Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék magamon ebbe az...

Hogy tudnék magamon ebbe az irányba változtatni?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy 18/F vagyok és sajnos a következő a helyzet. Csendes típus vagyok, nagyon. A közeli barátokkal is csak néha-néha beszélek pl sulis dolgokról stb. De társaságban ennyi sincs...

Vagyis ülök csöndben, figyelek, nézegetek néha-néha ugyan szólok én is vagy csak akkor ha kérdeznek.


Nincs önbizalmam, már egyből azt hiszem hogy akadékoskodok ha valakire pl ráírok msn-en h hogy van vagy stb. Döntéseket nem nagyon tudok hozni, főleg nem megmondani hogy "mi legyen" mert az számomra (nem tudom miért) olyan mintha én ráerőltettem volna az akaratomat másra.


Valahogy nem szeretek hülyülni, pedig milyen jó hülyülni néha (vagy sokszor..)


Zárt vagyok, úgy értem hogy nehezen nyitok valaki felé, "manapság senkiben nem lehet megbízni" jelszóval de ez elfogadhatatlan. Ha pl találkozok 1 új emberrel azzal szinte sehogy sem tudok elbeszélgetni, vagy azért mert nincs téma vagy azért mert "nincs mit mondanom" "hát most mit mondjak...." vagy azért mert egyszerűen nem tudok hozzászólni.


Arról nem is beszélve hogy szorongásom van ezt is le szeretném győzni. (a mindennapos félelmet)


¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤


Szóval szeretnék vidám, hülyülős, jókedvű, vicces ember lenni, szeretnék ilyen természetet csak nem tudom hogyan =/

(megjegyzés: a társaságokba eljárni ide nem épp megfelelő)

Szeretném ha az emberek olyannak tartanának akivel jól lehet szórakozni, aki vicces és akivel szívesen barátkozik az ember, nem pedig olyannak aki nem szól egy szót se, meg nem épp jó társaság.



Mit tanácsoltok? Hogy tudnám ezt véghez vinni?


Most kérlek ne írja senki hogy "az nem lennél önmagad" mert ha ÉN SAJÁT MAGAM döntöm el hogy ez az állapot semmiképp sem tartható fent mert több hátránya van mint előnye, akkor ez az új énem is lehet önmagam:)


2011. okt. 16. 21:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért de egyedül érzem jól magam de ez tényleg nem tartható fent mert nemjó. (lásd pl majd egyetemen, szeretnék ezen változtatni)
2011. okt. 16. 21:21
 2/15 A kérdező kommentje:
kimaradt a társaságosból h tényleg kívülállónak érzem magam :/
2011. okt. 16. 21:21
 3/15 anonim válasza:
Tudom,hogy közhely,de ezen csak te tudsz változtatni,te ismered annyira magadat,hogy tudd mikor mire vagy képes pl: bizonyos helyzetekben képes vagy-e arra,hogy társaságban felhozz egy témát vagy hozzászólj a beszélgetésekhez. Az egyetem előtt a gólyatábor pont erre jó!Új emberek,akár egy új élet kezdete és egy teljesen új arcodat mutathatod. Vadidegen emberekről van szó,akik nem ismernek,de rajtad múlik,hogy egy hülyülős,jó kedvű embert ismernek meg a személyedben vagy egy visszahúzódó srácot. Volt már barátnőd?Egy lány is sokat dobhatna az önbizalmadon!:)
2011. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok/voltam csak lányban. Igaz, nálam a humorosság az alapjáraton megvan, és amikor meg mertem annyira nyílni hogy megmutattam ezt az oldalamat, az segített valamennyit. :)

Nem tudom, milyen zenéket vagy filmeket nézel, de ha komorabbakat, azok is befolyásolják a hangulatod.

Vicceket szoktál olvasni? Esetleg van valamilyen vicces sorozat, amit nézel?

