Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokáig másoknak akartam...

Sokáig másoknak akartam megfelelni, de rájöttem, hogy hülyeség. Mostmár magamnak akarok, de egyszerűen sosem vagyok elég jó a céljaimhoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

nemrégiben lettek céljaim,elkezdtem tanulni,új nyelvet kezdtem,jövőre szakmunkás mellett kezdem az érettségit és az új nyelvből vizsgáznék választottként(japán).míg másnak akartam megfelelni,állandóan a szidást hallgattam,míg végül kiálltam magamért,és már nem törődöm vele. de most még rosszabb.tudni kell,hogy sosem éltem mintacsaládban,ez és az otthoni agresszió miatt el is költöztem 15 évesen,páromhoz.kellett 2 év,míg eljutottam a "leszarom mások véleményét"szintig(persze vannak kivételek). kezdek belebolondulni ebbe.

17L


2011. jan. 21. 12:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem vagy elég jó a céljaidhoz, ha elérhető dolgokat tűzöl ki magad elé.
2011. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Olyan meg nincs hogy elérhetetlen cél..
2011. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Azért nyilván egy semmi hanggal nem rendelkezőnek mégis elérhetetlen cél, hogy az opera csillaga legyen :)


De kedves Kérdező, neked elérhető céljaid vannak. Tanulsz, ez pedig igazán csak akaraterő kérdése.

2011. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Jó hát nyilván, de azért az ember általában a céljait lehetőségeihez mérten választja. :D A cél már eleve egy konkrét dolog amiért lehet tenni, amit te mondasz az max. álom lehet.. Legalábbis az én értelmezéseim szerint cél = megvalósítható, álom = valami abszurd ábránd, mint pl amit te írtál, vagy mittudomén, varázslónak lenni, meg ilyenek.. :D Na de mindegy, ez azt hiszem off. :D


Kérdező, neked viszont nem teljesen értem,m i is a problémád. Vannak céljaid, tanulsz, oké. De pontosan mi az amibe kezdesz belebolondulni?

2011. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
abba,hogy folyamatos teljesítési kényszert érzek,és ez az ami megőrjít...
2011. jan. 21. 13:35
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért van folyamatosan teljesítési kényszered, mert még mindig másnak akarsz megfelelni, mint önmagadnak. Egyszerűen "belédnevelték" azt, hogy nem vagy jó semmire. Az oké, hogy kiléptél abból a környezetből, sőt külön gratulálok, hogy ilyen szép célokat tűztél ki magadnak és keményen dolgozol is érte! A saját teljesítményedet pedig minősítik az osztályzataid. Amennyiben azok - ilyen körülmények között - elérik az erős 3-ast, már elégedett lehetsz magaddal, ha ennél magasabb, akkor egyenesen büszke lehetsz magadra. Ha a 3-ast nem éred el, akkor egy kicsit még rá kellene dobni, ha másként nem, a japánt egy kicsit hanyagolni, mert most első a szakma, ha az megvan, utána lehet folytatni a japánt is. Nincs veled semmi baj, egy kicsit összezavarodtál, de szerintem jó úton jársz, csak így tovább.
2011. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

elméletből 4,3as lett az átlagom,,gyakorlatból is 4es körüli. kb 5 éve nem voltak ilyen jók a jegyeim,mindig 2-3aska voltam,de most valahogy jobban megy-fog az agyam. de még ezt sem tartom elég jónak...

de most lelépek a hétvégére,elutazom nagyszüleimhez. minden jót és köszi a válaszokat!

2011. jan. 21. 15:40
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
15,26-os vagyok. Semmi okod az aggodalomra, az önmagaddal szembeni elégedetlenségre! Fantasztikus vagy, jól csinálod. Nyugodj meg, tedd meg minden nap, amit meg kell tenned a sikerért, de ne görcsölj, anélkül is boldogulni fogsz. Sok sikert és örömöt kívánok neked az életed minden területén.
2011. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az szerintem normális dolog, hogy hogyha magadnak küzdesz a saját céljaidért, akkor mindig marad benned egy kis elégedetlenség, hogy lehetett volna esetleg még ennél több is. És ez valahol jó dolog, mert pont ez ösztönöz arra, hogy mindig kicsit többet akarj ;). Azért néha nem árt leszögezned, hogy azért akárhogy is nézzük, egy egész jegyet minimum javítottál az átlagodon, ami szép mutatvány, megérdemled, hogy büszke legyél rá, vagy hogy megjutalmazd magad valamivel - ugyanakkor az is teljesen rendben van, ha azt gondolod, hogy azért szeretnéd következőleg megpróbálni, hogy nem lehetne-e ennél is jobb.

Én nagyon sokáig azt képzeltem, hogy anyámnak akarok megfelelni (úgy kb 12 éves koromig), míg egyszer csak rádöbbentem, hogy a szüleim évek óta csak félévkor írják alá az ellenőrzőmet... a gyengébb eredmények egyszerűen a _saját_ hiúságomat sértették volna.


Egyébként: rágódni sosem érdemes azon, hogy valami nem sikerült. Végig kell gondolni, hogy mik voltak azok a konkrét dolgok, amiket ha másképp csináltál volna, akkor biztosan jobban jártál volna, de nem azért, hogy legyen miért a fejedet a falba verni, hanem azért, hogy következőleg jobban tudj dönteni. Aztán ha leszűrted a történetből a tanulságot, akkor történet becsuk, polcra felrak, nyugodtan hátradől, tanulság marad kint az asztalon, az még jól fog jönni, ennyi ;)

Rendben vagy te teljesen, nyugi ;)

Hajrá...

2011. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

a célok viszik előre az embert! helyesen tetted hogy ezekbe belefogtál,és jól is haladsz,mert én lassan 23éves leszek és mégcsak most kezd néha előjönni az hogy lesz@rom mások véleményét...otthon nálam is sokat veszekednek a szüleim,elköltözni nem tudok mert még felsőoktatásban tanulok,sok kötelező megjelenésű tárggyal így normális munkát sem tudok vállalni!

Úgyhogy csak így tovább,ha mgadnak és a szeretteidnek élsz akkor lehetsz csak igazán boldog! Mellékelnék egy aktuális idézetet ami a kedvencem:

"Az igazi kihívás abban rejlik,hogy megmaradsz önmagadnak abban a világban ami megpróbá átformálni"

22L

2011. jan. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!