Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz megközelítés, ha azért...

Rossz megközelítés, ha azért visel meg, hogy becsapnak, mert ezek szerint ezt meg lehet velem csinálni?

Figyelt kérdés
Szerencsére kevés csalódás ért eddig az életben és nagyon ritka, hogy becsapnának. De ha mégis megesik, akkor azt én egy rossz kritikának veszem. Nem az átejtés-beli veszteség fáj, hanem az, hogy ezek szerint, aki becsapott az úgy is gondolja, hogy ezek szerint én olyan ember vagyok, akivel ezt meg lehet(ett) tenni. Olyan a kisugárzásom stb. Rossz megközelítés?
2011. jan. 7. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha becsapnak,annak oka van. Nem akarnak megbántani,erre nem gondoltál még? Te miért nem mondod el a barátnődnek,hogy igenis kövér,ne siránkozzon,fogyókúrázzon?(Értsd képletesen)

Azért mert nem akarod megbántani.De akkoris becsapod.

Persze pontosan nem tudom,miféle becsapásról van szó,de a háttérben mindig az attól való félelem van,hogy megtudod az igazat és haragudni fogsz. Mert ugye,amit nem tudunk,az nem is fájhat.

2011. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Dede, pontosan azt tartom megviselősnek, hogy mivel járom ki, hogy becsapjanak, becsaphassanak. Pont ez zavar, hogy oka lehet.

Viszont félreértés! Nem párkapcsolati becsapásról írtam, elnézést, ha ez nem derült ki a kérdésből. Párkapcsolati és barátság/emberi kapcsolatok terén nincs ilyen gondom, illetve ha van is, még ezrelékes nagyságrendet sem tesz ki. Az a néhány becsapás vagy "hülyére vevés" inkább üzleti jellegű volt.

Egész konkrétan: egyszer egy hitelközvetítésben a nagyon hálás és lakásszentelőre hívós ügyfél (aki annyira örült, hogy általam tudott lakást venni) lépett le a jutalékommal, kb 180eFt-tal.

Másszor meg egy üzletfelem fia, aki nagyon büszke, hogy a haverjának tekinthet, ő csinálja azt velem, hogy megígér valamit (ügyintézés, illetve informatikai szolgáltatás) és leszar. Az "anyjára való tekintettel" ő nagyon jutányos áron csinál dolgokat, csak éppen hetekig, néha hónapokig hiteget, hogy holnap jövök. Mint a népmesében. Tehát az idegesít, hogy alapvetően mindenhol mindenki elfogad engem és komolyan vesz, csak néhány esetben belekakilnak a levesbe és ilyenkor előjön az önkritika, hogy vajon mivel értem ezt el.

2011. jan. 8. 08:28
 3/3 anonim ***** válasza:

A konkrét példával mindjárt világosabb.Tusnos kell,hogy az emberek alapvetően baromira önzőek.Mindenki.Van aki erősebben,van aki nem annyira. Azok az emberek, akik becsapnak,nem feltétlenül neked akarnak rosszat,hanem maguknak jót,nem tudom,érthető-e ez.Egyszerűen csak te ülsz a képlet másik oldalán.Másrészt viszont talán túlságosan is nagylelkű vagy és ezt igyekeznek kihasználni. Letoltad már valaha is azt a "fiút",mert elkésett a megrandeléseddel? Nem olyan őrjöngős hisztire gondolok,de az,hogy szólsz neki"Ejnye-bejnye,legközelebb gyorsabb légy",nyilvánvalóan nem nagy tüske benne.

Teljesen komolyan és világosan szögezd le,hogy vagy pontosabb lesz ezután,vagy nem rendelsz tőle,mert bár olcsóbban dolgozik,az idő is pénz.

Ki kell állnod magadért és meg kell mutatnod,hogy veled aztán nem packázhat akárki.Magyarul,vivd ki a tiszteletet.

2011. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!