Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeptember 29-én történt egy...

Szeptember 29-én történt egy bizonyos eset, ami kihatással volta a személyiségemre. Szerintetek ebben az esetben okolhatom magam? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Megismertem két lányt, mindketten 4 évvel fiatalabbak voltak nálam, és régóta barátnők voltak. Én mindkettejükkel összebarátkoztam, bár 4 évvel vagyok idősebb. A másik lányhoz közelebb kerültem, és ők eltávolodtak egymástól. Az első lányról tudtam, hogy soha nem volt sok barátja, de ők ketten ezelőtt mindig megértették egymást. Ezután egyre többet veszekedtek. Azon a bizonyos napon is ez történt. Ő ekkor kiabált, majd sírva elrohant. És akkor megtörtént a katasztrófa, nem figyelt, és egy autó elé lépett, mire a mentők kiértek, már nem élt. Én sokat sírtam, és tudom, ha nem lépek be a képbe, mindketten boldogan élnének. És most úgy gondolom, hogy minden együtt töltött boldog percet odaadnék azért, hogy élhessen.
2010. dec. 26. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Ne okold magad. Te nem tudhattad, hogy a lány nem fog figyelni és kilép a kocsi elé. Talán direkt tette, nekem is volt egy ilyen ismerősöm, de ő nem halt meg.
2010. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem te ölted meg, ha ezt kérdezed.
2010. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem öltem meg, de hibásnak érzem magam, mert őt nem is akartam közelebbről megismerni, nem törődtem vele...Talán, ha vele is foglalkozok, nem érezte volna annyira egyedül magát...
2010. dec. 26. 22:54
 4/15 Мirkó ***** válasza:
Ugyan már nem foglalkozhatsz mindig mindenkivel mert mi van ha utána lelép az autó elé...
2010. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha öngyilkos lett volna emiatt, még csak-csak, de baleset érte. Senki sem hibás.
2010. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Basszus. Nem vagy hibás.

Ez kb ilyen:


Van egy csokid. Nem eszed meg mindet, mert jaj de finom. Megeszi a bátyád. Akkor most te vagy a hibás, hogy megette?

2010. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én biztos nem okolnám magam.
2010. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom a lányt,de te nem vagy hibás!Ne okold magad!Verd ki ezt a gondolatot a fejedből,mert tönkreteheti az egész életedet..Nem jó úgy élni,ha mindennap arra ébredsz,hogy azt hiszed miattad halt meg!Lehet,hogy ő akarta így!
2010. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem neked kell felelned.


Nem azért történt, mert te megbántottad, egyszerűen nem figyelt. Ráadásul, ezen nem lehet változtatni. Ráadásul ha vele törődtél volna, akkor a másik járhatott volna így. Előre pedig senki nem látja a jövőt.


Velem is már volt hasonló eset, csak én még pont eltudtam őt "lökni" a kocsi elől. Mondjuk így engem kapott el az autó, de megérte.

2010. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem könnyű azt mondani hogy ha mi lennénk a helyedben akkor nem éreznénk hibásnak magunkat....viszont szerintem mindenki annak érezné magát ha van egy kis lelkiismerete:D de amugy igazuk van mert nem te vagy a hibás...:D
2010. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!