Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi a boldogság...

Szerintetek mi a boldogság definíciója?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A boldogság, egy olyan eufórikus érzés, ami elégedettséggel társul.
2010. dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szamóca. ***** válasza:

szerintem az abszolut boldogság nem létezik..

eredetileg az lenne, ha mindenem meglenne amit szeretnék, amire valaha vágytam. (nem csak tárgyi eredetű)

ez sajnos esélytelen, ugyanis szerintem a siker újabb vágyakat vonz, kivánságokat, és ez sosem ér véget.

2010. dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

" Nálam a boldogság definíciója: A test és lélek harmonikus összehangolt rezdülése két ember között. A szerelemmel ellentétben ez egy elcsendesült mély szenvedély, a test, a lélek és az agy organikus és functionális összehangolása."


Amnézia Mária szerint

2010. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az ember nem csak a szerelmetől lehet boldog!
2010. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Richard Layard szerint:


Boldog az, aki jól érzi magát, és ezen állapotát a későbbiekben is szeretné fenntartani.

2010. dec. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
" Az öröm megvalósulása, beteljesedése, jó érzések a gondolatban és az életünkben, egy kirobbanó jóérzés, azok a pillanatok, amikor el tudunk lazulni, amikor átélünk valamilyen kellemes élményt, egy kellemes ünnepi pillanat, egy értékes emberi kapcsolat jelenléte, a belső elégedettség átélése, valaminek a megszerzése és birtoklása...
2010. dec. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Boldogság sok okból lehet, ami miatt sok ember boldog lesz az a kedvesség ami viszont nem létezik. A lételméleti bizonyíték... a szó létezése hozza a koncepció létezését, például ahogyan van szavunk az unikornisra vagy a minotauruszokra, mégsem léteznek.
2010. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

tudom a definíciót kérdezted de sztem ezek kellenek a boldogsághoz:

szerelem, család, barátok és nem mellékesen az hogy ne szenvedj hiányt anyagi javakban..de ez a legutolsó..nekem a barátokon kívül egyik sincs..így karácsonykor még depressziósabb vagyok..azthiszem leiszom magam..

2010. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:19

nekem még barátok sem, mégsem iszom le magam

2010. dec. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
gondtalanság. :)
2010. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!