Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám legyőzni a félelmet?

Hogy tudnám legyőzni a félelmet?

Figyelt kérdés

nekem az a bajom hogy egyszerűen félek amikor meg akarnak verni lever a víz elkezdek félni úgy érzem el szál az erő a testemből és szégyenlem magam e miatt valaki tudna ebben segíteni hogy tudnám ezt valahogy legyőzni Ma is két cigány beszólt és nem mertem nekik vissza szólni van valami módszer amivel ezt kilehetne ezt a félelmet iktatni belőlem? Mert hát az a baj hogy én nem leszek ideges amikor beszólnak csak elkezdek félni csak akkor leszek nagyon ideges ha haverjaimnak vagy olyanoknak szólnak be akiket kedvelek. légyszí normális válaszokat és ne kezdjetek el oltogatni köszi

Nagyon fontosak lennének a jó tanácsaitok.


2010. nov. 17. 10:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nagyon egyszerű menj el valami küzdő sportot tanulni. És azt nagyon helyesen teszed, hogy nem szólsz vissza. Ez jó tulajdonság. :) Tudod okosabb enged szamár szenved.
2010. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Szerintem szólj vissza, egyszerűen: "mi van, te kis mocsadék cig*ny?" - ha nem látják, hogy félsz, leszállnak rólad.
2010. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de sajnos a küzdősportok se védenek meg igazán. A legjobb, ha te leszel az okos aki enged. Gondolj csak bele, hiába tudsz harcolni (amihez eleve sok év tapasztalat kell, és még mindig más éles helyzetben küzdeni, mint edzésen), ha az ellenfeled előkap egy kést vagy egy pisztolyt. És ebbe simán belefuthatsz sajnos. Még mindig jobb úgy élni, hogy elfutottál egy harc elől, mint úgy meghalni, hogy nem.
2010. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Utolsó, Te lány vagy? Mert én pont fordítva gondolom.
2010. nov. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

csak igen egy az ketten vannak meg egy ilyent vissza szólok mi van te mocskos cigány jól össze pakolnak aztán utána még hívnak még 20 cigányt azt még azok is meg vernek

de abban igazad van ha vissza szólok tényleg jobban járhatok

2010. nov. 17. 10:20
 6/15 anonim ***** válasza:

igen sajnos hiába tud valaki jól verekedni mikor 5 kan cigány megy neki késsel viperával stb... esélytelen

tarts magadnál gázspray-t, nekem a kocsiba midig be van készítve, persze egy baseball ütő is, de jobb mindig elkerülni a konfliktust

2010. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
várom a további válaszokat
2010. nov. 17. 10:22
 8/15 A kérdező kommentje:
csak hát az a baj nagyon nem lehet elkerülni mert jönn magától
2010. nov. 17. 10:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Emiatt fölösleges rosszul érezned magad, Magyarországon szinte nincs olyan magyar ember, akivel ez ne történne meg.

Az ember ilyenkor azért érzi rosszul magát, mert a természetes reakció az lenne, hogy visszaszólsz, leugatod, behúzol neki stb. Mivel ennek több ésszerű és ésszerűnek tűnő érv is ellentmond, s ezért nem cselekszik ösztönösen, ezért feszültség marad az emberben.


Ilyen érvek pl:

1. Szinte biztos hogy többen vannak - magyarul egy balhénál esélyed nem lenne. Az is biztos, hogy egy ember nem lenne ott, aki melléd áll, aminek oka részben a következő 2.

2. A jó magyar társadalom már gyermekkorban ráneveli a fiatalokat, hogy az erőszak elfogadhatatlan, ha bántanak és megvéded magad, netán dühbe gurulsz és ütsz, akkor még te vagy a g.ci - sajnos nagyon sokan lebblokkolnak ettől, mert valóban lehetnek jogi következményei, hiába neked van igazad.

3. Ugyanezt a cigányok is nagyon jól tudják. Mint ahogy azt is, hogy ha közülük valaki börtönbe megy, akkor olyan, mintha haza menne, szinte semmi sem változik, kinti haverok közül megy a bentiek közé. Nincs vesztenivalójuk. Neked viszont, becsületes állampolgárnak akár az életét is tönkreteheti egyetlen ilyen eset - ez még nagyobb fegyvertény, mint maga a valós fizikai veszély ott a szituációban.


Mivel ezekkel minden becsületbeli íratlan szabályt felrúgnak, a túlélés egyetlen módja, ha te is beleszarsz ezekbe. Normális körülmények között talán szégyen lenne a futás, de ezek nem normális körülmények, ez visszaélés minden eszközzel, a legalja annak ahová emberek züllhetnek, s pillanatnyilag sajnos büntetlenül!


Az egyetlen, amit tehetsz, hogy kimaradsz belőle (akár úgy is, hogy elfutsz), és ezeket az infókat másokkal is megosztod. Pillanatnyilag ez a legtöbb, amit ma megtehet az ember, ha pedig az ember megtesz mindent, akkor nem marad benne a "meg kellett volna tennem" érzés, és könnyebb szívvel sz.rhatja le az ilyen alakokat.

2010. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A félelem tőlem retteg!!!
2010. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!