Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne megszüntetni a...

Hogyan lehetne megszüntetni a szociális fóbiát és a kisebbségi komplexust?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném ha komolyan vennétek.13 éves vagyok.kb. 3-4 éve vannak konkrétan ijen gondjaim de elötte is voltak gondjaim.Nagyon szeretnék megváltozni.OLyan amber akarok lenni akit szeretnek,vidám ,kicsit gátlástalanabb.Nem vagyok kiközösitve.De engem senki se szeret az osztályomban annyira hogy barátkozna is velem.nem vagyok elég laza,jófej mint a többiek.Tudom hogy ez csak az én hibám hogy ilyen rosszul alakultak a dolgok.Már tiszta gyomorideg vagyok.Szúr a szivem.Nagyon szépen kérlek titeket segítsetek!!!!!!!!!!
2009. jan. 21. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is eléggé ilyen voltam, mondjuk most is kevés a barátom, de azok legalább tényleg azok. Általános iskolát utáltam, főleg az osztálytársaim miatt, de hála istennek megmaradtam egyénnek és nem voltam csak azért velük, hogy valakivel legyek. És olyan zenét hallgattam, amit én szerettem, mégha mindenki cikinek is tartotta, mert nem az volt a trendi.. Szóval szerintem ha azért vagy gátlásos és félénk mert nem érzed magad jól velük, akkor is legyél önmagad, és esetleg találj normálisabb embereket, akikkel legalább beszélgetni tudsz. Vagy bekkeld ki gimiid, ott tiszta lappal indulhatsz, és hátha ott a közösség is jobb lesz. És nem baj, hogy te más vagy, hogy nem vagy egy laza trendi boy vagy girl, gondolom komolyabb is vagy az átlagnál, de örülj ennek, legalább te nem egy felvett viselkedésforma szerint élsz. És ez JÓ.


22L

2009. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
EZ igaz komolyabb vagyok az átlagnál.De ez nem előny.Semmilyen szempontból.
2009. jan. 21. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 13,5 éves vagyok. Nekem is évekig ilyen problémám volt. Mindig a nagyobb korosztályal jöttem ki jól,komoly voltam(vagyok),külsőre félénk,visszahuzodó(talán ez most is).De én ugy tudtam változtatni rajta hogy sokat mosolyogtam,elkeztem énis barátkozni,beszélgettem,járok fitnessre ahol szintén lettek barátaim. De azt hozzá teszem a suliban nekem sincsenek.Engem valahogy nem köt le hogy mindig a többiek aktuális pasiairol beszéljek.Te is ismerkedj olyan emberekkel akik komolyabbak,de az nem biztos(magamból kiindulva)hogy a te korosztályod lesz. Nekem is sűrűn volt gyomor idegem,fejfájás,hányás,levertség.Igy sokszor hiányoztam a suliból.Még tavaly is. Idén szeptembertől új suliba kerültem és ugy döntöttem hogy tiszta lappal kezedek mindent.Amiket már mondtam énis közeledek mások felé,közvetlenebb vagyok. Sok sikert
2009. jan. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
gondolom már sokszor válaszoltak, de ezt a kérdést már legalább ötödszörre írod ki...
2009. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem is az, hogy előny vagy nem a komolyság ilyen korban, de szerintem inkább ilyen legyél, mint egy felelőtlen, felszínes buta liba/fiú, akinek annyiból áll az élete, hogy hol lehet lógni, pénzt költeni, szarságokat venni, később meg kit hányszor lehet megd*gni. Te meg másképp érzékeled a világot, és más vagy, eltérsz az átlagtól, a mocsoktól. Örülj ennek. És lehet, hogy kevés barátod lesz, és nem is azonos korcsoportból, de ez egyáltalán nem baj, sőt.
2009. jan. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok itt megbotránkoztatni senkit sem, de bizony meglehet, hogy egy buta liba/csávó boldogabb, mint egy komoly, okos, értelmes lány/fiú. Az előző válaszolóval nem teljesen értek egyet, hangsúlyozom, nem TELJESEN. Nagyon fontos értékek azok, amik benned (a kérdezőben) biztosan meg vannak, de hidd el, pontosan tudom, hogy ezek mennyire értéktelennek tűnhetnek sokszor. (Pedig nem azok.)


Kisebbségi komplexus? Azt tudom tanácsolni, hogy tudatosítsd magadban, hogy te is értékes vagy, akár a többi ember, és nem számít, hogy mit gondolnak vagy mondanak éppen. (Ez nem azt jelenti, hogy sz*rd le őket.)


Nézz körül az osztályban! Van olyan, akihez hasonló szívesen lennél, aki úgy vidám és felszabadult, hogy közben nem hülye, kedves és értelmes? Tudod, hogy ő mit csinál másképp?


Másképpen gondolkozik! Minden a fejben történik meg, ha akarom nem érdekel, ha akarom nagy ügyet csinálok belőle. Biztos álmodtál már gátlástalanul :D Pedig azt hitted, hogy valóság. ;) (Vagy még nem?)


Nos, többiek, remélem nem gondoljátok hülyeségnek, amiket írtam, ugyanis jót akartam. Nem vagyok egy szakavatott valaki, de talán van némi tapasztalatom.


Kedves kérdező: Ha gondolod, írhatsz egy emailt itt a rendszeren keresztül, úgy tudom, lehet. Ide nem akarok oldalakat írni. :)

2009. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy boldogabb egy buta liba vagy csávó, hisz az élet könnyebb dolgaival szórakoztatja magát, a felszínnek él, ellentétben egy komolyabb gondolkodásúval. De ezt nem lehet megváltoztatni és nem is kell. A komoly gyerek is megtalálja magának azt, amiben jól érzi magát, nem kell olyannak lennie,mint az osztálytársai, és nem baj, ha tök más érdekli, és más dolgoktól érzi jól magát, és mondjuk nem a plázáktól..
2009. jan. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez valóban nem baj, de ha valaki meg akar változni, bizonyára tényleg ezt szeretné, mert legbelül nem olyan, mint amilyennek tűnik. Amiket a kérdező felsorolt, azokat senki se akarja magának (senki sem szeret annyira, nem barátkoznak velem, gyomorideg, szúr a szivem, stb.).


előző előtti voltam

2009. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vagy minden erőd összeszeded és nem foglalkozol azzal, h nem foglalkoznak veled; igyekszel másban örömöt lelni, vagy kivárod a suli végét, és ezután, ha pl dolgozol majd, mindent te választhatsz, és minden jobb lesz, nem a kötelezőről szól minden. én sem voltam nagy szám a suliba(szemüveges voltam, első csókom 16 évesen volt..) de mára abszolut büszke vagyok magamra:)) már meg van a lehetőségem, h mindent magam alakitsak:)) neked is eljön majd, és legalább 60 éved lesz boldogan élni:D szóval fel a fejjel, ez az időszakod is véget ér egyszer!
2009. jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!