Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek miért van ez?...

Zenon kérdése:

Szerintetek miért van ez? Kaméleon lennék?

Figyelt kérdés

Tudjátok,az utóbbi időben vettem észre magamon,hogy olyan a stílusom,mint a kaméleon,ha hosszabb ideig beszélgetek valakivel,és kiismerem,akkor át tudom venni a személyiségét,azaz ugyanolyan szavakat használok,mint ő,ugyanúgy hangsúlyozok,még a humorérzékét is le tudom másolni.Persze,nem elsőre,ehhez hónapok vagy évek kellenek.

A szakközépiskolai legjobb haverom stílusát úgy megtanultam,hogy képes lennék a bőrébe bújni,és eljátszani,mint egy színész.Pedig már évek óta nem láttam.

Még ma is azon vettem észre magam,hogy öntudatlan ugyanúgy viselkedtem,mint ő.De igaz ez más ismerősömre is.Normális ez?És miért van így?Gyenge lenne az egyéniségem,vagy mi?


2011. jan. 8. 22:24
 1/3 szamóca. ***** válasza:

inkább a gyenge jellemre tippelnék, amennyiben ezt automatikusan csinálod. ha irányítod, akkor nem feltétlen...

valamilyen szinten normális ez, mindenki vesz át am ásiktól. de ha ezt túlzásba viszed az gysenge jellemre, egyéniségre vall.

2011. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
de lehet hogy megfelelési vágy is van benne. Mert ha valakit megkedvelsz, szeretnéd hogy hosszabb távon a közeledben legyen. Lehet azt gondolod hogy az a jó megoldás ha úgy viselkedsz mint ő, és olyan vagy mint ő. Viszont ha olyan vagy mint ő, esetleg a véleményed is ugyanaz, és mindenre csak helyeselsz, az meg nem veszi ki jól magát. Bármilyen kapcsolatban legyen az baráti vagy szerelmi vagy bármilyen, fontos hogy legyen saját véleményed és azt kultúráltan meg tudd fogalmazni és érvelni mellette. Ezt mindenki jobban szereti mint ha csak egyetértenél mindennel.
2011. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
pont ilyen vagyok.. habár én egyből (pár perc beszélgetés után) lemásolom a stílusát, de én úgy mintha ugyanaz lennék csak felvennék egy olyan ruhát mint az övé.. tehát önmagam maradok a véleményemmel, és az érzéseimmel, csak az ő stílusában beszélgetek vele. persze ha valaki nem szimpatikus akkor ezt nem szoktam csinálni mert "az ő ruhája nem kell" xd
2011. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!