Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen manapság egy "értékes"...

Milyen manapság egy "értékes" ember?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Konzumidióta.
2010. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja és miért van az, hogy egy fiú sokkal jobb barátnak mint egy lány? (vagy legalább is ezt állítják) Mire alapozzák ezt?
2010. nov. 28. 21:02
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiú jobb barát... Mert ez a tapasztalat :)

A fiúk olyanok mint a vadászok (annak idején ősemberként százezer éveik a vadászat volt az egyetlen munkájuk) Ezért kialakult bennünk egyfajta erősebb becsület, hogy nem hagyjuk cserben a társunkat mert akkor kevesebben leszünk elejteni a következő mammutot, azaz a fiúk vérében van, hogy akivel jóban vannak, amellett kitartanak, mert tudják hogy akkor viszonozva is lesz.


Ez elvileg lányoknál is hasonlónak kéne lennie, de csak elvileg. A nők százezer éveik a gyerekeket nevelték és bogyókat/gyűmölcsöket szedtek meg hasonló. Rohadtul nem számított, hogy épp kikkel vannak jóban rosszban, ezeket lehet egyedül is csinálni. Ezért számukra egyszerűen nem olyan értékes egy barátság, mint a fiúknál, akiknél a vadászat sikere, így az életbenmaradás múlhatott rajta...


Ez a saját kis elméletem amit most gyártottam, talán van benne logika :)


De tényleg fiúként sokszor elmosolyodok hogy míg mi hogy összetartunk a barátainkkal, addig a lányok egyik nap jópofiznak/legjobb barátnők, másnap ki nem állhatják egymást.... aztán harmadnap megint legjobb barátnők..


A fiú/lány barátság viszont szerintem ugyanolyan jó tud lenni mint a fiú/fiú.


Eredeti kérdésre meg: értékes szerintem az az ember, aki törődik a többi emberrel. Ennyiben szerintem össze lehet foglalni. Persze ez a saját véleményem, ha megkérdeznénk egy 14 évest akkor lehet olyanokat gondolna válaszként hogy: akinek menő ruhái vannak, akinek új mobilja van, aki sok képet tesz ki magáról facebook-ra...

2010. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2010. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Olyan, aki ha összeveszik velem, nem kezdi el nézegetni a facebook oldalam, sőt, még lop is róla :/

az ilyen ember egy k.cs.g b.zi...

2010. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

vagyis az ilyen ember nem :D

(előző voltam)

2010. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez embertől függ, hogy kit tart értékesnek.

Számomra azok az értékesek, akikkel jót tudok beszélgetni, vagy közelebbről ismerem őket.

2010. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
oylan aki nem hagyja a barátnőjét egyedül amikor a legnagyobb szügség lenne rá..
2010. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mármint egy lánynak jobb egy fiú barát, vagy egy fiúnak. Szerintem egy fiúnak mindenképpen jó, ha van egy fiú barátja, mert ezáltal jobban ki tudja majd mutatni az érzelmeit, mert én azt figyeltem meg, hogy a pasik egymás közt nem igazán őszinték, persze ez változó. Egy csaj (pl legjobb bnőm is) meg pl sokkal jobban el tudja lelkizni a pasis dolgait egy srácnak, mert ő tapasztaltabb (mármint...nah(: ) és esetleg jobban azt hallja egy fiútól, amit hallani akar, mint pl egy lánytól, pedig lehet, hogy közben ugyanazt mondja, de mégis hitelesebb egy srác szájából(:
2010. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Milyen manapság egy "értékes" ember?"


Nincs olyan, hogy értékes és értéktelen, vagy nagyobb/kisebb értékű ember. Értéke árucikkeknek van, tehát olyan dolgoknak, amiket tulajdonolni lehet és el lehet cserélni. Az érték egy mennyiség, mely megmutatja, hogy az adott dologért mennyi más tárgyat lehet kapni. Mióta nincs rabszolgaság, az embernek nincs értéke, mert az ember nem eszköz, hanem cél. Az embernek nem értéke, hanem méltósága van.


"Ja és miért van az, hogy egy fiú sokkal jobb barátnak mint egy lány?"


Ez ténylegesen így van, és nagyon egyszerű a magyarázata. A férfiak alapvetően együttműködő lények, a nők versengőek. Ugyanis a párválasztás során a nő célja megtalálni az utód felneveléséhez legmegfelelőbb férfit. Ezért a legjobb férfiért verseng, és mivel a jobb férfiak kellenek a többi nőnek is, ezért minden nővel szemben ellenséges viszonyban van bizonyos mértékig. Ezért a nők közti barátságok könnyen összeomolhatnak.


A férfiakra nem nehezedik akkora nyomás a párválasztás kapcsán, mert az ő céljuk nem annyira a tökéletes nő megtalálása, mint inkább minél több nőt megszerezni. Tehát ők inkább kikerülik a versenyhelyzetet, ahelyett, hogy elkezdenének versenyezni (mielőtt valaki azzal jönne, hogy ez nemmindigígyvan, szeretném megjegyezni, hogy vannakkivételek stb. stb. stb.).


Ráadásul a nők őskori tevékenysége a gyűjtögetés, amit egyedül is lehet csinálni, illetve a ház körüli teendők, ami szintén egyéni tevékenység. A férfiak az őskorban vadásztak és halásztak, ehhez együttműködés kell.


A 11-28 21:18 egész jól mondja, csak nem tér ki arra, hogy a nők között azért tud kevésbé kialakulni a barátság, mert a nők alapvetően versengőek.


Ha 3 nőt összezársz (pl. kollégiumi szobába), akkor 2 kiközösít 1-et. Ha 4-et teszel a szobába, 3 közösít ki 1-et, ha 5-öt, akkor 3 közösít ki 2-t. Fiúknál ritka a konfliktus, gyakran össze is barátkoznak hasonló helyzetben, mert számukra nem sürgős a rangsor felállítása és annak tisztázása, hogy ki kinek az ellensége és ki kivel van.

2010. dec. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!