Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek valóban igaz,...

Szerintetek valóban igaz, hogy az az igazán boldog ember, aki meg tud nevezni legalább egy személyt, aki nélkül nem tudna tovább élni?

Figyelt kérdés
ti meg tudtok nevezni valakit? szerintem igaz ez a mondás, mióta hallottam azóta elgondolkodtam rajta, és mióta ismerem ezt az illetőt valóban azt érzem, hogy nélküle nem tudnék élni, annyira közel van és a mindennapjaim része. gondolkozzatok el ti is a kérdésen. lehet ez egy barát vagy akár a szerelmünk, én nem árulom el, hogy nekem ki az a személy, de állítom, hogy nélküle sosem tudnék boldogan élni már...
2011. jan. 5. 12:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

én azt hiszem hogy csak a lelki szegények lehetnek igazán boldogok


egyébként nekem van aki nélkül nem tudok élni , csak az a baj hogy ő nélkülem teljesen jól megvan

2011. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
A következőkben kérem, csak olyan írjon már aki NEM EGYEDÜL érzi jól magát , és valamilyen szinten egyetért velem abban, hogy csak ugy lehetünk boldogok, ha legalább egy valaki igazán közel áll hozzánk és számíthatunk rá mindig.szerintem mindenkinek szüksége van egy ilyen emberre, akinek nincs ilyen és mégis boldognak hiszi magát, még ha boldog is, valószínűleg senkije sincs akivel megbeszélhetné legtitkosabb gondolatait, félelmeit satöbbi.... nekem ezt ne mondja senki.
2011. jan. 5. 13:25
 13/28 anonim ***** válasza:
ne akard a szélsőséges kapcsolat mániádat kiterjeszteni az emberiségre :D boldog vagyok én is egyedül^^ és sajnállak hogy te nem :S :D hááá xd
2011. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
A csaladom... de maskulonben Anita... ot sosem tudnam elfelejteni...es faj amikor nincs mellettem. Talan mar depis vagyok. xD
2011. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező.


még mielőtt megszólnál engem is, nekem van olyan, és most nem egy valakiről beszélek, inkább egy valamiről, ami által boldog lehetek, és ez olyan dolog, amit képtelenség elveszíteni, ha már meglelted.


amiről te írsz, hogy nélküle nem lennél boldog, elég érdekes. dalai láma azt mondta egyszer, hogy az öröm és elégedettség közel sem boldogság, mert a boldogság jóval több, hiszen az alapban folytonos, és nem kötöd "külső" dolgokhoz, mert az van...mindig.

amit te érzel az elégedettség és öröm, amit abból az emberből szedsz ki, de ha az az embernek baja lesz, akkor utána ki kell heverni...vagyis megszűnik az, amit te boldogságnak nevezel. ez lenne akkor a boldogság? erről szól az élet, hogy valameddig tart és utána vége? ezt jelenti ez a mondás, amiről beszélsz? hogy a boldogság létezik, de élesen vadászni kell azt, aztán pedig birtokolni, hogy el ne hagyjon, megtenni mindent, hogy velünk maradjon görcsölve ezen? kicsit fura ez nekem, de lehet én vagyok a hülye. :)


Szerintem a mondás helyesen úgy hangzik, hogy az az igazán boldog, akinek minden jó ITT és MOST, és ezt senki el nem veheti az egyéntől. Tőled viszont el lehet venni a személyt, és akkor összeroskadsz...vajon ez boldogság, s nem e csak elégedettség, ami mulandó?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
ha egy ember boldog, az mindig valami miatt van, ha nem személy miatt akkor bármi más miatt amit ugyanígy el lehet veszíteni szerintem mint ezt a személyt, így az is ugyanolyan múlandó lehet.
2011. jan. 5. 20:02
 17/28 anonim ***** válasza:
hát mostanában kezdem ugy érezni h (családon kívül ugye) nincs senkim.. de olyanból kb. 10 db. van aki nélkül az életem egy darab kaki lenne annyira szükségem van rájuk.:D
2011. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
végre egy olyasmi válasz ami a kérdésemre felel. köszönöm.
2011. jan. 5. 21:45
 19/28 anonim ***** válasza:

igen értelek kedves kérdező.

de pont arról beszéltem, hogy ami időszakos, az csak öröm és elégedettség. a boldogságnak hiába van úgymond okozója, az sem kifejezett okozó. adok még egy mondást, de most Buddhától.


"A boldogsághoz nem vezet út, az út maga a boldogság."


Ez annyit tesz, hogy a boldogság alapban van, csak ugye a tévesen meggenerált vágyak, meg ragaszkodás meg ilyesmi elnyomja azt, így nem jut érvényre, de ha valaki felülemelkedik önmagán, és leszövetkezik azzal az egy dologgal, amit én írtam az első bekezdésemben, akkor visszakaphatja, pontosabban újra érezheti az egyén azt, ami alapban is az övé...és ez a boldogság. a boldogság nem a tárgyakban van, hanem bennünk, ahogyan a félelem és a harag is...csak sokan a dolgokhoz kötik ezeket az érzeteket, aztán néznek nagyokat, ha épp valami nem úgy van, ahogyan akarták. :)


De mondom, ha te így érzed, hogy ez a boldogság amit most érzel, akkor okés, de én számomra a boldogság nem lehet időszakos, mert szerintem annál sokkal de több. Amiről én beszéltem azt te nem megszerzed, hanem az alapban a tied, csak megfeledkeztél róla, így észre kell vegyed, hogy van...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

ja és az ember akkor szokta a frankó boldogságot érezni, amikor nem generál magának érzelmi állapotot, hanem teljesen nyugodt, felüdült, elméjében úgymond szabad. amikor megkreál egy vágyat akkor azt teljesíteni akarja, ha teljesítve a vágy, akkor elégedettség és öröm érzete tör az egyénre, ami elmúlik egy idő után(elég hamar), és bumm jöhet a következő vágyacska. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!