Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy ne féljek a...

Mit tegyek hogy ne féljek a sötétben?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok.Elég sokáig a szüleimmel aludtam( 6-7 éves koromig)Nagyon félek a sötétben.folyton kacsolgatom a lámpát ill. kislámpával alszom.Tudom hogy ez elég áz.Mit tegyek hogy megszünjön a félelem?????????Nagyon kérlek segítsetek szeretnék ezen változtatni!!!!!!!!!
2009. jan. 11. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán próbáljatok beszerezni valamilyen kisebb fényforrást, amíg ki nem növöd. (ki fogod)

Addig néha felteheted a kérdést, hogy miben is más a sötétben a szobád, mint nappal.

2009. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gáz nincsen benne, én is 14 éves koromban féltem a sötétben, mindig lámpafénynél aludtam el anyukám meg éjszaka kapcsolta le amikor én már elaludtam, már az van hogy az ajto felé fordulva alszok, és minden egyes kis hangra kinyitom a szemem, hogy megnézzem nincs-e ott valaki. De igaza van az elöttem szolonak ki fogod nőni, csak hát idő kell.
2009. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem gáz.Én 18 éves lány vagyok és én is félek a sötétben egyedül.Azóta nem tudok villany nélkül aludni mióta a nővérem 2 éves kisfia meghalt.Anyu se tud sötétben aludni.Mindig égeti a villanyt.
2009. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 yuda ***** válasza:
100%

Ezt fordítva szokták magyarázni annak aki segíteni akar ilyen helyzetben,de próbáljuk meg így:


-szóval kérj meg egy felnőttet,legyen veled és oltsátok le a villanyt amikor ott van-úgy beszélgessetek,énekeljetek..stb-hogy megtapasztald,nincs mitől félned a sötétben-illetve ha odaképzelsz valamit,együtt menjetek oda és nézzétek meg,hogy nincs ott semmi-így lassanként elmúlhat.

2009. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem sem gáz, mert én 19 éves vagyok és én is rettenetesen félek a sötétben, sőt néha még világosban is ha egyedül vagyok. Mikor a barátommal alszom, akkor sötétben alszunk, és úgy nem is félek, de ha egymagam alszom, mellettem is ott van egy kis zseblámpa, meg egy éjjeli lámpa is ég az ágyam mellett egész éjszaka. Ha nem tudod megoldani, hogy ne aludj egymagad, akkor szerintem az éjjeli lámpa a legjobb megoldás. Vagy próbáld úgy rendezni a szobádat, hogy az ágyadból elérd a lámpakapcsolót, hogy bármikor fel tudd kapcsolni. Esetleg még azt tudom javasolni, hogy használj levendula illatú illóolajat. Csepegtess pár cseppet a párnádra, vagy egy pohár vízbe, ahonnan tud párologni. A levendulás tusfürdő illetve testápoló is jó. Nyugtató hatása van és előbb elalszol tőle. Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét.
2009. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
mondjuk én bent talán nem annyira félek,lány vagyok.de kint magam,ahol autó sem jár,hát parázok rendesen :S ...főleg mikor tudom,hogy egy ház sincs,ahova max:befuthatok :P :D
2009. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
hát kinövöd majd... de addig nem lehet azt megcsinálni, hogy nem sötételsz be? Az utcáról a kinti lámpa fénye bevilágítson. PErsze ha nem utcára nyílik a szobád akkor nem szóltam.
2009. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ilyen kiskarácsonyfa izzót tekerj körbe a szobában. Attól tudsz aludni is, keveset is fogyaszt, meg látsz is. De lehetőleg ne zenélős fajtát XD
2009. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Sokáig féltem a sötéttől, de aztán rájöttem, hogy igazából azoktól a lényektől féltem, akik a sötét szoba távoli zugaiban laknak. Úgyhogy egyszer felfegyverkeztem, fogtam egy jó éles kést, és nekiindultam a szobámnak, időnként megálltam, vártam, készen arra, hogy ellenálljak, ha megtámadnak azok a lények. Nem támadtak meg, én pedig szép lassan megnyugodtam. Most már én is egyike voltam azoknak a lényeknek, akik a sötét szoba távoli zugaiban laknak.
2009. jan. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel úgy, hogy nem a sötéttől félsz, hanem az ismeretlentől (ez így is van).

És gondolj arra, hogy minden ugyan olyan, mint nappal. Nincs mitől félned.. (:

(Ezt mondom én, aki lassan 1 hónapja szintén kislámpával alszik :))

2009. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!