Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Átláttok azokon akik manupulál...

Átláttok azokon akik manupulálni próbálnak benneteket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 06:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én a legtöbb esetben igen.mondjuk meg kellett tenni érte egy rögös utat,korábban meglehetősen naív és hiszékeny voltam.de tanulmányoztam egy kis pszihológiát,és átültettem a gyakorlatba.ha alaposan figyelsz az emberekre,akikkel kapcsolatban vagy,könnyen rájöhetsz ki,az aki át akar vágni,vagy manipulálni.fontos megjegyezni,hogy minden ember manipulatív valamilyen szinten.az a fontos,hogy legyél tisztában önmagaddal, a céljaiddal,legyél határozott,tedd félre a szélsőséges jóhiszeműséget,és az ítélkezést is,mert mindkettő megtévesztő lehet.így reálisan fogod látni az embereket,és könnyen átlátsz rajtuk.
2011. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első nagyon értékes gondolatokat osztott meg.

Annyit tennék hozzá, hogy sokkal általánosabb dologról van itt szó, mint hogy valaki gonosz módon megpróbál bábként használni...


Minden társadalomban alá és fölérendelt viszonyok vannak. A domináns személy akaratlanul(!!!) is ráveszi a gyengébb egyéniséget hogy segítsen neki. Mert a gyengébb egyszerűen nem tud vagy nem is akar ellenélni annak, hogy irányítsák...


Kell a manipulált és a manipuláló típus is a társadalomban. Ha mindenki magányos farkas módjára a saját céljait/álmait tartaná legfontosabbnak, akkor kb senkinek sem teljesülne a vágya. Mert egyedül egyszerűen nem megy... Ezért van aki rávesz másokat hogy segítsenek neki, míg van aki pl cél hiányában hajlandó másoknak segíteni, mert saját ötlete pl nincs...

2011. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szamóca. ***** válasza:
100%

nem, általában nem.

borzalmasan naív vagyok sajnos, egy vadidegennek is elhiszek mindent és meg is teszek neki szitne bármit (persze kereteken belül, ami nem sérti saját szabályaimat, erkölcseimet, vagy nem kerül túl "sokba" nekem.)

2011. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerelmi ügyekben nem. Az érzelmi zsarolást szerintem már felismerem.
2011. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem, már kinyílt a szemem ezekre a dolgokra. Régen borzalmasan gyermeteg voltam, képes voltam pl. megszégyellni magam akkor is, ha valaki zsarolni próbált és véletlenül ellent mondtam neki.:) Sok olyan embert ejtett utamba a sors, akiktől fontos dolgokat tanulhattam meg, de emellett tapasztalatokból sem szenvedtem hiányt.
2011. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!