Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van itt annyi rosszindul...

Miért van itt annyi rosszindulatú és megkeseredett anyuka?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem el olvasni a "családi kapcsolatok" topikot. Hihetetlen, mennyi rosszindulatú, mindenbe belekötő anyuka van itt. Ha valaki nem foglalkozik a gyerekével 24 órában, máris rossz anyukának számít, ha valaki nem érti miért hanyagolják el a nők magukat terhesség után vagy ha valaki nem szeretne gyereket, egy szemétnek állítják be, ha valaki a külsejét nem akarja elveszíteni a terhességgel, szintén ezernyi kritikát kap, ráadásul legalja stílusban. Az ilyen anyukák miért gondolják, hogy ők mindent megtehetnek? Miért nem tudják elfogadni, hogy egy másik embernek más véleménye lehet? Vagy csak fáj az igazság?

Tényleg érdekelne, mert számomra eléggé kiábrándító, hogy "kedves" családanyák úgy viselkednek mint a vadállatok. Természetesen normális hozzászólók is vannak, nyilván nem rájuk vonatkozik a kérdésem.


2010. okt. 6. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Van olyan, akinek ez az öröme az életben.


Van olyan, aki nem tud mást csinálni, nem tud hova menni, nem foglalkozik vele senki, itt viszont "jól megmondja" és egy fajta "micsoda teljesítmény" "micsoda sztori" "micsoda frappánsan megmondtam" érzésük van ettől.


Van aki csak úgy.


De összességében a lenti ábra nagyon igaz:


[link]


normális ember + névtelenség + közönség = totál s3ggfej

2010. okt. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Az elsö válaszolónak igaza van.

Egy biztos: ugyan még csak 1 hónapos a lányom de én tuti nem leszek ilyen! Szülés után még a kórházban visszanyertem az alakom, söt vékonyabb lettem a genetikai adottságnak köszönhetöen. Igenis fontos nekem még mindig, hogy pici mellett is 100% bombaformában legyek, mint mikor a férjem megismert. Idöt is mindig fordítok rá a pici mellett. Nincs is semmi baj a kapcsolatunkkal... De osztani nem fogom az észt senkinek! Maximum jóindulatú tanácsot, csakis kizárólag ha kéri! Aki meg nem akar gyereket akkor nem akar, nem vagyunk egyformák, és ez a jó, milyen unalmas lenne már ha mindenki ugyanúgy gondolkodna.

Kész katasztrófa némelyik anyuka az biztos...

2010. okt. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Első válaszolónak tök igaza van, sőtt igaz a rajz is :))


A másik hogy pl utcán tolom a babakocsit és jön velem szembe egy anyuka, félre állok mert ketten nem férünk el a járdán...errő ő meg sem köszöni....szóval azért nem kell messzire menni és még névtelennek, arctallannak sem lenni hogy ilyennel szembesüljön az ember :) és ez csak 1 példa volt...tudnék mit írni...


És vajon miért van ennyi neveletlen, magatartás zavaros gyerek a sulikba??

2010. okt. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Én nem vagyok anyuka, de sokszor én is olvasom az ilyen hozzászólásokat, és néha elég nevetségesek.

Az én édesanyám szülés után amint lehetett bölcsődébe adott minket, hogy visszamehessen dolgozni.

Sokkal könnyebben szocializálódtunk, és semmi bajunk nem származott belőle, sőt csak pozitívumként tudok rá visszagondolni. Szerintem azok az anyukák akik olyan stílusban írnak ide, itt vezetik le a feszültséget ami felgyülemlik bennük. Hozzátenném azt is, hogy nagyon sok rosszindulatú ember van, aki akkor érzi jól magát ha bántja a másikat, lealázza, lehülyézi ismeretlenül.

Ezt nem szabadna, hisz sosem tudhatja milyen ember lehet az akit éppen sérteget.

2010. okt. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen! Fáj! Azok írnak ilyet általában, akik bár szintén megpróbáltak nem "elkényelmesedni" a szülés után, de nem sikerült. És ha már nem sikerült, akkor csesztetik azokat, akiknek sikerült. Ez olyan szánalmas. Baráti körben, van mindkettőre példa. Csak az egyiknek mondjuk sikerült visszaszerezni a súlyát szülés után, a másiknak nem. Pedig mind a kettőnek kb. ugyanazok a lehetőségei. Csak az egyik megerőlteti magát és pl. heti 3x fel kel hajnalban futni, a másik meg ráfogja a gyerekre, hogy nincs mellette ideje, ereje. Pedig semmivel sincs rosszabb gyereke, vagy több dolga, mint a másik anyukának.
2010. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

igen, tudom melyik kérdésekre gondolsz. biztos nagyon unatkoznak, meg elégedetlenek magukkal és így kompenzálnak.


az már egy más kérdés, hogy arról aki az alakját féltve nem vállal gyereket, nekem is meg van a véleményem. pl az első kézenfekvő logikus érv: hogy megöregszik és így is úgy is randa lesz :) ráadásul gyerek nélkül. elég szomorú kép. de ha valaki ezt vállalja, tiszteletben tartom. (bár megérteni nem fogom tudni, de hát mások vagyunk)

2010. okt. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

egyetértek az előttem szólókkal!

el kellene fogadni hogy valaki ilyen valaki meg olyan.hála az égnek nem vagyunk egyformák!


engem az szokott felbosszantani amikor leírom a véleményem vagy tapasztalatom vagy ahogy én csinálom és ezért az olyan emberek akik másképp csinálják szépen lepontoznak.na ez elég bosszantó!attól mert más vagyok,másképp csinálom még az nem rossz!



utolsónak:arra még nem gondoltál hogy aki fel kell hajnalban futni annak a babája átalussza az éjszakát.és másik gyereke meg lehet rossz alvó és azért nincs energiája hajnalba kelni és futni?lehet hogy nincs így,de ki tudja.kérdezz rá és ha így van akkor könnyebb megérteni őt is.ja és ez nem szurkálódás volt!csak kiváncsi vagyok! :)



20 hós kislány anyukája

2010. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek, én is gondolkodtam már ezen, de én nem csak itt találkozok ilyen anyukákkal. A múltkor leszúrt egy magát tapasztaltnak gondoló anyuka, hogy miért nem zabálok, most kellene azt csinálnom, amíg terhes vagyok, egyek sok édességet. Szinte lenézett, amikor elmondtam, hogy amennyire lehet, vigyázok, hogy feleslegesen ne hízzak el. csak amennyit kell. Szerintem ezek a nők önigazolást keresnek arra, hogy elhanyagolják magukat, nincs akaraterejük sportolni, stb, vagy éppen azokra a hibákra keresnek magyarázatot, amit elkövettek a gyerekkel, de inkább gyártanak mellé elméleteket, minthogy ezt beismernék, hiszen ők nem hibáznak. És nem tudják elfogadni mások véleményét, ami elég bosszantó, de ez az ő keserűségük, nem kell felvenni.
2010. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

14.27 főleg, hoyg mikor elkezdik a zabálást, abban a szakaszban még mindössze annyi plusz energia kelle a baba fejlődéséhez, amit egy darab banán biztosít. De ők már mindjárt két ember helyett esznek.


Egyébként, van aki meg azt mondja, hogy ő olyan alkat, hogy csak ránéz egy pohár vízre és rajta marad. Érdekes. Akkor az éhínségek idején miért nem hízott el senki?

2010. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!