Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért élünk ha egyszer úgyis...

Mért élünk ha egyszer úgyis meghalunk?

Figyelt kérdés
Gyakran gondolkodom ezen.Miért szenvedünk,örülünk,sírunk,nevetünk ha ez az öröm vagy bánat úgyis végetér?
2010. dec. 25. 23:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem azért hogy szaporodjunk..
2010. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Azért élünk hogy meghaljunk..ennyi

szerintem aki a kerdest irta az csak probalt vicces lenni, enmeg tartom a szinvonalat a valasszal XD

2010. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Az a helyzet, hogy a halál nem az élet ellentéte, hanem a születésé, és e két dolog pedig váltópont a folytonos létezésben, vagyis életben. Az élet mindig is volt és mindig is lesz, de muszáj tapasztalni az időszakos dolgokat, hogy az örök értékelhető legyen...és amúgy is, ami született az el is pusztul...kérdés, hogy az az érzés, hogy "Én", született e, s nem e örök. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 hopeanswerisgood válasza:
100%

OFF:

LastOne.LEft, tudtam, hogy téged olvasni foglak itt :P


ON:

Kedves krédező!

Hogy miért élünk? Azért, hogy a világot formáljuk.

Miért szenvedünk? Hogy fejlődhessünk, tanulhassunk.

Miért örülünk? Hogy a sok szenvedés ne temessen maga alá minket; valamint mert vannak, akik életük során segítenek, boldoggá tesznek minket, és erre ez a reakciónk gyakorlatilag.

Miért sírunk, miért envetünk? Mert vannak érzelmeink, és ezeket így adjuk ki.


Egyszer úgyis véget érnek ezek, igen. De ez így van jól - semmi se lehet örök. Minden elkezdődik egyszer, sé midnen véget ér. Mindenről elmondható, hogy kisebb részek egésze, és mindenről elmondható, hogy egy nagyobb egész része. Mind térben, mind időben, mind más síkokban szemlélve. Esetleg az fordulhat elő, hogy mi valamit öröknek hiszünk/látunk, mert az a véges "hossza", amivel rendelkezik, számunkra beláthatatlanul "hosszú", vagyis örök.


Azért élünk, mert az a nagyobb egész, amit alkotunk, nélkülünk nem lenne "életképes" - nélkülünk nem tudna műküödni a világmindenség - ha mi nem léteznénk, szó szerint SEMMI NEM LÉTEZNE. Ezért jöttünk létre - talán ezen bizonyos egésznek köszönhetően, talán más miatt. Ezért élünk.


LEhet, ohgy ez az egész maga az Élet. Lehet, hogy msá. Ezt nem tudom. De úgy érzem, ez így van.


18/F Chau

2011. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. jan. 12. 12:29
 16/22 anonim válasza:
Azért hogy ilyen izgi kérdéseket feltehess!
2011. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Stella90 ***** válasza:
most komolyan az életed értelmét keresed itt? ez relatív...azért élünk, hogy élhessünk...a halál mindenképpen eljön...nem ezzel kéne foglalkozni...hanem ami előtte van...
2011. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az élet értelme

Ha sok cseresznyepaprikát madzagra fűzünk, abból lesz a paprikakoszorú.

Ha viszont nem fűzük fel őket, nem lesz belőlük koszorú.

Pedig a paprika ugyanannyi, éppoly erős, éppoly piros. De Mégse koszurú.

Csak a madzag tenné? Nem a madzag teszi. Az a madzag, mint tudjuk, mellékes harmadrangú valami.

Hát akkor mi?

Aki ezen elgondolkozik, s ügyel rá, hogy gondolatai ne kalandozzanak szerte összevissza, hanem helyes irányban haladjanak, nagy igazságoknak jöhet a nyomába.

2011. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Tobbek kozt azert is, hogy meg tudjunk halni. :D De most komolyan: Szerintem hogy megtalajuk sajat eletunk ertelmet. :o) 17/l
2011. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Le kell élni az életed, a feladatod. Azért vagy itt, hogy veled legyen szebb a világ.
2011. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!