Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak a fájdalomtól és a...

Csak a fájdalomtól és a haláltól lehet félni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.. Igaz, hogy ez közel sem olyan mértékű mint a halál, de félhetsz állatoktól is.. Én pl félek a pókoktól, de iszonyatosan.. Nem az a bajom hogy félek hogy megcsíp, vagy bármi, hanem egyszerűen annyira félek.. De nem tudom leírni milyen ez.. Nem is az undor van bennem hanem valami furcsa.. Nem tudom megmagyarázni..

Akkor félhetsz még attól is, hogy nem fogadnak el az emberek, vagy egy bizonyos személy véleményétől, félsz, hogy nem kellesz valakinek, kudarcba fullad egy terved, félhetsz attól hogy valaki becsap..

Bár ha úgy nézzük ezek lelki fájdalmak, szóval ez is fájdalom..

Félhetsz még pl attól hogy megbuksz a vizsgán, félhetsz a szüleiddel való veszekedéstől, stb

2010. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a félelem maga egy érzelmi állapot, és ahogyan az előttem szóló is leírja, bármire rávetítheted, ráfoghatod...de valójában a félelem benned van, és csak úgy szabadulhatsz meg tőle, ha belátsz egy bizonyos dolgot. alapvetően azért fél az ember, mert úgy gondolja bántódása eshet, benne van sunyin, hogy halálakor elveszik a semmibe, és ez a kis félelem hatalmasodik el, és vetül ki x dolgokra. ha pl. bemész egy vizsgára és tudod, hogy készültél rendesen, akkor nincs okod félni...de ha még nem is készültél akkor se, hiszen tudod mire számíts. a félelem igazából egy pótcselekvés, ami miatt alakul ki a többi érzelmi állapot is, amik szintúgy azok. bármilyen példát meg lehet ily módon magyarázni. egyszerűen nincs oka az embernek félni, mert azzal nem javul meg semmi...sőt romlik a koncentráció, így az egyén kevésbé lesz megfontolt a döntéseinél, cselekedeteinél, s ezáltal könnyebben hibázik.



üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem. sőt, én a haláltól félek a legkevésbé, ideig-óráig még a fájdalmat is bírom, attól viszont nagyon félek, hogy utcára kerülök, vagy hogy elfogy a cigim.
2010. nov. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
látnál péntek este...
2010. nov. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem az első a Fájdalom amitől félek, de azután következő gigantikus méretű félelem, amitől még a halálnál is jobban félek.

Hogy a Zsdók, vagy bármely keleti nép vallása átveszi a világuralmat, avagy éppen a kínaijapánvietnám társulva világuralomra tör, vagy épp hogy a cigányok teli népesítik a földet szennyükkel értsd gyerek, akik felnőnek és minket fognak rabszolga sorsba juttatni, a nők szajhák a férfiak mocskos rabok lesznek. A fehér-néger gyerekeket a cigány gyerekek kapják játékszereknek, értsd érzésük szerint üthetik verhetik dughatják őket.

Nos ettől félek a "Kisebbség" világhatalomra törésétől.

Ettől rettegek minden nap minden percében.

És Próbálok harcolni ellenük, de sajnos mint a legszívósabb baktérium is, akár a jég hátán is megél, És akár saját gyermekét is képes megzabálni azért hogy ő maga életben maradhasson.

Engem Pedig egy apró influenza is elvihet a tiszta, erkölcsös, és törvénytisztelő, figyelmes, toleráns, komoly, dolgozó, adakozó lelkületemmel a másvilágra.


Persze lehet erre azt mondani, hogy hülyeség amit mondok, Én is ezt gondoltam évekig. De egyszercsak megvilágosodtam és rájöttem mindenre.

Nem véletlen, hogy Hitler a 200 valahány terrorista támadásból -próbálkozás- egyetlen 1ben sérült meg, ahol apró karcolásokat szerzett, valahogy Isten sem akarta, hogy meghaljon. Hmm most az jön hogy Úúristen mit mertem mondani..

Az igazságot, ami sajnos mindig fáj.

2010. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én sokkal jobban félek a lelki bántalmazástól, mint a fizikaitól. Sokkal jobban fáj...
2010. dec. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez is igaz!
2011. jan. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 a Zord Kaszás válasza:
Én pl chuck norristól félek :$
2011. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg de, igaz, csak el kéne tudni vonatkoztatni a szó legklasszikusabb értelmétől. Ha az elhajléktalanodástól tartasz, nem a rossz érzéstől, a lelki fájdalomtól végeredményben?
2012. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!