Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék? Hogyan lehetnék...

Mit tehetnék? Hogyan lehetnék végre boldog és önmagam?

Figyelt kérdés

Szóval 17 éves lány vagyok. Mindig is kevés volt az önbizalmam, szégyenlős voltam és sose szerettem új embereket megismerni. A gimnáziumban van egy lány, aki az osztályban a legokosabb, legszebb és jó sportoló. Mindenki szereti és egy kicsit tisztelik is. A tanárok is folyton őt dícsérik, küldik versenyekere. Ráadásul nagyon helyes és normális a pasija is. Én meg...mindig is kövér voltam, így sportokból se voltam jó. Sose voltam kítűnő,mindig voltak hármasaim a bizonyítványomban, pedig sokat tanultam és sokat olvasok. Nem látom magam se szépnek, se okosnak. Nem merek barátkozni nálam jobb tanulókkal (félek, hogy csak púp lennék a hátukon).

Amúgy arra a lányra se vagyok féltékeny, sőt barátkozni is akarok vele, csak nem merek.

Néha meg úgy érzem, hogy húgom is okosabb nálam és őt is mindenki jobban szereti (pedig egy nagyon önző és rossz indulatú lány (nem érdekel, hogy saját tesónkra nem szabad ilyet mondani)).

Sikerült 86 kilóról 75 kilóra lefogyni, de visszahítam 80 kilóra. Így a kitartásom is elveszett.

Nem látom a jövőmet. Nem tudom mit tehetnék. Két év múlva érettségizek és nem tudom, hogy hova vennének föl. Annyi minden szerettem volna lenni, de mivel sose volt jó az átlagom...

Egyetlen remény van még bennem. Könyvet írok, de nem hinném, hogy tetszenne az embereknek, mivel vérfarkasos, fantázi. De többet nem árulok el róla. Nem másolok, a saját elképzelt világomat írom le.

Most meg túl hosszú lett pedig utálok panaszkodni.

Kevés barátom van...szeretnék egy helyes, okos pasit...s valami reményt.


2010. nov. 11. 19:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem leírni, hogy sose volt pasim, pedig már voltam szerelmes is. Mit tehetnék?
2010. nov. 11. 19:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben először is kikapcsolnám a gépet, és gondolkoznék. Leírnám egy lapra az elképzeléseimet, hogy mit akarok elérni.


A te listád valahogy így nézhet ki:

- Hetente valahányszor sportolás. Add meg, hányszor, és mit akarsz sportolni. Ha nincs lehetőséget a környezetedben, nézz utána a neten, mit tudnál otthon csinálni. Egy kis torna, vagy kickbox...

- Szépítkezés. Nézz a tükörbe, lásd magad! Gondold át, mit szeretnék változtatni magadon, és mit szeretnék kiemelni. Ezután nézz utána a neten, mit tehetnél. Pl. ha ki akarok emelni a szemeidet, vagy zsíros a bőröd, mit tegyél. Nagyon hasznos dolgokat találni. Ha nem tudod megengedni magadnak a drága kencéket, keress házi praktikákat. És ne felejtsd el, rendszeresen kell ápolnod magad a hatásért.

- Tanulj helyesen! Nézz utána, hogy kell, lehet, ez a baj. Van időd javítani az átlagodon.

- Figyeld magad, miből vagy a legjobb, az irányba próbálj indulni. Ha pl. jó vagy töriből meg magyarból, nézz utána, mit tudnál ezzel kezdeni.

- A LEGFONTOSABB: a pozitív gondolkodás! Csodákra képes. Arra koncentrálj, hogy bármit megtehetsz, ha elhatározod magad, és teszel érte.


Érezd jól magad a bőrödben! =]


A könyvvel pedig hajrá! ^^

2010. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Úristen. Gyönyörű az előző hozzászólásom. Úgy ugráltam a személyek között, hogy beleszédülök.
2010. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!