Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem rosszul magam az ilyenek miatt?Végre összeszedem magam, nem leszek félős, stb.

Figyelt kérdés
Erre az utcán 14-15 éves lányok, ilyen kis cicababák szabályosan kiröhögnek. Ez nem az első. Nem vagyok csúnya szerintem, van barátom is, mások se tartanak csúnyának. Miért van ez? Annyira nincs önbizalmam, kicsit összeszedem magam erre tessék! :( Ugyan ez van ha bemegyek egy plázába, boltba.
2009. jan. 20. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell komolyan venni az ilyeneket. Aki kiröhög másokat, az annyira tuskó, hogy nincs jelentősége, mit gondol rólad. Akármivé fejleszted, alakítod magadat, mindig lesznek bizonyos rétegek, akik kinéznek maguk közül, vagy éppen lekezelnek. Ez alap. Kell tudni szelektálni, hogy kinek a véleményére adsz. Ha van valaki, aki igazán fontos számodra, az ő véleményét tekintsd fontosnak, a plázás kiröhögős bandára pedig nagyon magasról kell tenni.:)
2009. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha azok reakcióiból döntöd el magadban, milyen ember vagy (szép-e? Okos-e? Jó-e? ) akik nem ismernek, akkor így jársz, sajnos... De ha magadban felállítasz egy listát arról, mit tartasz fontosnak egy ember (a magad) külsejében, belsejében, és eldöntöd, ezek közül mi az, ami megvan benned, hisz ismered magad... Akkor nem fognak zavarni olyan vélemények, amelyeket téged nem ismerők alkotnak Rólad. Mondok egyet én is: azzal mindenki magát égeti, magáról árulja el, hogy előítéletesen gondolkozik, aki ismeretlenül ítél... Egyáltalán: aki ítél.

Sok sikert! :)

2009. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Röhögj te is rajtuk. Az élet vidám! :)))
2009. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem is van ilyen problémám, de anyum azt mondja azért mert ők irigyelnek téged (szépséged iránt)
2009. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyud biztosan jót akar, de még a legszebb ember sem tetszik mindenkinek... Tehát ezt én anyumnak nem hinném el. Ezzel szemben a legcsúnyább lény is szerethető az emberi értékeiért...

Anyud hozzáállása arra biztosan jó, hogy beképzelt legyél a külsődre- aztán meg majd kapod a pofonokat, amikor azt látod, hogy a tőled csúnyábbakat is jobban kedvelik...

Egy ember értékét nem a külseje határozza meg.

2009. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy fura a járásod, öltözködésed stb? Szerintem kérdezd meg az ismerőseidtől! Lehet, hogy azért mondják, hogy minden rendben, mert nem akarnak megbántani, de igazából ők is tudják, hogy van benned valami, ami miatt idegenek kiröhöghetnek. Persze lehet, hogy nem benned van a hiba, de azért próbáld kideríteni, mert másokat nem tudsz megváltoztatni, magadat igen!
2009. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg van benned valami furcsa, de ha ezt eddig nem vetted észre, vagy más ismerősödnek sem tűnik fel, akkor nem valószínű, hogy annyira szemmellátható. Szerintem csak látják rólad, hogy nem állsz két lábbal a talajon. Sajnos sok olyan ember van, aki minden ok nélkül "belerúg" az ilyenekbe saját maguk szórakoztatása végett. Régebben én is ilyen típus voltam. Határozd el magad, ne hagyd, hogy elvegye az összeszedett önbizalmad ez az eset. HIDD EL magadról, hogy nincs veled semmi baj. Bele kell tanulni, de ha komolyan elhiszed, el is mondod magadnak minél többször, napról napra annál több önbizalmad lesz, meglátod:) Sok sikert!
2009. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Teljesen átlagos vagyok, az öltözködéssel nincs baj.A járásom tényleg kicsit érdekes de szemből nem látni.De most nem fog érdekelni, köszi hogy írtatok, ezzel is segítettetek benne!:)

2009. jan. 20. 20:13
 9/9 anonim ***** válasza:
attól nem nevetnek ki pont, ha magabiztos vagy, határozott és kiállsz az elveid mellett!!!(magad mellett) akik mást nevetnek ki, azok olyanok is!!! egy pillantást, egy gondolatot sem érnek!! csak hiszik, h többek nálad.. (érted?? HISZIK!!! - tehát te is higgy magadban, mert csak ez számit) ne arra figyelj, h mi nem vagy, hanem h mi vagy!! és ne arra, h ki nevet ki,(ha nincs jobb dolguk, csak ennyi az eszük..) hanem h ki nem nevet ki!! velük foglalkozz jobban és ne vesztegesd az időd butákra. olyan nincs, aki mindenestől mindenkinek tetszik!! talán még nem találtad meg a stilusod, amiben magabiztosan érzed magad(haj, ruha, szokások, stb) -foglalkoz ezzel
2009. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!