Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent, hogyan értelmezzem...

Mit jelent, hogyan értelmezzem ezt az idézetet, megjegyzést?

Figyelt kérdés

...Néha elég egy pár óra, vagy pár nap, hogy az ember életét megváltoztassa valaki.

Nem számít az idő, sem a tér, nincsenek miértek, nincsenek kérdések és nincsenek válaszok sem. Csak van valami.

Találkozol valakivel, akinek nem kell semmit mondanod. Pár perc és a vesédbe lát. A gátlások leomlanak, a képmutatás álarca megreked az arcodon. Nincs többé hazugság, csak az őszinteség, csak a csupasz lelked, minden védelem nélkül. És félsz, és halára rémülsz, mit keres valaki pár óra után a szíved közepében. Félsz, hogy vissza fog élni a kiszolgáltatottságoddal. Nem teszi, mert a markodban van, ahogy Te is. A józan ész meg eltűnik. Bármit mond, megteszed. Bármit kérdez, válaszolsz. Kivetkőzöl magadból, és mindent a fonákjáról látsz. Olyasmit teszel, amit el sem hiszel, olyanokat mondasz, amiket utólag sem értesz. Tükröt állít eléd, amiben meglátod magad. Az igazi énedet. A valóságot. Amit senki más szemében nem láttál még. Talán azt is tudja, hogy milyen leszel. Még a jövődet is látja benned, te meg meglátod a szemében a saját, minden mocsoktól és szennytől mentes arcképedet. Boldog vagy és félsz, együtt. Az életed összeomlik, mint egy kártyavár. De nem bánod, tudod, hogy legközelebb nem kártyavárat kell építeni, hanem biztosat. Megreped a burok, amiben éltél, és kapsz még egy esélyt. Egy esélyt egy más, egy igazabb, jobb életre. Kapsz egy lehetőséget, hogy megértsd a világot, az embereket, az élet lényegét, hogy élni kezdj, és abbahagyd a fejedben lejátszott sakk játszmát. Talán mások vagytok talán nem lehettek együtt, nem a jó időben és a megfelelő helyen találkoztok. Talán sajnálod, hogy ennyi volt, talán tudod, hogy így kellett történnie. Évek múlva az érzés feltör belőled. Csak pár szót váltotok üzenetben, csak röppen egy gondolat, csak megrebeg a szíved újra. Elteltek az évek, változtál, és ő is változott. Minden más lett. Fonalak összegubancolódtak, fonalak szakadtak el, fonalak jöttek létre, por szállt a régi érzésekre. De a tietek mit sem változott. Ott van közöttetek a láthatatlan szál, ami egy életre összeköt benneteket. És ott is marad. Nem fog rajta vihar, idő, hely, por vagy más ember. Ott van, és kész. Egy életre össze vagytok kötve, valahol a csillagok közt. Tudjátok mindketten.


2010. nov. 3. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos mondhatnám, hogy jól indult, sőt nagyon jól az elején, mivel szolidan alapult egy olyan tapasztalatra, amire véleményem szerint sok ember tett már szert és mégpedig olyan tapasztalatra gondolok, amikor akár percek alatt valami megváltoztat valamit benned és ezennel megváltozik az életed is. És nem hatalmas dologról van szó, sőt, általában azt sem tudjuk honnan "ért az ütés", csak érezzük, hogy valami változott bennünk is ha jó irányba akkor még örülünk is, hogy valahogyan erőfeszítés nélkül megváltoztunk, ráadásul egy jó irányba.


Viszot aztán a folytatásban a szöveg kezd homályosodni és már nem is összefüggőek a gondolatok, egymásba fonódnak, aztán kettészakadnak, egyesek folytatódnak, másak lógnak a levegőben, szóval a folytatás kevésbé igényes.

Egy olyan embert kezd el leírni a szöveg, aki akár egy élő analizátor belénk lát, belelát a személyiségünkbe, az agyunkba, a lelkünkbe, és minden olyan információhoz hozzájut, ami bennünk van. Viszont jön egy mondat: "Nem teszi, mert a markodban van, ahogy Te is"- ennek nem igazán van értelme.


Azt, hogy az illető tudná, hogy milyen leszel az megint túlzás. Azt, hogy milyen lesz valaki azt senki sem tudhatja, maximum csak feltételezheti. Én nem hiszek a sorsban, a jövőt mindenki a saját kezével alakítja, de ebbe most nem mennék bele.

A szöveg folytatása pedig teljes káosz. Képbe jön a kártyavár és maga az élet, a második esély, csak ennek semmi köze sem volt az előbbi ötlethez.


Nem értem, te írtad ezt vagy mi ez ?

2010. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én sem értem, egy fórumon olvastam a naplójából, hogy kire célzott, nem tudom. Jó emberismerőnek hiszi magát, aki belelát mások veséjébe.
2010. nov. 4. 18:39
 3/3 A kérdező kommentje:

Kivetkőzöl magadból, és mindent a fonákjáról látsz. Olyasmit teszel, amit el sem hiszel, olyanokat mondasz, amiket utólag sem értesz.


Mint ahogy ezt sem értem :(((

2010. nov. 4. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!