Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Saját magam ellensége vagyok?

Saját magam ellensége vagyok?

Figyelt kérdés
Utálom magam azért,mert mindenhez jópofát vágok és szinte soha nem védem meg magam.Aztán pedig hetekig azon rágódok,hogy mit mondtak,miért mondták,és nekem hogy kellett volna reagálnom.Nem tudom megvédeni magam,mert félek hogy másokat magamra haragítok.Inkább tartom a távolságot,emiatt persze szintúgy nem kedvelnek.Miért foglalkozom ennyit mások véleményével?Miért nem tudom kinyit a számat amikor kell?Utálom magam érte!Saját magamnak ártok vele,hogy mindent lenyelek.Nagyon illik-nem illik alapon neveltek,meghogy nem szabad így vagy úgy viselkedni,bizonyos dolgokat mondani/kimondani.Hogy változtassak ezen?Anya vagyok,lassan kétszeres,de néha még a gyerekemet se tudom megvédeni,mert kerülöm a konfliktust.Aztán majd megesz az ideg!Csak egy pl.:Heim Pálba kerültünk arcüreggyulladás gyanújával,ott töltöttünk egy éjszakát.Egy cigány szobatársat kaptunk egy hasonló korú gyerekkel.A lánya már elaludt,míg az enyém még fenn volt és zavarta,mire azt mondja a gyerekemnek,"Megverlek!Kapni fogsz!"És én egy mukkot nem szóltam.Áhh,utálom magam!
2011. jan. 1. 19:51
 1/4 anonim válasza:

Megjegyezném én egy 16 évemet betöltött lány vagyok, aki hasonlóan neveltek. Ha gondolod tovább olvashatod vagy mondhatod azt is, hogy egy gyerek nekem ne ossza az észt döntsd el magad.

Szerintem minden csak elhatározás kérdése. Ha tényleg akarod akkor meg tudsz változni. Mint a mondás is tartja azzá válasz, akivé akarsz.

Minden este mondd el magadba lefekvés előtt és felkelés előtt vagy akár napközbe is:

Én egy szunnyadó tigris vagyok, akit ha bántanak akkor széttépi az ellenfelet és a kölykömért az életemet is adom ha kell.

Mondogasd teljes meggyőződéssel és kezd el e szerint élni. Ha bántanak (és nem a főnök az) ne nézz se Istent se embert. Ha átgázolnak rajtad akkor taposd vissza. És SOHA se bánd meg amit megtettél!

2011. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kb hosszú évekig ilyen voltam, mint te, de szinte beledöglöttem. Aztán a sok visszafolytott indulattól pánikbeteg lettem. Na azóta, ha szükséges jól odamondogatom ami fáj. Teljesen megváltozott az egyéniségem, de igazából ez vagyok én, aki kiáll az igazáért, és nem hagyja, hogy mások letapossák, és kihasználják.
2011. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20:38-as. Hogy tudtál ennyire megváltozni? Tapasztalatom szerint, aki olyan mint a kérdező, egy éles helyzetben teljesen leblokkol, kiürül az agya és képtelen bármiféle reakcióra, nemhogy visszavágni. Neked hogyan sikerült a változás?
2011. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

én egy könyvet ajánlok neked:

[link]

2011. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!