Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért elitélendő ha valaki a...

Miért elitélendő ha valaki a természetadta testét s nem a természet adta eszét használja fel a céljaira? Ez olyan vallási vagy irigységi dolog?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 21:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5%
Én sem értem. Főleg azt a részt nem, hogy a becsülete, meg a nulla erkölcse. Aha, és a pedofilt védő ügyvéd? A családot kilakoltató emberek? Amelyik százával vágja le a csirkéket? A zepteresek, akik képesek a 60éves vén asszonnyal hitelt felvetetni a csodalámpára/csodafazékra stb? Akkor azok mi a fenék, ahhoz képest, akit pucéran fotónak/megdugnak jó pénzért?
2010. dec. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy vannak ennél rosszabb dolgok, nem jelenti azt, hogy ez nem rossz.
2010. dec. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
28%
Már pedig itt erről mindenki úgy beszél, mint aminél nincs lejjebb.
2010. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%
Számomra a gyilkos, a csaló, a k*rva ugyanaz a kategória: emberiség szemete, akiknek nincs helyük az élők között.
2010. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
52%
Hát nyilván ugyanaz a kategória, ha valaki elveszi egy másik ember életét, vagy ha a világ legkellemesebb érzéséhez jutattja egy kis pénzért...^^ Tök ugyan az.
2010. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ez vallási és irigységi dolog is. A vallási dogmák annyi ideje vesznek körül minket, hogy még a nem kifejezetten vallásosoknak is beivódott belőlük néhány kétes értékű eszme. Magyarul nyilvánosan egymást túlkiabálva szídjuk a "rosszlányokat", de titokban meg lessük őket, és nem olyanok szeretnénk lenni, de szeretnénk ugyanazt a figyelmet megkapni, és talán még hasonló qrvás fehérneműt is felveszünk - de persze csak a szobánk rejtekében, hogy ne sérüljön az erkölcsünk.

Az irigység meg szimpla dolog. Ha valaki kihasználja, hogy szép, akkor az, aki randa, irigykedni fog. De ha ő lenne szép, ugyanúgy kihasználná a helyzetet.

2010. dec. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Én irigylem, de elítélni nem szoktam.
2010. dec. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok vallásos. Irigynek sem gondolom magam.


Engem nem zavar, ha valaki a testéből él. Viszont én a ilyen k.rváktól jobb szeretem távol tartani magam. Ha valakinek ez az életcélja vagy szereti ezt akkor én azzal nem tudok kijönni mert ütköznek az elveink.


Viszont vannak olyan barátaim, akik abból élnek, hogy pénzért elkísérnek embereket céges estékre és aztán esetenként le is fekszenek velük. Vagy van, aki pl. vetkőzik és táncol (szex nincs). Ez alapvetően nem zavar, ha egyébként kijövünk egymással.


Azt viszont fontosnak tartom elmondani, hogy ezeket az embereket nem nézem annyiba, mint azt, aki az eszével boldogul.

Többre tartom azt az embert, aki a nehezebb utat választja és gondolkozik és hajt, nem csak szétteszi a lábát.


De meg kell említeni, hogy van olyan, aki belátja, hogy rendes munkával boldogulni nehéz és azt gondolja miért ne használná a testét, amikor van rá igény... itt már az értékrendről, erkölcsről van szó. Ezt érdekesnek tartom, de akkor is jobban tisztelem azt, aki az eszét használja.

2010. dec. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

CSak abból indultam ki, hogy vannak természetadta tulajdonságok pl: szép alkat vagy jó értelezőképesség, esetleg érzéke a nyelvekhez.

Ha valaki tanul s úgy éri el a céljait az sok energiát s munkát fektetett bele. De van aki meg mondjuk könyebben megy ez pl: két nyelvü család ahol alapoktól jobban boldogul.

Ebből jutott eszembe, hogy ha valaki a testét (pl:model,k.rva,kidobófiú,hajrekrámban van, kaszkadőr stb.)

használja a céljaiért akkor abba is van aki eredendően nem hízik, szép a bőre, nem kell érte tennie.

De van aki úgy él a testéből, hogy keményen megdolgozik érte. pl: heti rendszeres torna, edzőterem, keményen koplal mindig, drága szerekkel ápolja a bőrét meg a haját mert különben előnytelenül fest, akár plasztikáztatja is valamijét.) Hisz így nézve köztük is van aki azt használja ki amije van s ő is tehet érte sok mindent, munkát,energiát áldozbele. Mégis azt mondják rájuk kivétel nélkül, hogy könnyen szerzi a pénz.

2010. dec. 19. 12:58
 20/25 anonim ***** válasza:
90%
Már ne is haragudj; de miért irigyeljek egy olyan embert, akin mindenki átmegy, akit gyakorlatilag ürítésre használnak? Aki valójában magányosnak és elhagyatottnak érzi magát? Akit a külseje miatt kedvelnek, és nem önmaga miatt, mint embert? Túl sok mindenben nem különbözik egy papírzsebkendőtől, vagy egy wc-től, azokba is ürítenek. Akkor ezekre is irigykedjen az ember?
2010. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!