Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy viszonyultok a hazug...

Hogy viszonyultok a hazug emberekhez, illetőleg az olyanokhoz, akik szeretnek füllentgetni, az igazságot elferdíteni?

Figyelt kérdés
Te magad mindig őszinte vagy, vagy esetleg, ha a szitu úgy hozza, szoktál kamuzni?
2010. dec. 25. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont van egy lány,aki ha csak nem alszik,állandóan füllent.Látszólag örömmel teszi,mert semmi bűntudatnak nem mutatja előjelét.Aki kényszeres hazudozó,annak(vagy legalábbis ennek a lánynak)van valami dolog a hátterében.Én úgy tudom(mivel szoktam vele beszélgetni)hogy régen csúfolták az iskolában,és valószínüleg azért hazudik,hogy ezzel nagyobbnak mutassa magát mások előtt,hogy megszeressék őt.Az a baj,hogy már mindneki tudja,hogy hazudik,én is,és bár ennek ellenére is előszeretetel hazudik még mindig,már senkit nem tud átverné,engem sem még akkor is sem ha úgy tűnik,mivel meghallgatom.Idegesítő,nagyon zavaró tud lenni.Ezzel csak magának árt,na meg annak aki még nem tudta kiismerni és elhisz neki mindent,bár az "áldozat" még mindig jobban jár mint az elkövető.Tervezem,hogy megpróbálok neki segíteni ezügyben,már csak a saját érdekében is.


Hát,régen hazudtam már.Ritkán szoktam.Jól tudok hazudni,de utána akkora bűntudatot kell elviselnem,hogy ha tehetem inkább nem hazudok az érzés elkerülése érdekében :).

2010. dec. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az ilyen embereket. Az nem dühít ha valaki azért füllent, hogy megnyugtassa a másikat. Pl: szép a ruhád, nem vagy annyira dagi... Ha valaki szándékosan nagyokat mond, vagy nagyon feltűnően kamuzik, azt gyűlölöm. Természetesen én is szoktam hazudni, de csak akkor, ha nincs más megoldás. Pl.: a nagymamámnak mondtam, hogy anyukám nem ivott csak kevés alkoholt, mert így legalább nyugodtan alszik és nem azon agyal, hogy megint részeg volt. Tegnap is hazudtam, mikor megkérdezték, hogy elfáradtam-e a nagy sütés-főzés után. Ha megmondtam volna, hogy úgy dőltem be este az ágyba, mint egy darab fa, akkor többet nem jönnének el karácsonykor, hogy ne fáradjak a főzéssel.
2010. dec. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtok, amik egyben elgondolkodtatóak is.

Velem a minap történt, hogy az anyósommal beszéltem telefonon és elomndtam neki, hogy sajna terhességi cukrom van, mert ugyebár kismama vagyok.Erre elkezdett litániát zengeni róla, hogy ó, neki is volt ám, de még az enyémnél magasabb, ő ezt meg azt evett meg ivott.

Miután letettem a telefont, a fia mondta, hogy badarság, amit mondott, hazugság, soha nem volt gondja az anyjának a cukrával.

Őt mondjuk már többször is rajtakaptam kisebb és nagyobb füllentéseken, de ezt a legutóbbit tényleg nem tudom, hova helyezni, mert teljesen felesleges volt szituba hoznia magát, mondhatta volna azt is, hogy az egyik kolléganőjével történt ez - és gyanítom is, hogy más történetét adta elő a maga nevében - de ezek szerint az 1.szám - 1.személy volt neki a kényelmesebb.

:)

2010. dec. 25. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:

én szeretek hazudni , sajnos anélkül elég unalmas lennék , meg egyébként is néha jó szórakozás

hogyan viszonyulok a többiekhez ? nincs különösebb gondom velük

2010. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne hari, kedves utolsó, de nagyon nem értek egyet a nézeteiddel.
2010. dec. 25. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos ez a füllentés a párom szokása. Nagyon utálom és nem tudom, miért csinálja. Sokszor nem is igazán hazudik, hanem felnagyítja és eltúlozza a dolgokat. Nem tudom, ez mire jó. Ha történik valami, azt másnap már túlozva meséli el valakinek, egy hét múlva ezen a túlzáson már változtat egy kicsit, egy hónap múlva meg már csak a "módosított" változatra emlékszik és azt nagyítja tovább. Én is kismama vagyok (táppénzen), a párom itthon dolgozik, ezért hallom, hogy miket mond egész nap másoknak a telefonba. Nemrég az egyik szomszédnak hazudta, hogy "most értünk haza", pedig már több, mint 1 órája itthon voltunk. Nem tudom, miért nem mondta, hogy eddig azért nem hívtalak, mert nem értem rá. Meg az ügyfeleknek szokta mondani, hogy "éppen nem vagyok itthon", pedig a vak is látja, hogy a kocsija 5 perce fordult be a sarkon és látják, hogy az udvaron dolgozgat. Ezt soha sem értettem.
2010. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem általánosban volt egy notorius hazudozó oszitársam, annyira szegények voltak, hogy sokszor kenyérre sem telt nekik, ő, hogy ellensúlyozza ezt, össze - vissza hazudozott, hogy mennyi pénzük van, hogy milyen játékai vannak fent a padláson, meg ilyeneket.

A "jó szokása" felnőtt korára is megmaradt, akkor meg azért hordott össze hetet - havat, mert olyan szoc.helyzetbe került, hogy "muszáj" volt neki, hogy elfogadják, befogadják a munkatársai maguk közé, ne lógjon ki a sorból.

:D

2010. dec. 26. 10:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor muszáj az embernek kamuzni, de általában a főbb dolgokban nem szeretek.

Mivel én is azokat az embereket szeretem akik még ha fáj is az embernek őszinték.A beteges hazudozóknál, figyeld meg súlyos önértékelési zavar van a háttérben.Ez nem mentesít semmi alól.

A múltkor olvastam egy jó idézetet, három dolgot nem lehet sokáig elrejteni sokáig, a Napot, a Holdat és az igazságot. De ezek az emberek nem fogják fel mindenki hibás csak ők nem.Csak áldozatok.

2010. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!