Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért nem tudok az emberek...

Mért nem tudok az emberek szemébe nézni?

Figyelt kérdés
Ha nem hazudok, teljesen őszinte vagyok akkor sem tudok 5-6 mp.-nél tovább mások szemébe nézni...Még családtagokéba sem....Miért?
2009. jan. 10. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Velem is ez a helyzet, nem tudok túl sokáig mások szemébe nézni. Sokat gondolkodtam már rajta, hogy ennek mi lehet az oka, és azt gondolom, hogy nem tudok kellőképpen koncentrálni arra, hogy mit mond az illető, ha folymaatosan a szemébe bámulok. Olyan, mint a versmondásnál, vagy ha beszédet tartok. Ki kell szúrnom magamnak egy pontot, hogy el tudjam mondani a gondolataimat, mert ha mindenkire folyton ránézek, elvonják a figyelmemet az apróságok és belegabalyodok a mondanivalómba. Pont ugyan ez van nálam a személyes beszélgetéseknél is.

2009. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem írónak igaza van. + az is lehet az oka szerintem, mert lehet egy kicsit zavarba jössz, ha mások szemébe nézel... Vagy nem?
2009. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van...:)

Köszi...:)

2009. jan. 10. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
azért ez szerintem jó nagy önbizalomhiányról is árulkodik
2009. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Az állatvilágban ez sok helyen az agresszió jele.

Ha pedig nem tudsz a szemébe nézni, az az alárendeltségé.

2009. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Én is így voltam evvel.De megpróbáltam minél többet kibírni.Próbáld ki te is először olyan embereknél akik fontosak neked pl. barátok családtagok stb...

először próbáld ki h. kn 6-7 mp-t utána eggyel többet ehhez sok idő kell én két éve jöttem rá és kb tavaly tudtam megcsinálni.DE ez mindenkinél más. Az a lényeg h. arra gondolj: Megtudom csinálni!Meg tudom csinálni!

Hidd el sikerülni fog :)

2009. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem azért van mert kisebbségi érzésed van a másikkal szemben! Ezt otthon tudnád gyakorlni, ha bele nézel a tukorbe és elképzeled, hogy te sokkal jobb vagy a másiknál, szép, okosabb, csinosabb! Nem érzed magad erosebbnek a másiknál, valami miatt tartasz tole, vagy csak egyszeruen zavarba josz, ha a másik szemébe kell nézned! De nem kene mitol tartanod, te se vagy rosszabb a másiknál, sot.... Novelni kéne az egodat egy kicsit :-), hogy elhidd magadrol, hogy te is jo vagy!
2009. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány, zavarba jössz, vagy félsz (de nem oylan értelemben, hogy most mindjár megvernek és azért félsz, hanem hogy ez bután fog hangzani, hogy valamit kiolvasnak a tekintetedböl)
2009. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...:)
2009. jan. 11. 17:38
 10/10 anonim válasza:
86%

Én néha nem tudok szemekbe nézni.

Vannak galád, kicsinyes, zöld szemek,

Melyekben nem loboghat semmi égi,

Melyekben hínár él és szenny remeg.


Szemek, melyektől kis gyerek koromban

Nehéz volt álmom s félős éjszakám,

Szemek, melyek e földi szép pokolban

Vígan ragyognak és bajt hozva rám.


Szemek, melyekben üzletek világa

Sárgásan ég és zöldesen lobog,

Melyektől fölriadnak álmodók.


Ó idegen szemek hideg parázsa,

Hadd nézzek napba, holdba részegen,

Melyek szüzek, tiszták, mint mély szemem!


-Juhász Gyula

2009. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!