Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha találnátok tárcát, és...

Ha találnátok tárcát, és benne pénzt is, visszaadnátok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 13:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy visszaadnám, - ha kinyomozható a tartalmából a gazdájának elérhetősége, - mint ahogy eddig is visszaadtam.

Volt olyan is, hogy rendőrségen adtam le - beazonosíthatatlan tulajdonos - tárcáját.

Járt már így aranykarkötő is.

2010. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól is függ. Ha nem beazonosítható a tárca tulajdonosa, akkor valószínűleg nem strapálnám vele magam, bármennyi is van benne, megtartom tárcástul, és még örülnék is, hogy nincs bűntudatom, hogy nem adtam vissza, hiszen nem tudom, hogy kié. Ha beazonosítható mondjuk a benne lévő iratok miatt, és csak kevés pénz van benne (pár ezer Forint), akkor pénzzel és mindennel együtt visszajuttatom a tulajdonosának, legalább egyszer az életben tennék valami jót is. De ha sok pénz van benne (akár százezrek is), akkor kilencvenkilenc százalék, hogy a pénzt megtartom. Viszont a tárcán és az iratokon elgondolkodnék, mert ha nem adom vissza, pedig megtehetném, az szemétség a tárca tulajdonosával szemben, nekem meg még csak nem is származik belőle hasznom. De ha jóember módjára visszaadom a kiürített a tárcát az iratokkal, akkor a tulajdonos tudni fogja, vagy legalább is sejteni, hogy én raktam el a több százezer Forintját, és bár megköszöni, hogy visszaadtam a tárcáját, a lelke mélyén utálni fog a pénz miatt, amit nem tudnék elviselni. Ezért valószínűleg azt csinálnám, hogy mégsem tartanám meg az összes pénzt, csak egy részét, a többit meg visszaadnám, és még akkor is lehet, hogy rájön, hogy valamennyi pénzt megtartottam, de az is felmerülne benne, hogy én már megfogyatkozott pénzzel találtam a tárcát, és nem vettem ki belőle semennyit, mert ki az az elvetemült, aki csak a pénz egy részét tartja meg, és máris nem utálna annyira. Ez a legutolsó variáció főleg akkor fordulna elő a legnagyobb eséllyel, ha olyan sok pénz van a tárcában, hogy egy részével is bőven megelégszem.

Ez nagyon nagy baromság?

2010. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

ma 15:04

AZ IRATOKAT POSTÁN IS FEL LEHET ADNI,ÉS AKKOR A KILÉTED NEM FEDED FEL,IGY AZ ELVETT PÉNZ MIATT NEM KELL AGODNOD,LÁTSZIK NEM GONDOLKODOL..

2010. nov. 21. 15:43
 14/20 anonim ***** válasza:

15:04 vagyok ismét.

Kedves Kérdező, valakit úgy is lehet utálni, ha nem ismered a kilétét, csak mondjuk bizonyos tetteit, és nekem ennyi pont elég, hogy rosszul érezzem magam tőle :).

2010. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

ma 15:47

Itt aztán mindenki útál mindenkit,de igy jó,mivel sohasem találkoztak,és igazából nem is fognak,nincs jelentösége..

2010. nov. 21. 15:49
 16/20 anonim ***** válasza:
Normál körülmények között,előzetesek nélkül és egyéb befolyásoló tényezők hiányában visszaadnám habozás nélkül.
2010. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nehéz kérdés,mert ha csak pár ezer van benne,akkor gondolhatom azt,hogy szegény emberé a tárca,és még ez a pár ezres is nagyon hiányozna neki,én pedig azért megvagyok nélküle is. Ha meg elég sok pénz van benne,akkor lehet,hogy épp a számlákat ment feladni mondjuk egy 4 gyerekes anyuka amikor elvesztette az egészet,és neki biztos hogy nagyon hiányzik a pénz. Ha találok benne egy lakcímkártyát,akkor lehet hogy elmegyek a házhoz,és ha valami sportkocsis, 500 m2-es házzal rendelkező gazdagé a tárca akkor úgy zsebre vágom mint a szél,de ha mondjuk egy olyan átlagos emberé,mint én akkor visszaadom mindenestül.
2010. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
visszaadnám
2010. nov. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát velem egyszer már volt ilyen. Találtam 1 pénztárcát és egy szimpatikus 38 éves férfi tekintett visza rám (szem.ig) És volt benne 35.000 ft + apró, kivettem az ötezrest és a többit pedig 1 borítékban berktam a postaládájába (a város másik felében lakott ahol éltem).

Én is jól jártam ő is.

ÉS ha újra kell csináltatnia a papírjait akkor több pénze bánta volna mint ötezer.

Ezt én csak kiszállítási díjnak számítottam fel.

2010. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
sztem 10-ből 1 ember adná vissza a pénzt.....az iratokat viszont igen
2010. nov. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!