A pénz boldogit?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 18:16
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Ha van pénzem, akkor van szex, mert nyugodtak vagyunk, kiegyensúlyozottak, jó kedvűek, és akkor ehhez is van kedvünk...Ha nincs pénzünk, nincs szex, mert feszültek vagyunk, vitatkozunk, állandóan ezen megy a téma, este az ágyban is hátat fordítunk...De írhatnék jó sok példát, amihez valóban nem kell pénz, de meghatározó,

hogy van-e, vagy nincs...

2010. nov. 9. 18:40
 12/26 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség

Még mindig 18:30 vagyok


Tudod miért gondolod te így a dolgokat, kérdező ? Mert sose volt valószínűleg elég pénzed. Sose volt annyi, hogy bármit megvegyél, amit akarsz. De ha nyernél a lottón és hirtelen megtelnél pénzel akkor rájönnél, hogy a pénzen túl annyi minden van, ami hiányozhat az embernek, hogy az hihetetlen


Nem tudtok szexelni, mert nincs pénzetek...hát erre csak annyit tudok mondani, hogy éretlenek vagytok mindketten, még ha felnőttek is vagytok és valószínűleg azok vagytok. De éretlen agyilag az, aki úgy gondolja, hogy mindennek az alapja a jó anyagi háttér. Oké, fontos. De ettől még egyáltalán nem biztos, hogy boldog leszel.


Mindenki akinek üres a zsebe azt hiszi, hogy a gazdagabbaknak nincs semmi gondjuk. Orbitális tévedés ! A különbség csak az, hogy nekünk más gondjaink vannak.

És hogy melyik gondok a rosszabbak arról vitatkozhatnánk, hidd el. Vagy talán nem is lenne rá szükség, az én gondjaim úgyis vinnék a pálmát


Hidd el, az emberi természet az, ami benned is dolgozik. A szomszéd kertje mindig zöldebb, nemigaz ?

Hiába mondom én neked, hogy egyik zsebem tele pénzzel, másik pedig tele gonddal, nem hiszed, igaz ? Nem, valószínűleg nem. De azért fogadj meg tőlem egy tanácsot: idióta az, aki a pénzért veszekszik és emiatt nem tud még együttlenni sem valakivel

2010. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Engem személy szerint az szomorít el a legjobban, hogy egy ilyen képzelt értékű papírdarab irányítja az egész társadalmat, aminek valódi értéke nincs, csak amit beleképzelünk, ezis azt bizonyítja hogy bizonyos dolgokat nem lehet pénzértékében megbecsülni...mint pl. a munka és ezért van a rengeteg igazságtalanság is. szóval a kérdésre a válasz: a pénz nem boldogít! hanem szomorúságot és igazságtalanságot teremt.
2010. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
A pénz csupán egy darab papír, nem teremt se jót, se rosszat.
2010. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

utolsó!

Akkor ugyanezt majd mond el a boltban is vásárláskor, és nyomj neki oda egy másik papírt, mondjuk a sárgalapodat.

2010. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
erre szokták mondani: a pénz nem boldogít, de jó ha van!
2010. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Egy ideig boldogít, aztán megunod. Tegyük fel, hogy sok pénzhez jutsz tartósan. Elrendezed a gondjaidat (tartozások stb.), aztán pedig elkezded herdálni. Egy idő után már nem tudsz magadnak olyat venni, ami igazán boldoggá tenne. K*rva nagy közhelyet mondok most, de a pénz akkor boldogít igazán, ha adhatsz belőle. Ha veszel egy ajándékot belőle annak, akit szeretsz, esetleg jótékony célokra fordítasz belőle stb. Én szegény gyerekeknek vittem egyszer játékokat karácsonyra, az volt életem legszebb napja. Az őszinte, tiszta, hálás mosolyuk többet ért minden forintnál. Értelmet nyert a pénz és ez a lényeg.
2010. nov. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
akinek sok pénze van,annak még több kell..
2010. nov. 10. 08:27
 19/26 anonim válasza:
Nem a pénz, hanem az elköltése. ...és, sokkal jobb egy Jaguárban sírni, mint egy 15 éves Suzukiban.
2010. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
A megelégedettség tehet boldoggá, ami nemcsak a gazdag ember sajátja lehet. De lehet az övé is. A "pénz nem boldogít" mondás azok sajátja, akiknek még sosem volt elég belőle és azt hiszik, hogy attól megváltozna az életük. A "megelégedés", az a boldogság kritériuma.
2010. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!