Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok rosszindulatú...

Miért vagyok rosszindulatú anyuka?

Figyelt kérdés
Olyan cefetül érzem magam saját gondolkodásom miatt. Imádom a gyermekemet, de sajnos olyan természetű, hogy szinte mindig ügyelni kell rá. Segítségem sajnos nincs, férjem későn ér haza, 70 km-re dolgozik, sokszor hétvégén is. Úgy nézek ki, mint egy ősasszony, és olyan irígy vagyok azokra az anyukákra, akik szépek, ápoltak, eljárnak ide-oda, mert nyugodtan a nagymamára bízhatják a gyerekeket. Sosem voltam irígy, de ez most nagyon rosssz érzés. Ezt csak nektek merem leírni, még a férjemnek sem mondtam, félek csalódna bennem. Kisfiam már 2 éves, nagyon eleven gyerek. Mondhatni ön és közveszélyes korszakában van. A ház egy csatatér. Ha van egy kis időm, inkább a renddel foglalkozom, nem magammal...
2010. nov. 19. 15:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
szia! Este mikor fekteted le? Utána nem érsz rá magadra? Egyébként miért érzed ősasszonynak magad? Én sem festem magam itthon, rövid, csajos, könnyen rendbentartható a hajam, most még pár pattim is van. A körmömet néha bekenem átlátszó lakkal. Mégsem érzem magam elhanyagoltnak. Általában este csinálom, mikor lefeküdt a kisfiam.
2010. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
megint én! Egyébként kész pszichológia: azért érzed magad cefettül, mert elhanyagoltnak érzed magad. Próbáld meg szeretni magad úgy, ahogy vagy. Ha sugárzol, a férjed is észreveszi. Nem kell a menő ruci, a smink, az én párom leginkább meztelenül szeret engem:)
2010. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sosem volt jó alvó. 10 után fekszik, 7 előtt kel, nappal már nem alsik. Nem tudok vele mit csinálni. Az igazság az, hogy régen nagyon adtam a külső megjelenésemre. Nem vagyok ápolatlan, csak elmaradok messze a saját igényeimtől...
2010. nov. 19. 15:35
 4/13 anonim válasza:
Ugyan így vagyok én is!!! Semmi segítség egy örökmozgó, kissé talán hiperaktív, őrült, majd kétéves gyermek mellett,semmire sincs időm! A házasságom megromlott, mert apuka másként képzelte a gyermekvállalást és nevelést, én is (azt hittem a család azért legalább érdeklődik, ha ne is segít). És nem gonoszságból, de megesz a sárga irigység amikor fitt, vidám, boldog anyukákat látok, csinosan és arról mesélnek, merre jártak , mit csináltak... én még wc-re se tudok egyedül elmenni :(
2010. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Hát,vécére én sem tudok egyedül elmenni...... Ülök a budin, a 11 hónaposom meg áll velem szemben, és a letolt bugyimba kapaszkodva vigyorog! :))

A kérdésre válaszolva, én nem voltam túl rózsásan a szülés utáni 6-7 hónapban, kornkrétan olyan durva depresszióm volt, hogy 10 hétig jártam pszichiáterhez.

Ha aludt a baba, csak sopánkodni tudtam, pihenni nem, fésülködés, fogmosás óne, este 5-kor már pizsiben voltam...

Idekopizom a válaszomat egy másik kérdésre, én így oldom meg. Talán nektek is sikerül, apa vagy a nagyik segítségével.

"Náunk anyósomé fixen a csütörtöki nap "láthatásra" (apósom már sajnos nem él). Ilyenkor 3 körül jön, és kb 8-ig marad. Én mindent ilyenkorra időzítek (bevásárlás, pedikűr, fodrász stb.). A fiam fél 4 körül ébred, én akkor lelépek, ő szépen pelenkázza, megeteti, és utána játszik vele, amíg én megjövök. Nekem bőven elég az a 2-3 óra hogy kikapcsoljak, feltöltődjek, a fiam is kibír már ennyit (igaz, ő már 11 hós), ha a férjem hamarabb hazaér, ő is csatlakozik pl. vásárolni, így kettesben is vagyunk."

Hát, valahogy így. Eleinte ezt el sem tudtam képzelni, és nekem is volt, hogy este 1/4 10-től 10-ig pediküröztem otthon magamat......

2010. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Utolsó vagyok, még annyit, hogy a fitt-vidám-csinos anyukákból tapasztalatom szerint gyököt kell vonni!
2010. nov. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok:)


Fodrásznál április óta nem voltam:( Segítségem van: anyukám szívesen vigyáz a kisfiamra, de mivel nagyon kötődik hozzám a picur, ezért csak kb. havonta 1x hagyom rá.


Tegnap volt lenn a téren egy anyuka: természetesen a mobilján lógott;) LV-os táskával a vállán és D&G farmerben feszített, majd mikor hazaindultak, akkor láttam, hogy Audival jöttek. A nő totál kifestve, kibontott, hosszú haj, ápolt volt és nagyon csinos. Mit ne mondjak, irigyeltem... Régen én is ilyesmi voltam (persze LV és D&G akkoriban sem volt:)). Igazából ma már csak a játszótérre járunk, ahová nem érzem, hogy nagyon ki kéne festenem magam, és csak egy egyszerű farmert húzok fel, sportcipővel.

2010. nov. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

első vagyok. Ne rágd magad ilyesmin. Egyébként én is szoktam irigykedni. Van egy barátnőm, 29 éves. Vérvörös a körme, vastag, dússzálú festett fekete haja van, mindíg ki van festve, állandóan tűsarkúban jár. 10.-ben úgy nézett ki, mint a kölcsönkérés. 12.-ben vett egy 180 fokos fordulatot, szinte rá sem ismertünk. És a csúcs, hogy még magas is, 170 cm, szóval nem is látszik rajta, hogy pár kiló plussz van rajta. 4 éves a kislánya. Nagyon szeretem őt, de igen, néha én is irigy vagyok rá, mert ad magára, szépen néz ki. Szerencsére a párom nem találja őt olyan vonzónak, mint én, neki én tetszek úgy, ahogy vagyok. De azért szokott zavarni, ha egymás mellé állunk...

Na, most, hogy kipanaszkodtam magam, és lefeküdt a kicsi, majd megmanikűrözöm magam, hogy jobb estém legyen:)

2010. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

mit jelent az, hogy gyököt kell belőlük vonni? :)))

Én nem vagyok csini, de érdekel >)

2010. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A gyököt vonni-t úgy értettem, hogy amit a szuperfitt, szuperkipihent, szuperügyes anyukák mondanak (akik hajnalban piacra mennek, sütnek-főznek és éjfélig vasalnak), azt el kell osztani néggyel, és annyi az igazság belőle.
2010. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!