Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a lustaságot? ( ha eltévesztettem a témakört bocsi! )

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 19:29
 1/10 anonim válasza:
Találj magadnak egy olyan elfoglaltságot, hobbit, ami motivál, Ha lelkesedsz valamiért, nem leszel lusta, hogy tegyél valamit az ügy érdekében.
2010. dec. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahhha! Értem! Köszi a választ!
2010. dec. 13. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki vagy gondold végig, milyen lesz, ha nem teszed meg. Ne írd meg a házifeladatokat, rossz jegyeket kapsz, kirúgnak a suliból, munkanélküli beteg alkoholista hajléktalan leszel. Elég riasztó kép. De sajnos néha vannak olyan helyzetek is, amikor kénytelenek vagyunk átélni a nélkülözést, hogy megmozgasson minket.

Konkrétan mit akarsz elérni?

2010. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát nem azt... csak nagyon Lusta vagyok, és egyszerűen, nem tudom ,hogy -hogy vegyem rá magam, hogy nincs több lusti... ha értitek...

Amúgy Zongoraművész - zeneszerző szeretnék lenni!

2010. dec. 14. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél édességet és biztasd vele magadat... Pakolnom kéne nekem most is :S
2010. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha általában lusta vagy annak az oka lehet fáradékonyság, vagy valaminek a hiánya. Például vitaminhiány, vérszegénység, alacsony vérnyomás, kevés táplálék/alvás. Ha figyelsz a táplálkozásodra és a pihenésre, akkor jobban fogod érezni magad, erősebbnek. Emellett érdemes sportolni is, az felpezsdíti az embert. Próbálkozhatsz jógával és nyújtógyakorlatokkal is, vagy labdajátékokkal, testépítéssel, amelyik szimpatikusabb. Legkézenfekvőbb a futás, de mielőtt belevágsz, kérd ki mások véleményét. Példa: a futás csak puha cipőben puha talajon jó, mert a térdeket megterhelheti. Sosem szabad megerőltetni magad, ha érzed, hogy valami nincs rendben.


Ezek hatással lesznek a szorgalmadra, teljesítőképességedre, akkor is, ha úgy látszik, nincs köze hozzá. Lelki problémákhoz más megoldás kell, hiába mindez, ha e hétköznapi életed lehúzza a lelkesedésed. Azt meg kel oldanod vagy kérj segítséget bizalmastól, baráttól, szakembertől.

2010. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ijen hiányom semmiböl... Én csak egyszerűen lusta vagyok... DE NEGYOOON!
2010. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát az utolsó válasz megnevettetett, de viszont az amelyik a sportról, meg ezekről ír, nem ír hülyeséget! hmm... ki is próbálom ... köszi!
2010. dec. 18. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Várjuk az eredményeket.
2010. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos! az a válasz a kérdésemre, hogy ha "valami inspirál akkor nem leszel lusta " -->> Na ez Tökéletesen bejött! Ez működik, csak néha kifogyok azokból a dolgokból amik inspirálnak... ömm... a sporttal az elképzelés nem rossz, csak nincs : 1. se megfelelő út. 2. meg valahogy nincs rá erőm, meg mikor már iskola van akkor meg pláne... de azért köszi nagyon a tippeket, és ha van még akkor írd!
2010. dec. 23. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!