Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek valóban igaz,...

Szerintetek valóban igaz, hogy az az igazán boldog ember, aki meg tud nevezni legalább egy személyt, aki nélkül nem tudna tovább élni?

Figyelt kérdés
ti meg tudtok nevezni valakit? szerintem igaz ez a mondás, mióta hallottam azóta elgondolkodtam rajta, és mióta ismerem ezt az illetőt valóban azt érzem, hogy nélküle nem tudnék élni, annyira közel van és a mindennapjaim része. gondolkozzatok el ti is a kérdésen. lehet ez egy barát vagy akár a szerelmünk, én nem árulom el, hogy nekem ki az a személy, de állítom, hogy nélküle sosem tudnék boldogan élni már...
2011. jan. 5. 12:25
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
sajnos továbbra sem tudok veled egyetérteni. :) mert mindig van a boldogságnak egy okozója, nem a kisujjunknak örülünk, hanem például egy családnak, amit elveszíthetünk, egy párnak, akit elveszíthetünk, egy barátnak, akit elveszíthetünk, egy állásnak, amiből kirughatnak, vagy egy pillanatnak ami megint csak múlandó. ezek a boldogság okozói és sajnos mind múlandóak, nem tudok hinni a folyamatos boldogságban, mert ha megszűnik az okozó, akkor egészen addig boldogság sincs, míg újra nem lesz egy oka, hogy boldogok legyünk.
2011. jan. 6. 09:19
 22/28 anonim ***** válasza:

ezt már megbeszéltük, csak te boldogságnak nevezed azt, ami tulajdonképpen elégedettség és öröm. amikor alszol például boldog vagy? van egy olyan érzésem, hogy igen, hiszen semmi gondod nincsen. pedig aztán ott nincsen kiváltó ok, vagyis semmi nincs amihez a boldogságodat kötöd, persze az alváshoz köthetnéd, de hát nem is tudod, hogy alszol abban a helyzetben, mégis jó. bocsi ezért a kis elvezetőért...:P


szóval van aki a kisujjának örül, van aki egy ruhadarabnak, van aki sportnak, van aki ennek, van aki annak...mindenki másnak örül, vagyis mindenkinek más és más okoz örömet, elégedettséget. de ez vajon boldogság e?


másik érdekesség...mi van ha valakinek nem jut semmiből? akkor az nem lehet boldog a te felállásod szerint? csak az ilyen emberek vannak akkor kiváltságos helyzetben, akik meglelik párjukat? a boldogságot tehát vadászni kell görcsösen? nem az a boldogság, amikor nyugodtak vagyunk? Nem akkor vagyunk boldogak, amikor nem félünk? Te félsz, hogy elveszted a párod, és ezzel együtt azt, amit te boldogságnak hívsz...ez önellentmondás, vagy nem félsz, hogy elvesztheted? ha nem félsz, akkor légy szíves írd le milyen érzés lenne elveszteni. ha nem félsz, hogy elveszted, akkor bizonyára meg sem rázna a dolog, ha bekövetkezne. ha pedig félsz, akkor nem vagy boldog, maximum elégedett x időszakaszokban. Amúgy amikor a párod nincs ott veled, akkor jó érzed magad? ha nem látnád több napig jól éreznéd magad? :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező! :D én amolyan utcán sétáló, anyag nélküli drogos vagyok. :O örülök mindennek és vigyorgok mindenen (szinte) :D nos akkor hol van a "kell valami nekem is" elv? ÉN BÁRMIBEN TALÁLOK JÓT ÉS ATTÓL BOLDOG LESZEK. :D Te meg csak adott emberekben?:F Kezdjünk varrni gombot erre is. ;)
2011. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Zárjuk le ezt a vitát azzal, hogy mindenkinek más a boldogság, aki pusztán attol boldog hogy él, levegőt vesz és más körülményt nem vet számba az egy dolog. de ez sok más embernek kevés a boldogsághoz. azért élünk, hogy megosszuk másokkal az életünket, az örömeinket a bánatainkat, de aki erre nem vágyik és egyedül is boldog, az ő dolga.
2011. jan. 6. 11:13
 25/28 anonim ***** válasza:
Majd ha az élet pofára ejt mert elveszi azt ami boldogságot adott neked akkor jusson eszedbe az én idiotizmusom. ;) Sok boldogságot...
2011. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

kérdező.


speciel a részemről nem volt vita, csak adtam egy másik nézőpontot, amit mások is a tudtodra adtak. az én esetemben például nem kifejezett egyedüllétről van szó, hogy csak magamban elvagyok. de mindegy nem térek ki rá. és ahhoz hogy igazából a tied legyen minden, el kell előbb eresszed a ragaszkodást ahhoz, és csak tartanod a mindent finoman, nem szorítva. :)


szóval azért élünk szerintem, hogy a szeretetünket osszuk meg másokkal. nem azért, hogy a vágyainkat elégítsük ki ezzel örömet és elégedettséget okozva magunknak, aztán ezt az örömöt osszuk meg a másikkal, vagy éppen bánatot ha nem jön össze a vágy teljesítése, mert az önzésnek minősül mivel magunkkal foglalkozunk ekkor...no mindegy nem megyek bele. :)


köszönöm a beszélgetést.


üdv és boldogságot nektek

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Yoyoco válasza:
Szerintem aki ezt a mondást írta annak az embernek az ő ominózus kapcsolata jelentette a boldogságot. Egy másik embernek a kutyája jelenti a boldogságot,egy másiknak az,hogy mégsem kell levágni a lábát...a következőnek az a boldogsága ha minden nap előre meg van tervezve a napja és ebből semmijen váratlan tényező nem lendíti ki...van akit meg épp a felfedezés tesz boldoggá...szóval lényeg a lényeg,hogy mindenkinek a saját értékrendje szerinti dolgok alakulása jeléenti a boldogsága alakulását. Én azt mondom,hogy inkább gondold át mi érdekel,mi fontos az életben,mit szeretnél elérni,mi okoz örömet,és ezekre összpontosíts. És ha már nem gondolkjozol azon,h mitől lennél boldog...na akkor leszel boldog:) Szép napot!
2011. jan. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

a bátyám és a szerelmem. barátaim nincsenek...:\

dejó hogy 8.os vagyok már csak 2 hónap...

2011. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!