Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha túl gyenge...

Mit tegyek, ha túl gyenge vagyok az élethez?

Figyelt kérdés

Nem tudok tovább lépni azon, hogy anyám már kétszer is megakarta ölni magát.

Hogy az apám kitagadot mert más szakmát választottam mint amit ő akart...

A nagyapám halálát, vagy azt, hogy az öcsém gyógyíthatatlan betegségben szenved.


Vannak még és dolgok is, amiket egyszerűen nem tudom elfogdani, megemészteni.


Túlságosan gyenge vagyok?


F17


2010. nov. 5. 21:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy eltávolították a problémás válaszokat!
2010. nov. 5. 21:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gyenge, csak valami/valaki hiányzik az életedből aki segítene tultenni magad rajtuk. Van barátnőd? Barátaid vannak?
2010. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyik se.
2010. nov. 5. 22:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyiss egy kicsit. Szerezz barátokat. És ha a barátok megvannak, akkor a többi nemis igazán számít. De ahol barátok vannak, ott csaj is akad egy idő után.:)
2010. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szar az élet törődj bele és kezdj valamit magadal
2010. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát eléggé elcseszett családod van. Ilyen dolgokat amiket leírtál mindneki nehezen dolgoz fel, aki nem az meg alapból leszarja és azért könnyű neki. Szóval tulajdonképpen nem vagy gyenge, ha már ezeken túl leszel, akkor pár év múlva ez csak erőt fog adni, és könnyeben veszed majd az akadályokat(legalábbis szerintem). F/19
2010. nov. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Az életben mindenkit érnek balszerencsék.

Igaza van az előttem szólóknak: élni tanulni kell, nem tudni. Senki sem születik úgy,hogy az élet mestere, viszont sokat számít, hogy a tapasztalatainkból mennyit vagyunk képesek feldolgozni és a sors leckéiből mennyit tudunk tanulni.


Viszont az önsajnáltatás nem fog segíteni neked. Ahelyett, hogy azon rágódnál, hogy mennyi pofont kaptál már az élettől inkább azon legyél, hogy ahogy mondani szokás, "ha már a padlón vagy, szegyél föl valamit onnan", másszavakkal: élj a lehetőséggel, mert minden gond egy újabb lehetőség a tanulásra, az önfejlesztésre és a tapasztalatszerzésre.

Most lehet azt gondolod " Dehát az élet nehéz." Igen, az élet nehéz. Tudom, mert én is élek. És mindenkinek nehéz az élete, csak a problémáink különböznek. Mégis van aki tud mit kezdeni az életével és van aki nem. Van aki tanul a hibáiból és van aki nem. Van aki összeroppan a nagy kő alatt és van aki felegyenesedik, megtanulva saját erejét, kitartását és egyéb képességeit.


Csak tőled függ, hogy te melyik típusba fogsz tartozni. Az élet, akár egy szivar, és mind megszívjuk egyszer, mivel tapasztalatlanok vagyunk és naívak, túlságosan "újak" az élet művészetében. És akárcsak a szivarat is, amelyet szívunk, mert még tudatlanok vagyunk, hogy hogyan és mikor kéne megállni, úgy van az élettel is: túl későn jövünk rá, hogy mostmár eleget szívtunk és ideje volna abbahagyni. Csakhogy akárcsak a szivarhoz, a szerencsétlenkedéshez is hozzálehet szokni. Ez sokak számára furcsán hangzik, de pszichológiai téma maga az életsikertelenség-dependencia, ami azt bizonyítja, hogy az ember igenis rászokhat a pesszimizmusra, az önsajnáltatásra és a folytonos sikertelenségre.

Mielőtt te is beleesnél ebbe a csapdába, szedd össze magad. Tedd meg most magadnak azt a szivességet, hogy megtanulj tanulni. Mert vesztes az, aki nem tud tanulni a hibákból és aki a balszerencséktől összeomlik.


Meg kell tanulni újrakezdeni.Olyan ez, mint a kerékpározás. Addig nem baj, ameddig tekersz. Amikor abbahagyod, csak akkor eshetsz össze.

2010. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

12:30


Rengeteg ehhez hasonló ösztönző választ/leírást látni, de mindegyikből hiányzik valami. A "hogyan?", szóval nem írják le, hogyan kezdjen hozzá ehhez valaki...

2011. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon régi a kérdés, lett valami azóta?

Sikerült kijönni ebből?

máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!