Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra? :/

Figyelt kérdés

Most vagyok 7.es, és jövőre felvételi. Ugyan nem sokat de rontottam az idén. (Mondjuk így is 4es 5ös leszek) Azt vettem észre, hogy ha mondjuk, törit, irodalmat stb. kell tanulni (tehát ahol sok a szöveg) egyszerűen nem tudok leülni, és bevágni. Az jár a fejemben, hogy mi van, ha én felelek, röpit írunk, és ha tudom, hogy (nem témazáró) dolgozatot írunk sokszor még akkor sem fordítok rá elég időt. Nem tudom mi van velem :/ Ráadásul ha 3mast kapok a szüleim mérgesek rám nagyon, és tudom, hogy nekem akarnak jót, de így még nagyobb terhelés van rajtam. Mert ha megkapom a rossz jegyet már nem is arra gondolok, hogy mi lezs most, mert tudom, hogy kijavítom, hanem, hogy mit kapok érte :/ (amúgy most pl. 1-mésfl órát ültem a rajz felett, és nem tudtam megtanulni, és ha kikapjuk, félévkor lehet, hogy 3mas leszek...bár a tanárnő kedves, lehet, hogy nem osztja ki, vagy megiratja újra, de ha kiosztaj, megint nem tudom mi lesz velem...)

Szóval a lényeg, hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Előre is köszi :)

(bocsi, hogy hosszú lett)


2011. jan. 6. 20:23
1 2
 1/17 szamóca. ***** válasza:
100%

nade várjál, nekem holnapra kell tudnom 56 oldalt. az első három már megy.:DDD

és nem hármast kapok, hanem bukom a félévet a tárgybólXD

hosszú éjszakánk lesz... egyébként nem tudod máshoyg rávenni magad, majd belejössz. emeldki a lényeges részeket, és értsd meg őket. hajrá.

2011. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

uh, sok szerencsét hozzá :/

és köszi a tanácsot :)

várok még többet is :)

2011. jan. 6. 20:35
 3/17 anonim ***** válasza:
A félelem elveszi a motivációdat... Ne félj és verj ki mindent a fejedből... Ha nincs motiváció akkor nehéz tanulni... Tudod mi akarsz lenni? Nézd meg a felvételi követelményeket és ahhoz mérten tanulj... Szakközép, gimi esetleg szakmunkás... A szorgalmas szakmunkás is sokat ér ám!!! De lehetsz bármi, csak motivációd legyen...
2011. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Én SOHA nem tanulok és 5-4-es vagyok!
2011. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 szamóca. ***** válasza:
100%

hahhaha

középsuliba én is így nyomtam :D

2011. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 haggyámán ***** válasza:
100%

Hahaha, én is. :D

2 nap alatt kellene bevágnom egy füzetnyi definíciót. :)

2011. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

gimibe szeretnék menni :)

hát sajnos nincs olyan jó agyam, hogy tanulás nélkül legyes 4es 5ös :/

2011. jan. 7. 14:45
 8/17 haggyámán ***** válasza:
100%
Szerintem sokat segítesz vele magadnak, ha órán végig odafigyelsz, és igenis mersz jelentkezni, ha nem érted.
2011. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Végig szoktam figyelni, nem igazán vagyok rendetlen. Ha nem értem persze szólok, csak itthon megtanulni nem tudom egyszerűen :/
2011. jan. 7. 15:13
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hitesd el magaddal hogy érdekel amit olvasol.

Én orvosira járok... el sem tudod képzelni milyen nyűg volt néha magyart, de legfőképp törit tanulnom.


A magyarból még a könyvolvasás okés volt, mert érdekelt, hogy mi lesz a történet vége, és már eleget olvastam ahhoz hogy tudjam az első 20- Faust esetében 100 oldalon kell túl lenni, hogy érdekes legyen a történet.


Nah ugyanezt csináltam töriből: "akkor nézzük csak mit is csinálta ezek a II. világháborúban pontosan" mert hát a végkifejletet mindenki tudja, de hogy hogyan is jutottunk odáig az elég érdekes.

Vagy hogy melyik király milyen új rendeleteket hozott, milyen csatákat nyert.

Csak úgy kell leülni hozzá hogy érdekel.


Én most biofizikával nyűglődöm, és 62 tétel + 20on x gyakorlat + számítások... és ezt 3 nap alatt fogom megtanulni.

Biokémiát, amiben vannak aztán szép képletek 1,5 nap alatt sprinteltem be... áh ha 6 nappal hamarabb leültök olyan 5 lett volna hogy belerendül az egész suli...


Jövőre hamarabb leülök tanulni...sajna gimiben nekem elég volt reggel 4-5-kor felkelni, megtanulni a tz anyagát aztán 5-t írni belőle...volt, hogy 2 óra+2 szünet alatt tanultam meg az anyagot, mert a kedves osztálytársaim nem szóltak hogy tzt írunk...

Viszont hogy ilyen gyorsan tanulok jól ellustultam...

2011. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!