Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy a barátnőm...

Mit tegyek, hogy a barátnőm is meghallgasson engem, ne csak én őt?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy ő folyton magáról beszél, a hobbijairól, filmjekről, amiket ő szeret stb. De ha arról szeretnék beszélni, amit én szeretek, nagyon hamar eltereli a témát, kivéve, ha őt is érinti. Akkor is így van, ha komoly dologról van szó. Pl. pontosan tudja, hogy mennyire szeretem az állataimat, de ha pl. megbetegedik az egyik és én erről szeretnék vele beszélni, nem igazán látom, hogy együtt érezne velem. Ha veszek nekik valamit, pontosan érzem a hangján, hogy nem érti, miért rájuk költöm a pénzemet, miért nem megyek vele inkább a moziba. Pedig vannak közös programjaink. (Közben nem érti, hogy neki miért nem engedik a szülei, hogy állatokat tartsanak. Talán azért, mert inkább egy új könyvet venne, mint kutyaeledelt...) Nagyon zavar, hogy nekem órákig kell hallgatnom az áradozását olyan filmekről, amiket nem láttam és nem is akarok megnézni, de én nem beszélhetek azokról a filmekről, amiket én szeretek. Nem akarom megbántani, azt meg főleg nem, hogy vége legyen a barátságunknak. Talán ott rontottam el, hogy én nagyon szeretek másokat hallgatni, érdekel a véleményük, míg én kevesebbet beszélek. Ez egy darabig rendben is volna, de most már én is szeretnék magamról beszélni! Nem csak neki vannak hobbijai, problémái, kedvenc színészei, hanem nekem is!
2009. jan. 20. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le a bnőddel és beszéld meg vele!Ha nem képes változni akkor csak,,szemetesnek,,használ Szerintem ez a legjobb megoldás.Sok sikert
2009. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Asszertív is legyé (önérvényesítő) amellett, hogy érdekelnek mások. JOGOD van ahhoz, hogy az érzéseidet és egyáltalán azt, ami neked fontos, elmondhassad annak, akit szeretsz. Más kérdés, hogy az, aki nem érdeklődik felőlem ilyen durva mértékben az tapasztalatom szerint nem nagyon változik: önző marad. Mert ez önzés. Neki hallgatóságnak kell a másik és unalom ellen- ez eléggé messze esik még a másik ember véleményének tiszteletétől is, nem hogy a szeretettől.

Tehát mondd el neki, nem vádolva, nem hibáztatva a gondodat! Annyit, hogy úgy érzed, nem figyel rád, mert nem reagál arra, amit mondasz neki.


Sajnos előbb-utóbb meg fogod unni ezt.

Én az ilyen embereket energiavámpíroknak nevezem. LESZ, aki értékeli az állatszeretetedet és az érdeklődésedet is!

Gratulálok mindkét tulajdonságodhoz!

(Egy 35 éves csaj)

2009. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt kéne tennem. De olyan nehéz megtenni, félek, hogy megbántom.
2009. jan. 20. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Márpedig, ha zavar ez, akkor bizony ki kell állnod magadért, és beszélni vele. Ha ezzel "elrontasz" valamit, akkor nem is igaz barátnő. Hisz te egy normális, komoly, téged bántó problémát szeretnél vele normálisan megbeszélni.

Ne légy tutyimutyi, hajrá!:)

2009. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha félelemből cselekszel akkor megérdemled hogy elnyomjanak... Készülj fel, hogy hátralévő életedben is az ilyenek fognak megtalálni és egy 53-as méretű papucs lesz belőled. Ami nem baj ugyan, szükség van a papucsokra is- belőlük élnek az energiavámpírok, ugye- csak ne nevezzük őket férfinek... A nyúlgerinc meghatározás sokkal ideillőbb...

Ha félsz bármit is csinálni akkor miért kérdezed, hogy mit csinálj?

2009. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az egyik barátnőm pont ugyanezt csinálja.. őszintén, vele nem olyan fényes a kapcsolatom, hisz neki is meg vannak a legjobb barátnői és nekem is. Régen jobb volt a kapcsolatom vele, talán akkor több türelmem volt. Szerintem próbálj vele beszélni erről, éreztesd vele, hogy a barátság nemcsak az egyik félről szól.
2009. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Más: kapcsolat az olyan, ami azért van, mert az egyik fél FÉL, hogy nem lesz? Attól szerelem a szerelem, hogy feloldódom benne és nyugodtan lehetek önmagam, a másik mindenképp szeret! Te EZT adod a lánynak-vagy ilyesmit. És ő..? Ha megbántódik attól, hogy szelíden elmondod neki, ami zavar, akkor Ő nyilván nem...

Ahhoz nem kell kapcsolat, hogy a gondolataiddal magányos legyél benne. Azt egyedül is lehet, igazán...

2009. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!