Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ajakhasadékos fiú vagyok,...

Ajakhasadékos fiú vagyok, beszédhibás, visszahúzódó és gátlásos, és van problémám. Van-e rá esély, hogy lesznek valaha barátaim, barátnőm?

Figyelt kérdés

... továbbá: 19 éves vagyok, érdektelen vagyok, nem vagyok egy társasági ember, és sajna elég "érzékeny lelkületű" is vagyok, gyakran lehangolt, rossz kedvem van,. Otthonülős típus vagyok, igazából nincsenek barátaim, nem járok sehova, persze barátnőm sincs, soha nem is volt.

19 éves vagyok, talán enyhe szociofóbiám is van...


2009. jan. 29. 16:57
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
100%

Elég lenne,ha felvállalnád magad és nem szégyenkeznél-ezzel a legrosszabb dolgok már le is peregnének rólad,eltűnne a gátlásosság,túlérzékenység,rossz kedv..stb.


Láttam egy filmet,abban egy csúf lány volt az egyik szereplő,és még direkt túl is rúzsozta magát,de olyannyira bevállalta magát és cseppet sem szégyenkezett semmi miatt,hogy olyan volt,mint bárki más.


Nem minden a kinézet,nem minden a beszédhiba(ez egyébként fejleszthető,de ide is önbizalom kell)-ajakhasadék is lehet műthető,-ha nem az,akkor az lesz nemsokára,mert úgy halad a tudomány-szóval semmi nincs veszve addig,amíg te nem akarod.


Te döntöd el alapvetően a sorsod:Ez a sors kinek könnyebb,kinek nehezebb,de akárhogy is áll a dolog, egyedül rajtad múlik,hogy éled meg az életed.

Elbújhatsz és sajnálhatod magad,vagy előbújsz a rejtekhelyedről és dafke felvállalod azt aki vagy és kit érdekel,mások mit szólnak?!---és így lesznek majd barátaid és rájössz,hogy az élet tartogat még számodra szebb napokat.


Tehát légy bátor és igen erős lélekben!

Az vagy,aki belülről vagy!

Sok sikert!

2009. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 yuda ***** válasza:
100%

Az emberek egy láthatatlan kapoccsal alakítják ki a társas kapcsolatukat: ha te elfogadod magad,meg vagy elégedve magaddal és nem elégedetlenkedsz tovább,nem keseregsz,hanem pozitív energiát sugárzol-erre a láthatatlan sugárzásra,önbizalomra reagálni fognak az emberek-mint ahogy eddig is reagáltak arra amit kisugároztál magadból,csak ezen mostantól tudatosan fordíthatsz és ne törődj a negatív emberekkel,így meg fogod találni a társaságod,az teljesen bizonyos.


Mondok egy példát: van egy mozgás és beszéd sérült barátom,éppen a napokban talált magának társat,de ez a fiú szereti az embereket ,vidám és segítőkész-mivel ezt sugározza ki,ezt is kapja vissza,ezért vagyok egyébként valószínűleg én is a barátja.


Hasonló ez a vetéshez,hogy amit vetsz ,azt is aratsz.Vessél te is hasonlókat ,mint a barátom és meglátod,nem győzöl majd aratni.


Egyébként,ha úgy érzed,átmenetileg leszek akár a levelezőpartnered,de szerintem ha megértetted,akkor hamarosan gyökeres változásokat tapasztalhatsz.

2009. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Egy gyakorlati tanácsot kérnék tőletek.

Mit csináljatok olyankor, amikor itthon vagyok egyedül, de jó lenne beszélgetni valakivel, vagy pl. megnézni egy filmet egy csajjal, vagy ilyesmi? Vagy csak szeretnék embereket látni magam körül?

2009. jan. 29. 20:42
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Hogyne lenne esélyed! :))

Ismerek súlyos ajakhasadékos embert, aki orvos lett és megnősült, pedig nem elég a "hibája", még mellé baromi csúnya is. De jó fej, lelkiismeretes és bár néha alig érteni amit mond, ha az ember megszokja, kiderül, hogy hihetetlen jó a humora. Igazából saját döntésed... Tudom, hogy nehéz, főleg ha a szüleid féltőn (túl)óvnak és azt hiszed, ez egy helyrehozhatatlan állapot. Nem az. Tessék kinyílni, sokat nevetni, őszintén elmondani a kételyeidet, félelmeidet a környezetednek, és valószínűleg van néhány haverod, jó ismerősöd, akikből hamarosan barátok válnak majd.

2009. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 yuda ***** válasza:
100%

"Mit csináljatok olyankor, amikor itthon vagyok egyedül, de jó lenne beszélgetni valakivel, vagy pl. megnézni egy filmet egy csajjal, vagy ilyesmi? Vagy csak szeretnék embereket látni magam körül?"


Ha megértetted az ezelőtt írottakat és a belső változás megtörtént,ez a kérdésed értelmét veszti meglátod.Magától megoldódik a probléma és lesznek "eleven" társaid---addíg is tegyél próbát a neten: regisztrálj egy chat oldalra,vagy légy aktív tagja egy fórumnak ,mert ott úgysem lát senki,és ott fejezd ki magad ,amilyen vagy-ebből leszűrheted mindíg,hol jársz az önbizalom terén.

Ha már jókat tudsz vitázni itt és nem hagyod magad,meg beszólsz,ha épp olyan a szitu,akkor lelkileg toppon vagy és máris eltűnt a gátlásos fiú.Vegyél fel msn-re társakat,ott még akár beszélgetni is tudsz élőben.Minél több ismerősöd van,annál nagyobb az esély,hogy valamelyik rá fog érni akkor,ha szükséged van beszélgetésre.-ez már egy ilyen világ.

2009. jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ajánlott olvasmány:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

msn: vannak msn-es beszélgetőtársaim, de egyrészt előbb-utóbb ezek a kapcsolatok úgy ellaposodnak...

Fórum: több fórumon is jelen vagyok, de gyakran fel se figyelnek a kommentjeimre, nem kapok választ... ez picit zavaró.

És fórumon se tudok más lenni, mint élőben - érdektelen vagyok...

2009. jan. 30. 15:38
 8/14 A kérdező kommentje:
Kösz a flowos doksit, valamennyire otthon vagyok a pszichológiában, elolvasom.
2009. jan. 30. 15:39
 9/14 anonim ***** válasza:

a környezet olyan képet alakít ki rólad amit kisugárzol. ha ezt sugárzod: beteg vagyok, értéktelen vagyok, nem vagyok érdekes.... -nos akkor ezt fogják megismerni belőled, hiába vagy kedves, jólelkű, barátságos, értékes ember.

a változás úgy kezdődik, hogy TE elfogadod magad.

ha képes vagy elfogadni hogy picit másmilyen vagy de ettől nem vagy értéktelenebb, minden megváltozhat.

2009. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Önelfogadás... sose tudtam elfogadni magam, szerintem nem is fogom.

Utálom azt, amilyen vagyok, belsőleg-külsőleg egyaránt.

"Testi lelki nyomorék", kb így jellemzném magam.

2009. márc. 4. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!