Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Örökké piszkálnak egyesek és...

Örökké piszkálnak egyesek és főleg a külsőmmel, amin megpróbáltam már változtatni, de így se javult sokat. Hogy tudnék változtatni ezen?

Figyelt kérdés
Nagyon régen még szép voltam. Olyan 12 éves korom felé elkezdtem csúnyulni, mindegy.. biztos a kamaszkor vagy nem tudom.. m1. És akkor még volt önbizalmam... viszont örökké csesztettek a külsőmmel(12 éves korom után), h hűderonda vagyok, meg kaptam egy-két olyan megjegyzést, ami talán egy életre sebet okozott... pedig nem provokáltam ki. És most már elegem van. Tudom hogy nem vagyok szép, és tökéletes. de miért nem tudnak leszállni rólam? örökké piszkálnak egyesek és főleg a külsőmmel, amin megpróbáltam már változtatni , de így se javult sokat. Elegem van, hogy diszkriminálnak. Elegem van, hogy bármit csinálok, semmi sem jó. Megutáltam magam, elvesztettem az önbecsülésemet, meg minden.. elvették az életkedvemet.nincs kedvem élni egy ilyen világban, ahol ennyi szemétség folyik, ahol ennyire felületesek az emberek. amint kezdeném visszaépíteni az önbizalmam, lerombolják. És utálom a világot.. nem tudom h ez tipikus kamaszfelfogás e, de elegem van, hogy aki szép, bármit megtehet, ő még is jóarc marad, meg rajonganak érte, aki csúnya, lehet bármilyen jólelkű meg minden, az rohadjon meg. bocsánat a kifejezésért. És teljesen tanácstalan vagyok.. az esélyeimet nem tudom az életben, hogy fogok í tudni érvényesülni így, ilyen külsővel. Szerintem fiúm se lesz nagyon xD helyes meg biztosan nem... ha csak nem lesz egy olyan, aki kisugárzásra megy, mert állítólag kisugárzásom van.. Hogyan lehet így érvényesülni az életben? Segítséget, tapasztalatokat várok.. köszönöm előre is.
2009. jan. 14. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem kamaszfelfogás :) Hidd el, hogy túl lehet élni. Én sose számítottam jó pasinak (asszem), mégis ha akartam, lett barátnőm. És nem a szépség számít, nem csak nekem, sokunknak. Meg lehet találni az igazit, sőt, a legtöbb "szép" lánynak nincs komoly, igazi kapcsolata (tisztelet persze a kivételnek). Idővel kinövöd a saját utálatodat, idővel a pasik is rájönnek, hogy a szép arc/nagy mell/jó segg nem elég, de még csak nem is a legfontosabbak.

Amit tenni tudsz: érezd magad minél jobban. Biztos van(nak) olyan(ok) akivel(akikkel) szívesen vagy együtt és ő(k) is veled.

2009. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom a legjoban hogy mindenki mondja ezeket hogy engedd el a füled mellet meg ilyenek de nagyon szar tud leni az élet 16 éves srác vagyok és töb fronton kicseszett velem az élet kb 4 en:D Én is sokat gondolkoztam hogy ez vajon random e h ki szép ki csunya ki gazdag ki szegény de nem tudom. A hoz hogy valami angyon változtass kevés vagyok én is te is de ha rátalálsz egy abrátra egy hobira és valamire amiben jovagy kilehet huzni a ezt a hülye időszakot. Amugy meg pasit,csajt ugyis a gép dob te sose tudsz szerezni ... ha a sors ad akor lesz szoval hobi egy jobarát és valami amiben jovagy ill önfegyelem és kitartás enyit tudok tanácsolni.
2009. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. és mi van ezen az időszakon túl?
2009. jan. 14. 14:37
 4/13 anonim válasza:
100%
Elöször is nézen tükörbe az aki piszkál téged. Ilyen velem is volt. Tudom milyen rossz ez az érzés. Még általánosban volt az h 2 csaj állandóan csesztetett.(hogy járhatok iylen ruhákba meg ilyenek) 6-ik után átmentem egy gimibe őt is felvették oda naon örültem. Most már 8.-os vagok és mostanra mindenki utálja őt nincs egy barátnője se. Ezzel csak annyit akartam mondani h ne oglalkozz vele/velük mert nemérdemes csak elveszik az önnbizalmad és az életkedved. Kerüld el őket nagyívben. És bisztos vagyok benne h nem vagy csúnya csak ők mondják azt és ezért ebben a hitben élsz.
2009. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Találj olyan barátokat, hobbit, amivel nagyon jól elvagy. Az internet pl. kiváló ismerkedési lehetőség.

