Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Eszetekbe jutott már ilyesmi?...

Eszetekbe jutott már ilyesmi? (lent)

Figyelt kérdés

Szélsőséges dőntést hoztam!Kiváncsi volnék jutott-e más is ilyen döntésre.

Ugy gondolom,hogy az életemben nem tul sok örömöm volt-ha volt egyáltalán.

Ezért aztán ugy döntöttem,hogy nem házasodok és nem vállalok soha gyereket.

A helyzet az,hogy gyerekeket a szülök nevelik és azok a szülöktöl ellesve öröklik azok pozitiv és negativ tulajdonságait.

Én azt gondolom,hogy egy utód a részemről csak ugyanigy szenvedne mint én és ezzel csak negativ kisugárzást gyakorolna a külvilágra is.Visszanézve ez igaz ,ha az őseimre gondolok.

Bár szeretnék családot,de ez mégis csak szenvedést okozna.


Egy férfi


2010. nov. 3. 01:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy milyen lesz a gyereked, az függ az anyától is ugye. egyébként változz meg, legyél boldog :D
2010. nov. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

van benne igazság, én sem tudnám megtanítani arra hogy boldoguljon, mivel én sem boldogulok a világban.

azt nem jelentem ki, hogy soha, de most úgy áll a helyzet, hogy határozatlan ideig lemondtam róla.

2010. nov. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok megváltozni és nem is erőlködök már.Nem bánatos döntés ez a részemről,hanem az eddig eseméyek mérlegelése.

És amugy azt hiszem a családfám sosem boldogult,miért kéne ezt folytatni,hisz a boldogtalan emberek a világba is csak boldogtalanságot sugároznak.

2010. nov. 3. 01:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Hey,én is így döntöttem,nem vagy egyedül:)Mondjuk én azért mert úgy érzem nincs erőm gügyögést hallani,stb,stb.Csak meló az egész,és nem is biztos hogy lesz benne köszönet.. 29/N
2010. nov. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ilyesmi soha nem jutott eszembe,mint neked. viszont amikot végigolvastam akkor csak egy dolog jutott az eszembe. hogy nagyon de nagyon sajnállak. jó lenne segíteni rajtad, de a hozzáállásodat tekintve...

ha mindent TÉNYLEG KOMOLYAN gondolod, akkor nem ártana belegondolni, hogy miért is élsz...?????

2010. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is teljesen eldöntöttem, hogy semmi család semmi feleség, de most van barátnőm és ő pont ezeket akarja és már az összeköltözéssel rágja a fülem, de ez nem ide tartozik.

A lényeg, hogy nekem is egy olyan stílusom van, hogy azt gondolom, nem kéne gyereknek életed adnom, hisz elég problémás vagyok és csak az ártana, meg ott van, pénz is, fáradtság ez nekem nem kell. Remete leszek légy te is

2010. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én is gondolkodtam már ezen a dolgon, és ugyanerre jutottam, valamint szerintem nagy kockázat lenne hogy egészséges legyen a gyerekem, és anyagilag sem valószinű hogy később megtudjak a caládomnak mindent teremteni, ha meg nem tudok midnent én érezném roszul magamat..., eltanulná lassan a hibáimat, és ő is szomorkodna az életben


egyetértek veled; számitani kell mindenre ezért jogos ez a dolog


F16

2010. nov. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bár hozzátenném hogy nekem a házasodással nincs gondom


lehet azis hogy utálna majd a gyerekem engem


vagy valami történne a anyjával szüléskor(agyvérzés vagy akármi)


____

a 4. hozászólóval ne törődj, ő még nem gondolkodot el ezen ezért nem tud megérteni minket



nem kell megváltozni életvitel szempontjából: elég azis ha gondolkodó leszel(amit már látok hogy van ennek jele)


amugy azt szokták mondani, hogy az ilyen emberekből lesz később jó szülő, akik mindenre gondolnak, és "rossz apának" tartják magukat


(előző hsz f16)

2010. nov. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, üdv a klubban.


30/f

2010. nov. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek, én is így döntöttem :)

Habár mondjuk én nem ezért, hanem mert szeretnék egyedül lenni.

2010. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!