Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek, hogy semmirekellő...

Félek, hogy semmirekellő leszek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, és még tanulok, de jó lenne már tervekkel rendelkezni a jövőmet illetően, mert valamiből meg kell élnem tisztességesen. Sajnos azt vettem észre magamon, hogy alapvetően engem semmi nem érdekel, nincs kedvenc tantárgyam, nem érdeklődök a tudományok iránt, suliban megtanulom amit kell és kész. 5-ös tanuló vagyok mindenből, de azt érzem, hogy ez koránt sem tükrözi a tudásomat, mert sokkal de sokkal kevesebbet tudok, mert csak azt várják el hogy bemagoljam leírjam és ennyi, 5-ös. Félek az egész felnövéstől, meg a munkától, mert nincs semmi tervem, és könnyen mondják körülöttem, hogy van még időm, de egyszerűen NINCS, és én ezt érzem, mert már most érzem a nyomást, és ettől nagyon aggódó vagyok és gondterhes. Egyre csak szorít egy hurok, mert közeledik az érettségi is (jövőre). Nem tudom mihez kezdjek, mert nem akarok szenvedni egész életen át egy olyan munkában ami nem érdekel és csak utálom. Szabadidőmben egyébként gitározom, érdekel a zene. Ez az egyetlen dolog ami úgy érdekel, de ebből nem lehet megélni. Nem tudom mihez kezdjek... Tanácsok?
2010. dec. 9. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs valami pályaválasztási tanácsadó az iskolában?
2010. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

> nincs semmi tervem, és könnyen mondják körülöttem,

> hogy van még időm, de egyszerűen NINCS

Ezzel nem vagy egyedül...

17F

2010. dec. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálak, peched van. Vagy okosabb vagy az átlagnál vagy jó nevelést kaptál. Esetleg mindkettő. Mindegy, a közhiedelemmel ellentétben ez gyakran inkább sorscsapás sem mint áldás.


Egy lehetőséged van. Elkezded magadat fejleszteni. Dolgozol magadon. Na nem a vakvilágba, hanem keresel valakit(egy mentort) aki képes új dolgokat tanítani az életről és a te esetedben, a zenéről.

Ha szerencséd van akkor talán találsz hozzád hasonló képességü embereket.

Igyekezz minden szabad idődet olvasással és zenéléssel tölteni.

Így hamar céltudatosabbá válsz. Ami megadja az irányt.

Ettől még nem feltétlenűl válsz zenésszé, de legalább lesz célod. Az olvasás révén pedig kitágíthatod a látókörödet, s így könnyebben találsz célt magadnak. Persze nem ponyvaregényekre gondolok.

Azért fel a fejel! Nem vagy egyedűl ezzel a problémával. Csupán olyan embereket kell találnod akik már megoldották.

2010. dec. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nyugodj meg! ha idegeskedsz semmi sem jön össze.... az érettségi miatt ne fájjon a fejed, ha mindent be tudsz magolni akkor az sem lesz nagy durranás..(én 3 héttel előtte kezdtem rá tanulni és 4-es 5-ös lett), a másik dologgal pedig feltétlenül menj el egy pályaválasztási tanácsadóhoz. azzal nem sokra mész ja nem teszel semmit és bosszankodsz, majd ő segít.
2010. dec. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

èn ugyan abban a szituban voltam mint te...


ès öszintén mondom neked, csak mert fiatalabb vagy, és én kicsit idösebb, és szeretnék segíteni, csak úgy, mint egy jó tanácsot adni egy rokonnak:


Tökk mindegy hova mész, én is mentem ijjen pályaválasztásos dolgokra, beszéltek velem mindenféle haverok, ismerösök, szülök, edzök, tanárok, hogy mi lesszek, hogy próbáljak valamit kitalálni satöbbi satöbbi.. semmi se segített, és öszintén minek menjünk pályaválasztási dologra, ha te nem tudod mi legyél ö honnan tudja?


azt amit tudok, az az, hogy egy nap csak felébredsz talán holnap, talán mint nekem 1 év semmi csinálás után kitaláltam hogy azért tudnék építész lenni, na most ez próbálok lenni, akárhogy, talán 10 év mulva jössz rá.


A lényeg, ha bírsz, akkor tanuljál, hogy mire rájössz mit akarsz csinálni, akkor könnyebb lessz a dolgod. Ha most zene érdekel, akkor foglalkoz azzal, majd a többi jön magától.


remélem elolvasod akkor is ha kicsit hosszú lett a szövegem :)

2011. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!