Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám elfogadni magam?

Hogyan tudnám elfogadni magam?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, de örülnék ha valaki elolvasná és tudna segíteni.

Szóval, pár éve próbálkozom azzal, hogy növeljem az önbizalmamat. Valamennyire sikerült, de még mindig elég képlékeny. Már pl. szóba merek állni idegenekkel, de rájöttem, hogy igazából 0 nőnek tartom magam.

Tudom, hogy el kéne fogadnom magam, de nem tudom bemagyarázni magamnak, hogy jó ami nem az. Pl.: Hiába magyarázom magamnak egy hétig, hogy jó a magasságom, ha utána végigmegyek az utcán és annyira zavar... áhh sírógörcsöt kapok, ha rágondolok (és sajnos nem túlzok). :(

Meg kicsi koromtól fiús voltam, elfojtottam egy csomó dolgot... Nem tudom, hogyan legyek frusztráció nélküli, jó kisugárzással rendelkező nő. Valaki segítene?


2010. nov. 26. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sok időbe telt, de egyedül csináltam végig valahogy így: otthon tükör előtt sminkeltem magam, többfélét is kipróbáltam, h melyik áll jobban.Majd a hajamat "terveztem meg" és nagy segítségemre voltak a különböző női magazinok.Magamból kiindulva:mivel engem nem érdekel, h más mit vesz fel és hogy néz ki, szerintem őket sem érdeklem, ezért sz@rd le, h más mit gondol vagy mond.Ha a barátaim mondanak kritikát, azt elfogadom, de az idegenek véleménye nem érdekel.Szóval ne ezen gondolkodj, ha elindulsz az utcán, hanem mondjuk arra, h de jó lenne összefutni a szomszéd sráccal, aki régóta tetszik.
2010. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tartalak 0 nőnek, hanem egy értelmes és érzékeny lelkű lányként tekintek rád. És elfogadlak olyannak amilyen vagy, én nem hibáztatlak semmiért. Nem érdekel mit gondolsz magadról, én akkor is vallom és hiszem, hogy értékes ember vagy. Nem várom el hogy elhidd amit írok, nem várok el tőled semmit. Én hálás vagyok neked, ha te engem utálsz, akkor is.



Tudom hogy a fentiek úgy tűnnek mintha dobálóznék súlyos szavakkal, de nincs okom ilyen komolytalanságokra. Őszinte voltam.


... Ha másra nem, esetleg kis ízelítőnek jó a fenti, hogy magad felé milyen hozzáállásra van szükség.


Egyébként milyen magas vagy?


23/F

2010. nov. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Előző,de jó pasi lehetsz:)
2010. nov. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ilyenkor visszatér a gyk-ba vetett hitem. :)

Második: azért nem írtam le a kérdésben, mert akkor sokan ezen fennakadnának és csak erről beszélnének 2 oldalon keresztül. Na jó: 159cm. Amúgy kedves vagy. :)

Első: Az szuper, hogy elérted. Remélem, nekem is sikerül majd. :)

2010. nov. 29. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!