Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan, hogy menthetetlen?...

Van olyan, hogy menthetetlen? Lehet, hogy én már sosem leszek olyan, mint a többi ember? 17/L

Figyelt kérdés

anorexiás vagyok, sok éve. voltam már pszichológusnál, pszichiáternél, kórházban családterápián, antidepresszáns, homeopátia, festésterápia-már mindenhová elvittek a szüleim. már mindenen ami lehetséges túl vagyok és mindezek ellenére igazán belül nem változtam meg. nagyon szeretnék olyan lenni, mint mások, megenni valamit, amit mások, olyan súlyt mint másoknak, és néha jobban megy minden, de aztán nem...

persze tudom, nehéz úgy valamit mondani, hogy nem ismeritek a családomat, engem, de mégis, szerintetek lehetséges hogy sohasem fogok kigyógyulni teljesen? hogy mindig az alsó határ alatt lesz a súlyom és nem tudok majd megenni egy rántott csirkét?


2010. dec. 2. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
énis anorexiás vok...az a legrosszabb, mikor tukmálják az emberre a sok kaját, h egyél még, és nem értik, h a gyomromba egyszerűen nem fér több étel. én 2 éve élek így, 170 cm vok, és 45 kiló, ezt tartom. Nem tudom, h megváltozik-e valaha, mikor kényszerből híztam 2 kilót, azt is hamar leadtam...néha vágyok rá, h úgy egyek, mint mások, de ez ritkán van.
2010. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnállak :(

Szerintem egyáltalán nem kell kétségbe esned. Azt gondolom, hogy valami drasztikus környezet/társaság/életmód változás jobb útra tudna terelni. Én így vagyok vele: van/volt egy rakás rossz tulajdonságom. Bekerültem új közösségekbe, átköltöztem más lakásba, más emberekkel töltöttem az időm, és érdekes módon, mintha tiszta lappal indultam volna, az új környezetben a régi kondicionálások megerősítésének hiányában elég erős jellemváltozásokon mentem át. De mikor visszamentem a korábbi környezetekbe, akkor úgy tűnt mintha csúsznék vissza a régi énembe....


Ha mellettem lennél én tuti nem nyugodnék míg meg nem eszed azt a rántott csirkét :D

2010. dec. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát, én már láttam két anorexiást aki marihuánával gyógyult ki abból, és a depresszióból is, plusz az egyik ezen felül az alkoholizmusból.

kvázi függők lettek, ami meg ne is mondjam mit jelent, ha csak napi 2ezer forinttal számolsz, szóval a jó étvágynak, és a lelki békének ára van.

2010. dec. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
csak saját magadon segíthetsz. Amíg nem érted meg, hogy ez nemjó, sem a szervezetnek, sem a lelkednek, addig itt ragadsz.
2010. dec. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

22:16 köszi ez kedves:)

és mindenkinek köszi a válaszokat!

aki arról írt hogy jót tesz a környezetvált., hát nekem sajnos ez sem jött be. amióta tart ez a dolog (4év) azóta -más okokból egyébként- 2×is elköltöztünk, anyumék elváltak és 2×váltottam sulit, pluaz 1 hónapot voltam külföldön...:/

2010. dec. 3. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!