Szerintem a fejlesztési célra a legjobbak a "humor" kategória alatt fellelhető regények, bővítik a szókincsed, így könnyebb lesz szóvicceket gyártani, vagy a saját csetlés-botlásaidat (már ha vannak, magamból indultam ki :D)élvezhetően előadni. :)


L/19

2011. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy érdekes dolgokról beszélgetni azzal lehet, akivel történnek is érdekes dolgok. Vagy kevésbé érdekes dolgokat tud úgy tálalni, mintha baromi extra események lennének.

Azt hiszem neked nem a zárkózottság és önbizalom hiány a fő problémád, hanem az, hogy emiatt kimaradsz egy sor dologból, ami a korosztályod számára természetes.

Az, hogy te "nem mersz döntést hozni", a gyakorlatban -gondolom- úgy néz ki, hogy eszedbe sem jut azt mondani bárkinek "üljünk le meginni egy sört...", "hallottam, hogy ez egy jó film, nézzük meg..." "lesz egy koncert x.y helyen, meg kéne hallgatni..."

Mi a hobbid? Mi érdekel? Mi az erősséged? ( nem okvetlenül tantárgy, inkább valami készség ) Milyen egyetemre szeretnél menni? Mit olvasol, milyen zenét szeretsz?

Mindenek előtt saját magadat kéne "feltérképezned", aztán elkezdeni tudatosan keresni azoknak az embereknek a társaságát, akik hasonló érdeklődésűek.

2011. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Horrort vagy vígjátékot nézek, imádom a vicces filmeket (apáca show, norbit) stb vagy a rém rendes család..:D


Gólyatábor felejtős, nem iszok stb az pedig arról híres h rengetegen berúgnak. Tudom nem mindenki de mind1:D


Csak mindíg olyan vagyok h pl neten sokat el tudok beszélgetni stb élőbe meg full semmi nem jut eszembe :/ De még vicces dolog se....


Oké hogy rajtam múlik, de egyszerűen nem tudom, ötletem sincs hogyan fogjak hozzá hogy nyílt legyek, jó társaság, jó barát stb akivel hülyülni is lehet =/

Szóval ez a probléma hogy még azt sem tudom hogy hogy kezdjek neki...

2011. okt. 16. 21:48
 7/15 A kérdező kommentje:

Kimaradok? Miből? Akiket ismerek itt azok jórészt kocsmáznak ahhoz nekem gusztusom sincs. De sztem ez érthető:)


Hát hobbi....szeretem az állatokat (állattartás, van háziállatom ha ez lehet az), erősségnél nem tudom mire gondolsz, kifejtenéd?


Gazdasági egyetemre szeretnék menni, amúgy olvasni néha szoktam csak, zenébe meg mindent szeretek ami teccik:)


De ilyen emberekből kevés van ha így gondolkozok az nem lesz jó hogy csak olyanokkal barátkozok akiknek ugyan ilyen az érdeklődése....

2011. okt. 16. 21:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Jah amúgy érdekes dolog téll nem történik velem :/
2011. okt. 16. 21:55
 9/15 anonim válasza:
Sportolsz valamit?Ha nem az is adhat egy löket önbizalmat,ha el mész edzeni,máris van miről beszélgetni az edzőpartnerekkel vagy az ilyesmi abszolút nem érdekel?Én is fiatal vagyok 22éves lány,sokat ülök a gép elött,de mégis csinálok magamnak olyan programot ami pl eseménydús"abb",mint a gép elött ülni,én bocsi,de nagyon nem tartom jó dolognak,ha valaki csak neten tud beszélgetni,nekem is van ilyen ismerősöm,ezért kell "megerőszakolnod"magad és elmenni emberek közé!én.pl el szoktam menni futni,közben nézelődök, gondolkodok,stb.pedig cikinek tartottam régebben,h egyedül mentem el emberek közé és majd biztos néznek,de nem gáz egyáltalán!:)
2011. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jah amúgy érdekes dolog téll nem történik velem :/


"kevésbé érdekes dolgokat tud úgy tálalni, mintha baromi extra események lennének", ahogy a harmadik válaszoló írta :)


Mellesleg nem mondd már, hogy soha sem történt veled semmi érdekes vagy vicces... ;)

2011. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!