Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon gyakorlatiatlan,...

Nagyon gyakorlatiatlan, esetlen és ügyetlen vagyok fiú létemre. Félek, hogy így soha nem lesz barátnőm. Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

...egyszóval szerencsétlen vagyok. Az élet minden területén.


Tehát képes vagyok még a legalapvetőbb dolgokat is elrontani. Ha villanyt vagy TV-t akarnék szerelni, tuti megrázna az áram, meg hasonlók.

De mondjuk egy zárat se tudnék kicserélni, fűrészelni meg hegeszteni sem, mert soha nem csináltam. Apám (bár utálom ennek nevezni) alkoholista és hál'istennek nem él együtt anyámmal, a tesómmal meg velem.

De mint a jelenlegi legidősebb ,,férfitag" a családban soha nem volt kitől ellesnem ezeket, minden apró dolog gondot okoz. És ezért nem is merek senki felé sem közeledni, mert folyamatosan azon szorongok, hogy melyik pillanatban mivel fogom magam teljesen beégetni, hogy milyen szerencsétlen is vagyok...


Mit kéne csinálnom? Hogyan tanuljam meg ezeket? Ha olvasok róluk akkor az egyszerűen 20 perc múlva elfelejtődik mert egyáltalán nem érdekel tulajdonképpen a szerelgetés meg a műszaki dolgok, csak azért akarom megtanulni mert ahogy néztem a mostani társadalmi normák szerint egy férfitől elvárható az a gyakorlatiasság, hogy hogyha otthon kiég a villanykörte akkor egyedül is ki tudja cserélni... de nekem még ez is gondot okozna és nagyon el vagyok keseredve.



Mit tanácsoltok? :/



Köszi előre, 16/F.


2011. okt. 9. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy,de felesleges dolgokon rágódsz.


Hegeszteni,tv-t,villanyt szerelni nem kell tudnod ennyi idősen,sőt,ha nincs végzettséged,később sem.


Villnyakörte kicsrélése: áramatalanitassz,kicsavarod a rosszat,vissza a jót,áram fel,és műkszik.Próbáld ki.


Olvasva semmit nem fogsz megjegyezni.

Tanulj,most ennyi a dolgod.

2011. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nemazért, de tvt ne is szerelj, az nem is a te dolgod. A zárcsere nem vészes ha kell meg tudnád oldani. Tanulj és tapasztalj meg dolgokat. Még fiatal vagy.
2011. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

hallod, ne aggódj ilyen miatt, attól nem fog lenézni egy normális lány, mert nem tudsz villanyt szerelni... majd idővel megtanulsz. vagy kérd meg egy cimborádat, hogy ugyan mutasson már pár trükköt


inkább legyél kedves, udvarias, figyelmes, azt többre értékelik, mint hogy meg tudod szerelni a kocsidat

2011. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Apám is műszaki analfabéta, ha beragad egy kulcs, előbb töri bele a zárba, minthogy megszerelje. Anyám ezért belejött a szerelésbe és vagy ő csinálja, vagy szakember.


Viszont apámat nem is ezért szeretjük, hanem a kedves, figyelmes természete miatt. Tudtommal fiatalkorában sem a szerelési képességeivel csajozott.

De mondjuk részemről sem elvárás, hogy tudjon szerelni egy pasi, vannak erre szakemberek. A férjem tud, de ez egyáltalán nem volt szempont és ugyanúgy ő lenne a férjem, ha még egy szöget se tudna beverni.

2011. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én vőlegényem is csak az anyjával nőtt fel, és nem tud semmi ilyesmit. Nem zavar abszolút, sose jutott ez eszembe. Nem ez lesz egy kapcsolat akadálya.
2011. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez szar. De, ne aggódj, ma már semelyik 10ager sem tud kicserélni egy izzót. :D
2011. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez manapság nem szégyen, legalábbis én nem tartom annak. Bőven van még időd tapasztalatokat szerezni, és később ha akarod, ha nem, ragadni fognak rád ezek a gyakorlati dolgok. Én, lány létemre mindig érdeklődtem ezek iránt, de nekem volt is egy rendes apukám, aki megszerettesse velem. A barátom teljesen más körülmények között nevelkedett (majdnem mint te), szóval nem szokott hozzá az ilyesmihez, de engem ez egyáltalán nem zavar benne. Teljes mértékben kiegészítjük egymást, mert mindketten tudunk tanítani egymásnak valamit.

22L

2011. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!