanem a felfogásod. Tiszta szívemből sajnállak, ha már 12 évesen úgy érzed, mindig mindenért nyalni kell. Aki nyal, az megalkuvó. Aki megalkuvó, az ugye nem vállalja fel magát, tehát nem őszinte. Aki nem őszinte, hajlamos a becstelenségre!!! Ez a felfelé nyalni, lefelé taposni, a legtisztességtelenebb dolog az én szememben.

Szerencsére vannak még iskolák, munkahelyek, ahol a tudást, teljesítményt, tisztességet értékelik.

Amikor két hetedikes kislány egyformás 1-2 között állt matekból, az egyik SZÓ SZERINT: TÉRDEN ÁLLVA KÖNYÖRGÖTT, HOGY NE BUKTASSÁK MEG!!! A másik nem volt hajlandó nyalni a kettesért, meg is bukott, pótvizsgára viszont rendesen felkészült. A térden állva nyalizó nem bukott, nagy nehezen elvégezte a 8-at, azóta meg vért izzad, mert éjjel-nappal tanulnia kell, meg magántanárhoz jár, hogy egy elég gyengének mondható gimnáziumot el tudjon végezni. Mert ott a nyalás nem jött be, a tudást kérik számon. Ennyit az érvényesülés ilyen formájáról!!!

2010. nov. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves előző: vágom.

Csak hát a környezetembe mindenkivel kivételeznek...És ezért ilyen formába kell megszereznem/ünk a krokonszevvet.

2010. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nagyon igazad van. Az, hogy "virtuális önbizalomsimogatás" külön megtetszett, nagyon érzékletes megfogalmazás.
2010. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!