Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Konfliktuskerülés? (Kérdésed...

Konfliktuskerülés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Az a problémám mióta élek, ami ugye megbélyegezte az eddigi éveimet, hogy igazából sose tudtam kiállni magamért. Ha valami/valaki nagyon felidegesít, akkor belülről megőrülök az idegesség miatt, de nem mutatom ki soha, nem teszek semmit. Pl: iskolában beszólt valaki, ugye mint minden átlag ember odamentem volna és szájbaverem, de ehelyett ültem és mintha nem hallottam volna. Az élet más területén is ez van. Nem adok hangot a nemtetszésemnek, nem megyek bele vitákba, és ezt mindenki ki is használja. Rengeteg feszültség és idegesség van bennem, ami tudom jól, hogy megoldódna, ha tennék ellene, de amikor olyan szituációba kerülök, mintha belülről meggátolna valami, és nem tudom megtenni azt amit kell. Emiatt csak szánalmas senkinek érzem magam és még idegesebb leszek, mégjobban magamba fordulok. Eddig inkább elvonultam a világ elől, mintha nem lenne semmi probléma, de akkor is csak ez járt a fejemben. Apámra mondják, hogy konfliktus kerülő ember, szóval gondolom tőle örököltem, de ahogy látom, hogy hova jutott minél jobban meg akarom ezt változtatni.Hiába határozom el, hogy megváltozok, de sose jön össze. Ha van valami módszer, tipp akkor azt osszátok meg velem. Köszönöm. 20/F
2010. nov. 23. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mintha rólam írtál volna...

Én is pont ugyanígy vagyok.

Fogjunk össze együtt hátha bátrabbak leszünk mint a (tudodkik...) :S


21/F

2010. nov. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

velem is ez van. Szerintem meg kell próbálni fokozatosan "ellenállni". Először csak kis dolgokban és ha már az megy, akkor utána valami nagyobbra. Nekem sajnos még a hangom is halk, így hiába tudnék mit mondani egy vita során, nem hallja meg senki..

20/L

2010. nov. 23. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyanilyen vagyok...


Csak az én korom kevesebb...13/L

2010. nov. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is ilyen voltam. Volt aztán ám csodálkozás, amikor meg kinyitottam a pofámat és az egész családot úgy lerámoltam, hogy tök paff lett mindegyikük :)

Aztán én direkt fejlesztettem magamban azt, hogy vállaljam fel a konfliktust is, ha nélküle nem tudnék egy igaz ügyért kiállni.

2010. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez a tulajdonságom csak kb 5 embernél jön elő, akiket nagyon régóta ismerek. Idegennek simán visszaszólok, és kiállok magamért, de ezek közelségében valahogy nem megy. Általában minden mozdulatomat figyelik, és szerintem ez rögzült bennem, és a megfelelési vágy miatt nem teszek semmit, de ez csak tipp.
2010. dec. 4. 00:23
 6/6 anonim ***** válasza:
vállalni kell azt a kockázatot,hogy esetleg leugatnak vagy nem adnak igazat
2012. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!