Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek ha hasonlóképp...

Mit tennétek ha hasonlóképp gondolkodnátok?

Figyelt kérdés

Már 14 éves korom óta úgy érzem, hogy a közeg miatt amiben élek, elvegetálok. Minden energiám felőrlik a hül*eségeik és úgy érzem miattuk teljesítek rosszul. Ez a közeg a családom és szinte majdnem minden ember aki erre felé van, a nagy része alkoholista lúzer és én aki normális próbálok lenni megőrülök.. sőt szerintem már megőrültem.

Én nem akarok unalmasan élni, valami mást akarok, mint robotolva leélni egy életet, egyáltalán van itt valaki akiből lett is valami? Hogy csinálta? Nyilván tanulás, de a tanulás rovására megy a frusztráció amit a környezetem okoz és nem, ez nem kifogás...

Felfordul már a gyomrom mindenkitől, biztos bennem van a hiba, de én nem akarok itt/így élni.

17/F


2011. jan. 2. 23:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Az "itt" alatt egész Magyarországot érted? Vagy csak a települést, ahol laksz?


Egyébként hasonló helyzetben voltam. Kis falu, sok gyökér, alkohol, tuning Ladák, skyparasztok. Meguntam, elköltöztem, új barátok, új környezet, új munka stb. Bár mostanság megint kezdek fásulni. Sokat dolgozom. 26/F

2011. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az egész országot nem érthetem, mivel még nem jártam mindenütt, de biztosan az úgymond "normálisabb" közegekben is zavarnának dolgok, de elviselném(gondolok itt az itthoni politikára stb)

Bár nem falun lakom, kisvárosban, de kb 15 éves koromban meguntam és azóta "szobalakó" lettem, olvasok, filmezek, tanulok az utóbbit kevesebb sikerrel, mivel itthon is megy a cirkusz, mondhatni idiótákkal vagyok körülvéve és nem túlzok. Elég filozofikus alkat vagyok, próbáltam már megoldásokat találni, de mindig újra és újra elkövetik ugyanazokat a hibákat és ismétlik önmagukat (itt is főleg családról beszélek) és úgy érzem így semmi értelme, mert idióták, és most elég nagyképűen fog hangzani, lehet hogy az is, de ahhoz hasonló érzést érzek, mintha "le kellene süllyedjek" az ő szintjükre. Próbáltam már bármit, de nem érzem jól magam itt....

2011. jan. 2. 23:25
 3/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha próbálsz a szintjükre süllyedni, akkor egyrészt nem fogod magad jól érezni mentálisan, másrészt minek játszanád meg magad? Azért, hogy az általad gyökérnek tartott arcok befogadjanak, elfogadjanak, vagy boldogabbak legyenek? Ennek így mi értelme lenne? Neked rossz, de a gyökereknek jobb? Nem hiszem. Nem is érdekelné őket.


Lehet, hogy máshol is találnál olyat, ami nem szimpatikus, nem tetszik, de olyan hely nincs, ahol minden tökéletes, klappol és színes.


Itthoni politika, közállapot, felfogás néha nekem sem tetszik, de igazából nem is foglalkozom ilyenekkel, mert csak felhúznának. Haverok társaságát keresem inkább, ha ki szeretnék kapcsolódni.

2011. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

hmm, néha még azokat is ellököm magamtól akik azok lehetnének... szavakat kiforgató mindent kielemző vagyok, hátszél nélkül..

soha nem szoktam rinyálni élőben, de életem minden perce azon ritka kivételeken kívül egy szenvedés...

2011. jan. 2. 23:36
 5/21 anonim ***** válasza:
Ezt olyan jól sikerült, mint egy idézet. :)
2011. jan. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

kb :)

azért irigyellek, nem tudom én képes leszek e rá, nagyon gyengének érzem magam, főleg most... van egy tervem bár nem tudom mi lesz.

megyek aludni.. jóéjt

2011. jan. 2. 23:45
 7/21 anonim ***** válasza:
Budapest! Több ember, több lehetőség! Jó éjt! Csá!
2011. jan. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Próbálj meg olyan embereket keresni, ha máshol nem találsz akkor itt az interneten, akik egy szinten vannak veled és legalább valamilyen szinten segítik a személyiségfejlődésedet nem csak gátolják. Mondjuk tény hogy a mai világban ez nem lesz egyszerű feladat... A számodra értéktelen embereket próbáld meg valahogy "félretenni". Megszüntetni őket nem tudod mert például a családod ha egy házba laksz velük még veled lesz ha akarod ha nem. Ha filozófikus vagy ebben az esetben jót tehet ha például dolgokról amik érdekelnek téged leírod az elméleteidet egy könyvbe vagy valahova. Ilyenkor legalább kicsit a saját gondolataidban merülhetsz el. Pár része nagyon ismerős azoknak a dolgoknak amiket írsz...
2011. jan. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

GO Army-Katonaság lépj be ha nem rossz a szemed akkor NATO

vadászpillóta is lehetsz ahová tuti hogy felvesznek mivel nincs túljelentkezés világotlátsz meg pénztkeresel és 40 éves korodra gyugdíjba leszel ozt azután csinálod amit akarsz veszel egy motort és járod az utakat :D

2011. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Én azt ajánlom, gyere ki Budapestre. Egy szép, hangulatos város, jó gimnáziumokkal/egyetemekkel, sok uszodával és emberekkel, akik közül tudsz válogatni. Tudsz ismerkedni kávézóban, teaházban vagy ha elkezdez valami sportot, ott is biztos találsz valakit. :)
2011. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!