Régebben engem is piszkáltak, pedig még csúnya sem vagyok, buta sem. Kellenek ilyen "áldozatok" a társadalomnak, hogy néha "beléjük rúgjanak" egyet-kettőt, hogy jobban érezzék magukat. Ez az, amit nem hagyhatsz. És ezzel tudod mit lehet kezdeni? Nos, én gondoltam egyet és átprogramoztam a gondolkodásmódomat. Szép vagyok és jófej. Internet segítségével igaz barátokra, rengeteg jó ismerősre találtam. A társaság középpontjává váltam. Miért? Mert elhittem, hogy egy "új élet" fog megoldást hozni. És tessék:) Visszanézve régebbi képeimet, rengeteget változtam. Visszagondolok a régebbi emlékeimre, és mintha valaki egész más lettem volna. Ahogy beállt ez az új állapot, komolyan elhittem, hogy klassz ember vagyok, egyszerűen nagyrészt buta emberekkel voltam körülvéve. Ezek után úgy is néztem rájuk, nem érdekeltek. Sok programot szerveztem, sokfelé hívtak, így gyorsan eltelt az iskolaidő, vidám voltam és felszabadult, mert a következő jóra gondoltam:)

Összességében annyit tudok mondani, határozd el, hogy új életet kezdesz. Mintha egy filmben lennél. Azt teszel, amit akarsz, építsd fel az új életed, szelektálj (ki kell, mi kell) és láss hozzá. Sok energiát, odafigyelést és tartást igényel, de bízom benne, hogy sikerülni fog!:)

2009. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:) tényleg köszönöm.:)
2009. jan. 14. 16:03
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Két, számomra közeli példát tudok felhozni, ami neked is talán reményt tud adni. Kezdem is a barátnőmmel:

Sajnos őt sem áldotta meg a sors és a biológia szépséggel. Kiskorában mindig csúfolták is állandóan. Középiskolában egy iskolába jártunk, de akkor még csak látásból ismertük egymást, még akkor is ő volt a rút kiskacsa. Még én is tettem 1-2 megjegyzést a járására, amit iszonyatosan megbántam. Furcsa véletlen, hogy fősulin megismerkedtünk. Megismertem, és képes lettem meglátni, hogy mekkora egyéniség és sziv lakozik ebben a nagyszerű lányban. Jó hir: már nem csúfolják a többiek, már nem szólnak be neki, csak kicsit kinéznek engem, hogy vele barátkozok és lógok, viszont ezt próbálom figyelmen kivül hagyni, mert tudom, hogy az ilyenek csak a külsőt képesek meglátni, és nem is keresik a valóságot(ahogy egykoron én is).

A másik példa pedig a barátom: Serdülő koromban voltak kapcsolataim, amelyek igazán sekélyesek voltak, csak a külsőre mentek, mindkét részről, szaladt a világ, ám megismertem jelenlegi barátom. Nem jóképű, ezt beismerem, de mikor megismertem belső szépségét, megszépült a külseje is, báris számomra. Mások viszont megjegyzéseket tettek, hogy hogy vagyok képes egy ilyen ronda, nagyorrú emberrel járni, és most szépen fogalmaztam.

Telik az idő, az emberek is toleránsabbak lesznek majd, meglásd, a normális emberek meglátják milyen ostobaság bántani ilyen miatt a másikat. A fenti példákból pedig láthatod, nem leszel örök életedben csúfolódó emberekkel körülvéve.

2009. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hány éves lehetsz... engem 8-os koromig állandóan azzal basztattak, hogy kövér vagyok ... 150cm 60kg... csak az fájt nagyon, hogy az egyik ugyan olyan testalkatú volt mint én és ő pofázott!!! Elérkezett aztán a középsuli... új osztály új barátok, s normálisabb emberek... nem azért szeret valaki valakit, mert szép vagy mert vékony!!! Am 9-be volt osztályomból megtalált 1-2 ember (mintha nem lett volna eddig elég), de sok jelenlegi osztálytársam mellettem állt és jól esett :)!!! Most 11-es vagyok... és most sem vagyok vékony, de nem érzem, hogy gyűlölnének :)
2009. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hálásan köszönöm. és iskola után hogy érvényesülnek (érvényesültök) a hozzám hasonló emberek? Mik a tapasztalatok?
2009. jan. 14. 21:59
 10/13 anonim válasza:
Szerintem menj el a barátaidal egy cukiba vagy ahova akartok és legyél laza és beszélgesseetek, hülyéskedjetek egy jót. De oylanokkkal menjél akikkel jól érzed magad!!! Ez fontos.
2009. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!